Sveiki!
Ceru ka jums patiks šis raksts, par vēstures atklājumiem cilvēces vēsturē. Lieciet plusu. Ja nē, tad lieciet mīnusu.
7 vēsturiski atklājumi kas satrieca cilvēci – 2.daļa1
80
2
Nāves Jūras ruļļi Vairākus gadus, vēsturnieki ticēja, ka pastāv Bībeles un ārpus Bībeles dokumenti, kuros tika aprakstīti agrākās civilizācijas dzīves normas, ko bija aprakstījuši Esēnieši – sena ebreju sekta. 1950 gadā beidzot šīm aizdomām tika atrasti pierādījumi. Arheologi bija atklājuši tūkstošiem nenovērtējamos manuskriptus. Manuskripti bija rakstīt grieķu un ebreju valodās. Dažreiz ar ļoti ezotēriskām un simboliskām atsauksmēm. Tomēr lielākā daļa zinātnieku piekrīt, ka šie ruļļi apraksta 700 gadu periodu no Jēzus Kristus dzimšanas. Izmantotie materiāli – papiruss, pergaments un bronza bija ārkārtīgi labi saglabājušies un joprojām bija iespējams salasīt visas detaļas uz tiem.
Pompeji Vulkāns Vezuvs apraka seno Romas pilsētu Pompeji ap 79 gadu pirms Kristus dzimšanas. Vulkāna izvirdums bija tik spēcīgs, ka par to ir atrasti pieraksti senos rakstos. Bojājumi bija tik spēcīgi, ka laika gaitā šis izvirdums izdzēsa pilsētas eksistenci no cilvēku prātiem. Tikai 1738 gadā Žakvins de Alkubiers, militārais inženieris ar Spānijas armijas palīdzība izraka Herkulemas pilsētas atliekas netālu pilsētu, kas bija cietusi tādu pašu likteni kā Pompeji. Viņš atklāja, ka daži no lielajiem vulkānisko dubļu burbuļiem patiesībā bija tieši nospiedumi no tiem cilvēkiem, kuri tika aprakti vulkāniskajos pelnos. Izmantojot Parīzes ģipsi, lai atveidotu šīs formas, viņš bija viens no pirmajiem cilvēkiem, kas parādīja tā laika modernajai pasaulei cik sena patiesībā bija Romiešu nācija. Viņi pat atrada relikvijas, kas tika izmantotas visādās seksuālās orģijās, kas bija vecākas, kā 2000 gadu pirms izvirduma.
Reklāma
Altamiras Ala Līdz šim atklājumam, viss mūsu priekšstats par seno alu cilvēku mākslu bija tāds, ka viņi bija spējīgi uzzīmēt tikai skalu cilvēciņus. Bet tas mainījās, kad kāds amatieris arheologs – Marcelio Sans de Satuola, atklāja zīmējumus Altamiras alā. Viņš jau ilgu laiku bija pētījis šīs alas līdz vienu dienu bija paņēmis līdzi savu mazo meitu un tā ir pamanīusi zīmējumus uz griestiem. Tie bija salīdzinoši nopietni mākslas darbi, salīdzinot ar iepriekš zināmajām skalu figūriņām. Šis atklājums radīja nopietnas debates. Vēsturnieki apgalvoja, ka šie zīmējumi ir pārāk sarežģīti priekš tā laika cilvēka. Gandrīz divdesmit gadus vēlāk tomēr tika apstiprināts, ka šie zīmējumi ir no Paleolīta laikmeta.
Tutanhamons „No sākuma es neko nespēju saskatīt, karstais gaiss, kas plūda no tumšās istabas, lika sveces liesmai raustīties, bet ar katru brīdi manas acis aizvien vairāk pierada pie zemā apgaismojuma. Pēkšņi es varēju saredzēt dīvainus dzīvniekus, statujas un zeltu – visur spīdēja zelts. Uz brīdi es biju satriekts aiz satraukuma.” Šie ir arheologa Hovarda Kārera vārdi no viņa ieraksta dienasgrāmatā, kur viņs apraksta notikumus, kad tika atklāts Tutenhamona kapenes. Šis visticamāk arī bija visnozīmīgākais atklājums Ēģiptē, kas palīdzēja vēsturniekiem saprast seno Ēģiptes vēsturi.
Dievmāšu māte Vilendorfska Venera ir viena no vecākajām cilvēces skulptūrām un tā attēlo apaļīgu, kailu sievieti ar kuplām krūtīm. Lai gan nav skaidrs, vai senie cilvēki bija tik resni, arheologi tomēr ir nonākuši pie secinājuma, ka senajos laikos apaļīgas sievietes simbolizēja auglību un grūtniecību. Šī statuja ir vairāk kā 26000 gadus veca un tika atklāta Austrijā. Kopš šī atklājuma ir atklātas vēl vairākas senās civilizācijas, kurās dievmāšu māte tika apzīmēta ar apaļīgas sievietes formu.
Reklāma
Knossos Bronzas laikmeta arheoloģiskie izrakumi Knossosa bija nozīmīgs pagriešanās punkts, lai varētu rekonstruēt seno grieķu civilizāciju, kas dzīvojusi aptuveni 3500 – 4000 gadu atpakaļ. Būvēta netālu no krētas pilsētas, pilsēta tiek pieminēta dažos senās Romas artefaktos, no turienes arī tiek ņemts tās vārds. Kad šo vietu atkal atklāja arheologs Artūrs Evanss 1878. Gadā tas raisīja jaunu interesi par sen pazudušu grieķu leģendu atrašanu, piemēram, minotaura labirintu.
Antiktera mehānisms Kad šī ierīce, kas izskatījās pēc parasta metāla kluča tika atrasta starp ierastajiem metāla krāmiem kādā kuģa vrakā 1901 gadā, tā nešķita nekas vairāk par vienkārši interesantu arheoloģisku objektu. Šodien gan tā ir zināma, kā moderno matemātisko ierīču tēvs. Ar vairākiem riteņiem, zobratiem un slēdžiem, ko ir iespējams salikt, lai paredzētu tādus astroloģiskos notikumus kā saules aptumsumi, zvaigžņu pozīcijas un planētu kustības ar satriecošu precizitāti. Tā ir zināma, kā pirmā ierīce, kas saprot astroloģiju un zinātni. To ir izstrādājuši grieķu zinātnieki aptuveni 100 – 150 gadus pirms Kristus Dzimšanas.