Šie 5 tīņi mainīja pasauli ar saviem izgudrojumiem. Viņi, protams, bija slaveni, taču viņu izgudrojumi - vēl slavenāki.
citus manus rakstus var lasīt te:
http://spoki.lv/profils/advocate
Šie 5 tīņi mainīja pasauli ar saviem izgudrojumiem. Viņi, protams, bija slaveni, taču viņu izgudrojumi - vēl slavenāki.
citus manus rakstus var lasīt te:
http://spoki.lv/profils/advocate
Hiphopu izgudroja 17 un 12 gadus veci čaļi
Tas ir pašsaprotami, ka neviens tā vienkārši neapsēdās un no blūza neizgudroja hiphopu. Hiphopam bija daudz tēvu, bet divi no izcilākajiem bija 17 un 12 gadus veci pusaudži.
Tas bija agrajos 1970tajos, kad kāds 17 gadus vecs čalis vārdā Klaivs Kempbels, kuru imigrēja no Jamaikas, kļuva par „DJ Kool Herc”. Klaivs ļoti mīlēja mūziku un ballītes.
Viņš pamanīja, cik ļoti satraukti cilvēki bija, kad viņi gaidīja „bītu” jeb ritmu, lai varētu sākt dejot. Tāpēc viņš nolēma no dziesmām atskaņot tikai pašu mūziku un pēc tam pielikt klāt citu bītu no citas dziesmas, izveidojot „miksu” no nekā cita kā vien bītiem. Viņam arī bija unikāls balss stils jeb veids, tāpēc viņš izmantoja mikrofonu un tājā ierunāja „rīmes” jeb nedaudz savādāku dzeju. Daži no tiem bija „B-boys, B-girls, are you ready? Keep on rock steady” un „This is the joint! Herc beat on the point”, tādā veidā netīši (vai varbūt tīši) izveidojot repa pamatus kā tādus.
Drīz vien, kad viņš sāka izplatīt hiphopu gandrīz pa visu Ziemeļaustrumu rajonu, Kempbels kļuva slavens un populārs starp saviem skolasbiedriem. Viens no šiem skolēniem, Grends Vizards Teodors apgalvoja, ka reiz viņš bija savā pagrabā un tāpat vien niekojās ar savu mūzikas plašu aparātu un pēkšņi viņa mamma nonāca lejā un sāka kliegt uz viņu. Cenšoties apstādināt ierakstu, Teodors nejauši griežot disku izdzirdējis pirmo „skreču”.
Viņš, protams, ignorēja māti un darīja tā atkal un atkal, cenšoties panākt perfektu skaņu. Tā nu tas bija – ierakstu „skrečošana” kļuva par lietu, kura parādījās pirmajā, patiešām veiksmīgajā hiphopa ierakstā. Tas bija Hērbija Henkoka „Rockit”. Kurš gan būtu domājis, ka 12 gadīgs čalis būtu izveidojis vienu no hiphopa pamatlietām.
Semjuels Kolts, Koltu izveidoja savos 15 gados
Pat ja jūs neko nezināt par ieročiem, jūs esat dzirdējuši vārdu „Kolts jeb Colt”. Mūsdienās, Kolta kompānija veido M16 ieročus, kurus ražo priekš ASV militārajiem spēkiem (un ne tikai) un vēl daudz citus ieročus, kurus esat redzējis spēlē „Modern Warfare”. Un viss sākās no kāda čaļa, kurš savus tīņu gadus pavadīja veidojot un izstrādājot dažādus ieroču dizainus.
Tātad, Semjuels Kolts tika ievietots internātskolā jau bērnībā, kur viņš bija nepopulārs, viņam nebija draugu un viņš darīja daudz slikta skolā. Un kā jau daudzi citi 15 gadīgie, viņš vēlējās kļūt populārs. Tā nu viņš kādu dienu skolas pagalmā izveidoja raķeti un.....skola nodega, tomēr bija panākti vēlamie rezultāti un viņš kļuva populārs.
Viņa skolas dienas bija galā, tomēr interese par eksplozijām, ieročiem un tā tālāk neizpalika. Drīz vien Koltam iešāvās galvā kāda ideja un viņš sāka veidot pistoļu dizainus.Prototips bija izveidots, tas bija 45. kalibra ierocis, tomēr projekts nogāja šķērsām un ierocis uzsprāga. Kolts pārtaisīja dizainu, pat parādīja to dažiem ieroču meistariem, kuri teica, ka ierocis ir nederīgs un ka tas nekad nešaus. Pēc tam, kad viņš atvēra savu manufaktūru (pateicoties naudai, kuru aizņēmās no tēva), viņš sāka pārdot savus neapstrādātos ieročus, taču atkal sekoja neveiksme.
Tas viss mainījās kādā naktī, kad viņš atrada stalli ielas stūrī, kurā kāds čalis pārdeva viņa nepārdotos ieročus par zemu cenu. Viņš iesūdzēja viņu un vēlāk satika Semjuelu Hamiltonu Vokeru, Teksasas rendžeru kapteini un virsnieku (Jā, viņa uzvārds bija Vokers un viņš bija Teksasas rendžers). Vokers ne tikai ieteica uzlabojumus, bet arī ieteica vairākus tūkstošus karavīriem, lai tos izmantotu amerikāņu-meksikāņu karā. Kopš tās dienas, Kolta kompānija ir pārdevusi vairāk nekā 30 miljonu ieroču visā pasaulē.
ASV karogu ar 50 zvaigznēm un 13 strīpām dizainēja 17 gadus vecs pusaudzis
Katra zvaigzne amerikāņu karogā apzīmē katru štatu (kopā ir 50. Starpcitu, jaunākie ASV štati ir Aļaska un Havaju salas) un katra līnija apzīmē katru britu koloniju (13). Un lielākā daļa no mums drošivien domā, ka Amerikas karogu dizainēja un šuva „Amerikas Vecmamma”, Betsija Rosa, lieki teikt, ka aplami...
Tātad, Lankasterā, Ohaio, 17 gadus vecais Roberts Hefts ielika daudzu stundu smaga darba ASV karogā priekš vēstures projekta, kurā ieguva atzīmi B ar mīnusu jeb „B-”. Lielākai daļai noteikti šī atzīme liktos pieņemama, tikai ne Heftam. Viņš bija tik ilgi pavadījis pie mātes šujmašīnas, ka uzskatīja, ka viņš noteikti ir pelnījis labāku atzīmi.Viņš vērsās pie skolotājas, kura teica, lai iesniedzot savu darbu kongresam (protams, sarkastiski) un ja tas tiks izvēlēts kā jaunais ASV karogs, viņš saņems „A”
Viņš to arī izdarīja un bija vēl 1500 citi dizaini no visas valsts, kuri konkurēja ar Hefta darbu. Un gluži kā paredzamā filmā, viņš uzvarēja. Prezidentam Eizenhaueram Hefta karogs patika vislabāk no visiem pārējiem. Šī pieredze Heftu veda tikai uz panākumiem, piemēram, viņš kļuva par mēru Napoleonā, Ohaio. Un tas viss tikai tāpēc, ka viņa tīņa temperaments ņēma virsroku.
Pirmo sniegmobili izgudroja 15gadnieks
Atkarībā no tā, kur tu dzīvo, sniegs ir sezonālais posts vai, iespējams, reta dāvana. Tomēr daudzus gadus atpakaļ, ka nebija centrālā apkure vai biezie džemperi, sniegs bieži vien nozīmēja „nāvi”.
Un lūk arī stāsts par Džozefu Bombardjēru, kurš piedzima 1907. gadā, Kvebekā. Viņš savas ziemas dienas pavadīja kopā ar tonnām sniega. 15 gadu vecumā, viņam sniegs jau sāka „traucēt”. Viņš izmantoja tēva doto „Model T”, noņēma tam riteņus un pievienoja kamanu rāmi, kā arī propellera lāpstiņas. Tā arī izveidojās kaut kaus pavisam jauns – sniegmobilis.
Tomēr, Džozefa tēvs vēlējās, lai zēns beigtu pētīt visu šo „nevajadzīgo mehānisko inžienierzinātni” un pievērsties kaut kam ienesīgam. Tomēr slepenībā viņš turpināja darīt to, ko viņš mīlēja visvairāk: rādīt ziemai vidējo pirkstu. Viņš izveidoja pasaulē pirmo sniegmobiļu kompāniju un kļuva par vienu no veiksmīgākajiem vīriem Kanādā, blakus tādiem vīriem kā Dadlijs Dū-Raits un Braiens Ādamss.
Tu esi neaptēsts vai tikai centies piesieties katrai detaļai? Izskaiti vēlreiz un ej paraudi
Tagad galwenais ir dzert un tusēt. Wispār es tagad wienā EHR tipa dziesmā dzirdēju frāzi "work hard play hard" - tikai wienīgais, mēs izlaižam "work hard" daļu. Un work hard nenozīmē darīt trulu darbu, bet gan pakustināt gan pakaļu, gan smadzenes, lai darītu ko tiešām noderīgu sev un citiem.
Es par Koltu esmu dzirdejis no Supernatural sēriāla par viņu tur stāsta ka viņš izgudrojis ieroci kas spēj nošaut dēmonus
3. Pff mūsu karogs radās savādāk kā stāsta latviešu valodas skolotāja:D kautkāds karēvis nomira lakatā un karogs bija nokrāsojies ar asinīm un tā arī radās karogs.
Zinu to Herbija albumu, taču nezināju, ka stur pirmo reizi skrečo. Pareizi raksti, jo 60-jos jau bija pantiņu skaitīšana pie blūza un kristiešu sludināšana rīmju veidā, bet to vēl pagrūti saukt par hiphopu.
Paldies par rakstu.
Mācība: galvenais ir driosmīgi aizstāvēt savu ideju.
par 1 un 4 ir vislabaakais.. sendhi ta neljaava, bet tik un taa shie turpinaaja dariit savu.. malachi
Tagad ja kāds sīcis izmaina pasauli, tad tas ir tikai tā, ka tā visa pasaule vienkārši viņu apdi*š