Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
370

Katrs vismaz vienu reizi savā mūžā ir kaut ko pazaudējis. Taču ir milzīga atšķirība starp pazaudētu automašīnas atslēgu un pazaudētu atombumbu. Tieši tā: šajā rakstā par masu iznīcināšanas ieročiem, kurus ASV nometa nejauši vai arī pazaudēja pavisam.

Goldsboro avārija 1961 gada... Autors: Kornēlijs Zipidrics 7 reizes, kad ASV pazaudēja vai nejauši nometa atombumbas
Attēls no: www.toptenz.net
1.

Goldsboro avārija. 1961. gada janvārī bumbvedējs B-52 lidoja pār Goldsboro pilsētu Ziemeļkarolīnā. Lidojuma laikā vienā no tā spārniem sākās strukturāla pavajināšanās, kā rezultātā no bumbvedēja atdalījās divas 4 megatonnu Mark 39 atombumbas (abas bija 260 reizes spēcīgākas par to, kas tika detonēta Hirosimā). Viena bumba piezemējās veiksmīgi, ar neskartiem visiem četriem drošības mehānismiem un vēlāk tika atgūta. Otrā savukārt piezemējās tikai 19 kilometrus no Goldsboro un trīs no četriem bumbas drošības mehānismiem tika bojāti. Un ne viss ārā no tās izkļuvušais urāns tika atgūts, kas nozīmē, ka tas joprojām ir kaut kur Ziemeļkarolīnas mežos. Gadiem ilgi valdība centās noliegt, ka šis incidents ir kādā brīdī apdraudējis iedzīvotāju dzīvības un, ka ir iespējama šo bumbu nejauša detonēšana, taču 1969. gada valdības dokumentā, kas nesen iegūts pēc Brīvā Informācijas Akta (Freedom Of Information Act) pieprasījuma, ir pierādījumi, ka "ASV no milzīgas atomkatastrofas pasargāja tikai viens vienkāršs zemsprieguma slēdzis." Postījumu zona būtu stiepusies līdz pat Ņujorkai. Dokumentā arī ir akcentēts, cik ļoti nedroši bija un ir pārvadāt atomieročus. ASV par mata tiesu paglābās no milzu kodolkatastrofas, un tas viss notika tikai trīs dienas pēc prezidenta Džona Kenedija inaugurācijas runas.

Tūles incidents 1968 gadā... Autors: Kornēlijs Zipidrics 7 reizes, kad ASV pazaudēja vai nejauši nometa atombumbas
2.

Tūles incidents. 1968. gadā virs Bafina līča Grenlandē lidoja amerikāņu B-52 bumbvedējs. Bumbvedējs transportēja četras ūdeņraža bumbas. Dzinēji aizdegās un apkalpe mēģināja veikt ārkārtas nosēšanos Tūles gaisa spēku aviācijas bāzē. Tomēr līdz tai viņi netika. Apkalpe sastāvēja no septiņiem vīriem, no kuriem tikai vienam neizdevās katapultēties, pirms bumbvedējs ietriecās aizsalušajā Bafina līcī. Viena no četrām bumbām detonējās, izraisot sniega un ledus piesārņojumu ar radiāciju aptuveni 250 000 pēdu lielā rādiusā ap avārijas vietu. Gan ASV, gan Dānija ilgus gadus noliedza, ka lidmašīna bijušas ūdeņraža bumbas, bet bāzes strādnieki un vietējie iedzīvotāji liecināja par pretējo. Bet, kas notika ar pārējām trīs bumbām? Desmit gadus pēc incidenta viena no tām tika atgūta, bet divas joprojām guļ kaut kur zem Grenlandes ledus.

Marsblaffas incidents 1958... Autors: Kornēlijs Zipidrics 7 reizes, kad ASV pazaudēja vai nejauši nometa atombumbas
Attēls no: www.toptenz.net
3.

Marsblaffas incidents. 1958. gada 11. martā, nelielajā Marsblaffas pilsētiņā Dienvidkarolīnā bija mierīga diena. Putni čivināja koku zaros un saule pacēlās virs apvāršņa. Pilsētiņas iedzīvotājiem, it īpaši vienai ģimenei nebija ne jausmas, ka viņu mājas drīz tiks nopostītas ar no debesīm krītošiem kodolieročiem. Todien bumbvedējs Boeing B-47E-LM Stratojet pameta Hantera gaisa spēku bāzi Savannā, Džordžijā lai dotos uz Angliju, kur tam tam bija paredzēta piedalīšanās imitētā kodolieroču izmēģināšanas testā. Tomēr uz borta bija pavisam īstas Mark 6 atombumbas. Kad kapteinis devās apraudzīt vai bumbas turās savās vietās, viņš kaut kā nejauši pavilka "avārijas atbrīvošanas tapu". Tas izraisīja vienas bumbas nokrišanu uz lejā esošo Marsblaffas pilsētiņu. Todien deviņus gadus vecā Elēna, sešus gadus vecais Frānsiss Gregi kopā ar savu māsīcu atradās rotaļu namiņā, ko mežā aiz viņu mājas bija uzbūvējis viņu tēvs Volters. Pēc rotaļāšanās tajā bērni devās uz pagalmu 180 metrus tālāk. Drīz vien krītošā bumba eksplodēja meža sektorā aiz bērnu rotaļu namiņa. Bumbas lādiņš eksplodēja saskarē ar zemi, atstājot zemē 10 metru dziļu un 20 metru platu krāteri. Bērnu namiņš, kurā vēl nesen spēlējās bērni tika pilnībā iznīcināts, vēl vairākas ēkas, tostarp Gregu ģimenes māja, tika nopietni bojātas. Par laimi nokritušajā bumbā todien nebija ievietots kodola detonēšanas stienis, tādēļ eksplodēja tikai bumbas ārējais apvalks. Ja tas būtu noticis, tad pilnīgi viss 10 jūdžu rādiusā būtu noslaucīts no zemes virsas un upuru skaits būtu mērāms simtos. Seši Gregu ģimenes locekļi tika ievainoti sprādziena rezultātā. Gregu ģimene cēla prasību tiesā pret ASV gaisa spēkiem un vēlāk piedzina no viņiem 54 tūkstošus dolāru. Bumbvedēja apkalpe atvainojās ģimenei un izvairījās no nopietna soda. Krāteris eksplozijas vietā ir saglabājies līdz pat šai dienai. Bumbas nokrišanas vieta ir atzīmēta ar piemiņas plāksni.

Marsblaffas incidenta krāteris Autors: Kornēlijs Zipidrics 7 reizes, kad ASV pazaudēja vai nejauši nometa atombumbas
4.

Marsblaffas incidenta krāteris

Roberta F Trevisa piemiņai... Autors: Kornēlijs Zipidrics 7 reizes, kad ASV pazaudēja vai nejauši nometa atombumbas
Attēls no: www.toptenz.net
5.

Roberta F. Trevisa piemiņai. 1950. gada augusts. ASV piedalījās Korejas karā. No Fērfīldas-Suisunas gaisa spēku bāzes Kalifornijā izlidoja desmit B-29 bumbvedēji. Katra lidmašīna transportēja vienu Mark IV atombumbu uz Guamu. Vienai no lidmašīnām lidojuma laikā sākās problēmas ar dzinēju. Lidmašīna atradās 20 cilvēki, to skaitā arī brigādes ģenerālis Roberts F. Treviss, kurš deva pavēli apgriezties un atgriezties bāzē. Pirms viņu paguva droši nolaisties, lidmašīna avarēja kādā nomaļā vietā Fērfīldas-Suisunas bāzes teritorijā. Divpadsmit vīri gāja bojā uz vietas. Gaisa spēku personāls skrēja uz notikuma vietu un mēģināja atgūt bumbu, pirms tā eksplodēja, taču bija par vēlu. Piecu tūkstošu mārciņu smagā bumba detonējās, nogalinot vēl septiņus cilvēkus un ievainojot vairāk nekā 180. Lai gan šī bija patiešām briesmīga traģēdija, tā varēja būt daudz briesmīgāka. Ja nebūtu Trevisa pavēles, bumba, iespējams, būtu uzsprāgusi virs kādas apdzīvotas vietas Kalifornijā, un postījumi varēja būt daudz plašāki. Pēc katastrofas valdība centās notikušo noklusēt, sakot, ka lidmašīnā nav bijusi atombumba, un bijuši tikai "konvencionālie ieroči". Tomēr pēc daudziem gadiem patiesība tika atklāta deklasificētos dokumentos. Par godu brigādes ģenerālim Robertam F. Trevisam, kurš arī gāja bojā šajā katastrofā, bāze tika pārdēvēta par Trevisa gaisa spēku bāzi.

Savas pakaļas glābscaronana... Autors: Kornēlijs Zipidrics 7 reizes, kad ASV pazaudēja vai nejauši nometa atombumbas
Attēls no: www.toptenz.net
6.

Savas pakaļas glābšana ASV austrumkrastā. Pēc visiem stāstiem, ko līdz šim esmu stāstījis, varētu šķist, ka šīs atombumbas tika nomestas pilnīgi nejauši. Vai arī, ka piloti saprotot, ka viņu lidmašīnas tūliņ avarēs, varonīgi darīja visu iespējamo, lai samazinātu civiliedzīvotājiem nodarītā kaitējuma apjomu. Bet šajā nākamajā stāstā apkalpe tīšām nometa bumbas, lai glābtu savas dzīvības. 1957.gada 28.jūlijā uz Doveras bāzi Delavērā lidoja C-124 lidmašīna, kad tā zaudēja jaudu divos no dzinējiem. Tā dēļ lidmašīna vairs nespēja lidot taisnā līnijā. Apkalpe uzskatīja, ka, ja viņi grib lidmašīnu atkal izlīdzsvarot, viņiem no vienas puses vajadzēs izgāzt lieko svaru. Bumbas tika iemestas okeānā netālu no Atlantiksitijas, Ņūdžersijā, un apkalpe spēja droši nolaisties, bez upuriem. Jūras kara flote mēģināja bumbas atrast, tomēr to nespēja. Saskaņā ar deklasificētiem dokumentiem, pazaudētās bumbas nav sprādzienbīstamas.

Pazuda bez pēdām 1956 gada... Autors: Kornēlijs Zipidrics 7 reizes, kad ASV pazaudēja vai nejauši nometa atombumbas
Attēls no: www.toptenz.net
7.

Pazuda bez pēdām. 1956. gada 10. martā no Makdilas gaisa spēku bāzes Tampā, Floridā, startēja Boeing B-47 Stratojet. Viņi devās uz Ben Guerir gaisa bāzi Marokā. Lidojuma sestajā stundā, lidmašīnas apkalpe sazinājās ar bāzi pa radio, bet pēc tam pēkšņi sakari tika zaudēti. Nekādas ziņas vairs netika saņemtas, un 107 pēdas garā lidmašīna pazuda bez pēdām. Avārijas vieta nekad nav atrasta un tās trīs apkalpes vīru liktenis ir neskaidrs. Lidmašīnas pēdējā zināmā atrašanās vieta bija kaut kur virs Vidusjūras, tāpēc tā, visticamāk, nogrima jūras dibenā. Kad bija pagājis pietiekami ilgs laiks, šie trīs vīri tika pasludināti par mirušiem. Uz lidmašīnas borta atradās Mark 15 termokodola bumbas, kuru kopējā jauda sastādītu 3,4 megatonnas. Līdz pat šai dienai Boeing B-47 un tās apkalpes liktenis paliek neatrisināts noslēpums.

Ellē Ņūmeksikā 1957 maijā... Autors: Kornēlijs Zipidrics 7 reizes, kad ASV pazaudēja vai nejauši nometa atombumbas
Attēls no: www.toptenz.net
8.

Ellē Ņūmeksikā. 1957. maijā bumbvedējs B-36 atstāja Bigsa gaisa spēku bāzi Teksasā un lidoja uz Kērtlendas gaisa spēku bāzi Ņūmeksikā, kas atrodas tikai dažu jūdžu attālumā no Albukerkes (Ņūmeksikas štata lielākā pilsēta). Kad lidmašīna piedzīvoja turbulenci, nejauši tika iedarbināta drošības palaišanas sistēma. Tas bija viss, kas bija nepieciešams, lai no lidmašīnas vēdera izkristu termokodola bumba. Par laimi Ņūmeksikas štata teritorijā ir tik milzīgs tuksnesis un maz iedzīvotāju. Kad putekļi no sprādziena nosēdās, zemē bija izveidojies radioaktīvs krāteris, kas bija 12 pēdu dziļš, 25 pēdu diametrā. Eksperti, kas analizēja krāteri, lēsa, ka 10 megatonnu bumbas sprādziena jauda bijusi ekvivalenta 1 miljonam tonnu TNT. Viņi secināja, ka apkārtnē nav ievērojami cēlies radioaktivitātes līmenis. Dokumenti par šo negadījumu jau 30 gadus nav pieejami. Tomēr 1950. gados zinātniekiem bija ļoti primitīva izpratne par radioaktīvā piesārņojuma ietekmi uz vidi, tādēļ pastāv iespēja, ka šai radioaktivitātei varētu būt vēl negatīvākas sekas, kā iepriekš uzskatīts.

2
370
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [65]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Gorsix89 avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Draugu draugsMedaļa Sensācija
  Gorsix89 04.06.19 11:39
10
0

Pazaudēji ātombumbu! Nekas traks, kam negadās, mums tak ir vēl pāris tukstoši!  

jurikz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  jurikz 04.06.19 11:32
7
2

atbildot uz odolaids komentāru " Uz doto momentu oficiāli zināms ,ka pa ... "

Es ceru, ka ķēdes reakcija sāksies tev pakaļā

Ulrihs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Bakalaurs
  Ulrihs 04.06.19 14:32
9
4

atbildot uz janka komentāru " Amerikāņi -slepkavas --masu genocīds pp... "

Cik maksā jūsu troļļu fermā par šādu sū....u drukāšanu? Nevar taču saprātīgs cilvēks tādu sviestu rakstīt... Kas būtu jāslēpj, ja no PSRS laikiem jau ir zināms, ka atomkara rezultāta atbildes triecienu saņems puse, kas izšāva pirmā raķetes vienalga vai tā būtu ASV vai PSRS (tagad Krievija). Jebkurā gadījumā tas nozīmē cilvēces galu... Un ko nozīmē genocīds pret Japānu? Notika karš kurā katra puse nogalināja otras puses cilvēkus un vadījās tikai pēc aprēķiniem kā nogalināt vairāk pretinieku un zaudēt mazāk savējo. Viss, nekā vairāk. 

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Fēlikss Edmunda dēls 05.06.19 13:11
5
0

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " ''Ja tev nepatīk karš, amerikāņu imperiālisms... "

Ja tu visur vaino amerikāņus, it kā viņi vienīgie slepkavotu, kamēr, teiksim, Varen plašā "cīnās par mieru" Ukrainā, Sīrijā u.c.  izplatot Dolfija cienīgus tekstus par "krievu pasauli", nemaz nerunājot par kara noziegumu izdarīšanas idealizēšanu 2. p.k, Afganistānā utml, tad jā, tu esi trollis. Ja piemini vienu noziedznieku, tad piemini arī citus.

norlatvija avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RainisMedaļa Zeltrocis
  norlatvija 04.06.19 17:09  
4
0
Šo bija interesanti palasīt!+++
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.06.19 17:37
4
1

atbildot uz MrBarbars komentāru "Tieši tā! Atgādināšu ka japāņi bija Hitlera sab... "

 A tev maz zināms ,kāpēc tieši japāņi bruka visrū Perharborai --jeņķu bāzei??!!!

Viss prozaiski--to pašu sankciju ,embargo dēļ,ār ko jeņķi veica bandītisku reketu pret Japānu,,

un pat šodien ,pēc kaut kādiem līgumiem ,jeņķiem ir tiesības  bez japāņu valdības piekrišanas darīt japānā ko grib..latvijā tas pats

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Fēlikss Edmunda dēls 04.06.19 12:03
6
3

atbildot uz janka komentāru " Amerikāņi -slepkavas --masu genocīds pp... "

atbildot uz janka komentāru " Amerikāņi -slepkavas --masu genocīds pp... "

ar šo troļļa sūdu būsi nopelnījis naudiņu dienišķajam "SOS"

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 04.06.19 12:53
3
0

Kaut kā nenopietni notiek lietas ar bumbām!   

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Fēlikss Edmunda dēls 07.06.19 15:17
2
0

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Tu salīdzini Ziemeļkorejas salīdzinoši niecīg... "

Es nerunāju par kodolprogrammu. Es reāli runāju, piemēram par to pašu Korejas karu, ko viņējie uzsāka. Kopā ar tādiem miermīļiem un neimperiālistiem kā Ķīna un PSRS.  Nemaz nerunājot par to, ka kuru katru izdevīgu brīdi viņi nevilcinoties iebruktu  Dienvidkorejā. Štati  bruņojas, tas ir saprotams. Bet kurš nebruņojas? ASV kļūs vājākas, aizņems tās vietas cits. Tu tāpat pulgosi Krieviju vai citas lielvaras? Visas lielvaras izplata savas bāzes kur tik vien var. Ieskaitot UK, savās  sadraudzības zemēs.. Ņemot vērā ka ASV  kādu brīdi ir/bija  spēcīgākā lielvara pasaulē, tas ir tikai saprotams, ka militāras bāzes ir daudzviet. Maksājot par to "mītnes zemēm". Piedodiet biedri,ģeopolitikas ekspert, bet būtu ļoti jauki, ja iztiktu bez lamāšanās.Ļoti labi zinu, ko nozīmē imperiālisms. Bet tagad tu šo terminu  lieto tāpat kā savā laikā(un arī tagad) mūsu kaimiņvalsts kā arī dažādi kreisie maoisti utt! Asociācijas ir neizbēgamas,tovariš! Uzsvēršu vēlreiz-visas spēcīgās lielvaras izplata savas bāzes, izraisa konfliktus, bruņojas utt. Nebūs ASV, būs kāds cits. Miers kā tāds pasaulē NAV iespējams.  Kā to rāda vēsture-tāda ir cilvēka daba. Un šādi tā izpaužas ne tikai amīšiem!

Fēlikss Edmunda dēls avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Fēlikss Edmunda dēls 04.06.19 12:03
2
0

Bet par šo varētu uztaisīt filmu "Dude, where`s my A-bomb?"

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 09.06.19 08:20
2
1

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Lmao, chill out un izlasi vēlreiz. ''ASV 200... "

ASV nogalināj? Vai tomēr IRAKA pati paslaktēja savus pilsoņus... ASV vai tomēr ANO spēku iesāktais.. ?? tur piedalijās arī krievija, ja kas..   

1k99 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Dienas joks
  1k99 04.06.19 12:07  
5
4
atbildot uz janka komentāru " Amerikāņi -slepkavas --masu genocīds pp... "Nomierini nervus.
shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 07.06.19 00:06
1
0

re kur uzskataams piemeers,kursh visvairaak aizdirsis planeetu,kaa arii,kursh to visu iesaaka:

https://www.youtube.com/watch?v=HPtglQKjfw0&t=26s

shvillis66@speles avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Zoles recidivistsMedaļa 100 atminetas miklas
  shvillis66@speles 06.06.19 23:50
1
0

tas tak sen ir skaidrs,ka jennkki ir lohi...  

Kornēlijs Zipidrics avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Kornēlijs Zipidrics 09.06.19 08:29  
1
0
atbildot uz Grey Wolf komentāru " ASV nogalināj? Vai tomēr IRAKA pati paslaktēj... "Nevar strīdēties citur?
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 08.06.19 15:38
1
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru "Troli.. - pietiks...  CIK  TEV S... "

Lmao, chill out un izlasi vēlreiz.

''ASV 2003. gadā iesāktais nogalināja 1 miljonu irākiešu''

Ulrihs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Bakalaurs
  Ulrihs 07.06.19 12:58
1
0

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Kāda atšķirība, vai kādu valsti atbrīvo ... "

Ko lūdzu? Runa bija par atombumbas spēku, kurš tika demonstrēts PSRS, lai atturētu no iespējamā PSRS uzbrukumu PĒC nacistu sagrāves. Šajā gadījumā šo nevarētu saukt par atbrīvošanu, jo no kā tad PSRS atbrīvotu Rietumvāciju, Franciju, Beneluksu utt. No šo valstu nacionālajām valdībām?   

Ja runā par Austrumeiropas atbrīvošanu, tad šis arī nav tik viennozīmīgi. Pirms kara šajā teritorijā bija nacionālas valstis, kuras ar aktīvu PSRS līdzdalību tika iznīcinātas (tai skaitā ar militāru spēku), pēc tam jau divi agresori skaidroja savā starpā rēķinus un jā, PSRS zināmas teritorijas atbrīvoja no otra agresora, bet nacionālās valstis netika atjaunotas. Tā vietā šīs teritorijas tika inkorporētas vai nu PSRS sastāvā vai arī tajās ar PSRS līdzdalību tika nodibinātas no Maskavas atkarīgas valstis. Līdz ar to šo nevar uzskatīt par atbrīvošana vārda plašākajā nozīmē. 

Ulrihs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Bakalaurs
  Ulrihs 05.06.19 11:30
1
0

atbildot uz Fosilija komentāru "  A tev maz zināms ,kāpēc tieši japāņi br... "

Nu bet divas lielvaras cīnījās par ietekmes zonām, kur Japāna Austrumāziju un Kluso okeānu uzskatīja par savu interešu sfēru un attiecīgi arī rīkojās (jau 1904-1905.gados) karoja ar Krieviju Mandžūrijā, Ķīnā jau n-tos gadus saimniekoja (bieži diezgan nežēlīgi) utt. Tā ka japāņus žēlot nav par ko - gribēja karu un to saņēma. Vienīgā atšķirība no citām lielvarām, ka nonāca zaudētāju pusē.

S1NTA avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa ZebraMedaļa Patīk komentārs
  S1NTA 07.06.19 23:19
0
0

  

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 07.06.19 16:52
0
0

atbildot uz Fēlikss Edmunda dēls komentāru " Es nerunāju par kodolprogrammu. Es reāli runā... "

Un ASV Korejas karā nometa simtiem tūkstošiem bumbu uz Korejas. Ziemeļkoreja negatavojas iebrukt Dienvidkorejā, Dienvidkoreja un ASV mēgina izraisīt karu, nepārtraukti izplatot disinformation par to, ko Ziemeļkorejas valdība dara.

Yeah... bet atšķirība ir tāda, ka Ķīna vai Krievijas neizmanto savas militārās bāzes visapkārt pasaulei, lai uzbruktu valstīm, kuras pretojas ASV ietekmei. ASV ir tā valsts, kura šobrīd ir iesaistīta 7 karos, nevis kāda cita lielvara. ASV ir vislabākais piemērs imperiālismam 21. gadsimtā. Salīdzināt ASV pastrādātās zvērības ar kādām citām zvērībām, kas būtu notikušas pēc Otrā Pasaules kara, nevar. 

« 1  2  3  4 »