Acteku nāves svilpe rada tik baisas skaņas, ka liek bailēs drebēt pat skarbākajiem vīriem. Saukta arī par „tūkstoš nāvju kliedzienu” ir rituāliem paredzets baiss muzikas instruments no 12 g.s .
Acteku baisais ierocis – nāves svilpe.19
Šīs galvaskausa formā veidotās svilpes arheologi atklāja apmēram pirms 40.gadiem, taču vairums pētījumi koncentrējās uz to kā šis svilpes izskatījās, nevis uz to kam tās bija paredzētas. Attiecīgi vairāk no mākslas un dizaina viedokļa, bet tikai mūsdienās pētnieki ir sākuši ko vairāk intresēties par to pielietojumu.
Viena no teorijām ir tāda, ka šis svilpes pielietoja cilvēku upurēšanai, proti, šo svilpju skaņa palīdzējusi dvēselei vieglāk aizceļot uz viņsauli. Šai teorija par labu liecina fakts, ka ir atrastas cilvēku mirstīgas atliekas upurēšanas vietās turot rokā šo svilpi.
Otra teorija ir tāda, ka šis svilpes izmantoja kā psiholoģisko ieroci. Iedomājaties neizglītotus un ļoti māņticīgus cilvēkus, kuri kaujas laukā dzird simtiem nāves svilpju skaņu un redz baisi ģērbtos acteku karotājus.
Actekiem bija vairāki šī tipa mūzikas instrumenti, veidoti no māla, tītara spalvām, varžu ādas, gliemežu čaulām un citiem dabīgajiem materiāliem – kur katram no tiem bija sava nozīme. Piemēram, gliemežu čaulas tika lietotas rituālu sākumā, kā rituāla atklāšanas signāls, kamēr mednieki izmantoja citus mūzikas instrumentus, kas radīja skaņas, kas pievilina briežus, līdzīgi kā mūsdienu mednieku svilpes.