Savas varenības dēļ septiņi pasaules brīnumi vēl šodien liek brīnīties, kā gan cilvēki pirms vairāk nekā 2500 gadiem spēja radīt ko tik iespaidīgu.
7 pasaules brīnumi9
72
3
Heopsa piramīda: Vecākais brīnums, kas celts pirms 4500 gadiem Ēģiptē. Tas ir lielākais cilvēka rokām būvētais objekts, ja neskaita Lielo Ķīnas mūri.
Ēģiptē mītošā piramīda ir 146,6 metru augsta. Iedomājies 50 stāvu debesskrāpi!
Semiramīdas gaisa dārzi: Kā gan tuksnesī 50ºC temperatūrā kaut kas spēja izaug? Šis pasaulē pirmais botāniskais dārzs pierādīja pretējo. Krāšņi ziedošie dārzi ar upītēm, ūdenskritumiem un dīķiem, kur plunčājās putni, patiesi izskatījās pēc cilvēka radīta pasaku brīnuma.
Atradās tagadējā Irākā.
Reklāma
Zeva statuja Olimpijā: Zeva statuja bija lielākais un ievērojamākais varenā grieķu dieva atveids. Brīnuma pagatavošanā tika izmantoti ap 200 kg zelta, bet Zeva acis bija veidotas no dūres lieluma dārgakmeņiem.
12 metrus augstā figūra atradās Grieķijā.
Artemīdas templis Efesā: Templis, kuru balstīja 127 milzīgas marmora kolonnas sešstāvu mājas augstumā, ir viens no skaistākajiem un lielākajiem, kāds jebkad pasaulē uzcelts.
51 metra platais un 105 metrus garais brīnums atradās Turcijā.
Mausola mauzolejs Halikarnāsā: Mauzolejs jeb valdnieka Mausola kapenes senos cilvēkus pārsteidza ar savu iespaidīgo formu un to, ka ratu braukšanas sacīkstes, amazoņu cīņas, dievi un mitoloģiskie tēli kapenēs bija attēloti tik meistarīgi, ka izskatījās kā dzīvi.
Atradies tagadējā Turcijā.
Reklāma
Rodas koloss: Seno grieķu Saules dieva Hēlija bronzas statuja izmēra ziņā bija varenākā ne tikai senajā pasaulē, bet būtu neparasti milzīga arī mūsdienās.
Koloss bija 36 metrus augsts un atradās tagadējā Turcijā.
Aleksandrijas bāka: Aleksandrijas bākas augstums bija 130 metri, kas līdzvērtīgs mūsdienu 40 stāvu ēkai. Turklāt bāka ir vienīgais no septiņiem pasaules brīnumiem, kam bija īsti praktiska nozīme – tā gan dienā, gan naktī rādīja ceļu kuģiem.
Uz zemestrīces laikā sabrukušās bākas pamatiem ap 1480. gadu tika uzbūvēts Kaitbeja forts, kas apskatāms Ēģiptē arī mūsdienās.