Šajā rakstā aplūkosim nozīmīgus notikumus, kuri varēja kļūt par galveno ziņu visā pasaulē, tomēr tiem bija tā nelaime notikt vienā laikā ar vēl lielākiem notikumiem un netika pie tik lielas mediju un publikas uzmanības.
5 milzīgi, vēsturiski notikumi, kas palika citu notikumu ēnā6
Pirmā sieviete, kura pārlidojusi Lamanšu. Lai gan viņas vārdu mūsdienās atceras vien retais, Harieta Kvimbija bija viena no visu laiku ievērojamākajām aviatorēm. 1911.gadā Kvimbija kļuva par pirmo sievieti ASV, kura saņēmusi pilota licenci. Kad viņa nebija aizņemta ar lidošanu, Harieta rakstīja scenārijus Holivudas mēmajām filmām. Tos ekranizēja Holivudas slavenības, un arī pati Harieta nospēlēja kādu otrā plāna lomu. Laikam ejot, Kvimbija sāka plānot vērienīgākus projektus un viens no tiem bija lidojums pāri Lamanša kanālam. Ko tādu neviena sieviete līdz tam nebija paveikusi. 1912.gada 16.aprīlī viņa pacēlās no Doveras, Anglijā un veiksmīgi piezemējās 59 minūtes vēlāk Kalē piekrastē, Francijā. Viņa oficiāli kļuva par pirmo sievieti-piloti, kura pārlidojusi Lamanšu, taču viņas iespētais nepiedzīvoja globālas ovācijas. Tas būtu bijis milzīgs globāls notikums, par kuru rakstītu un runātu visā pasaulē, ja vien dienu iepriekš nebūtu nogrimis Titāniks. Gluži saprotams, visi pārējie notikumi bija otrajā plānā. Traģisks liktenis drīz piemeklēja arī pašu Harietu. Tikai divarpus mēnešus vēlāk, Harieta Kvimbija gāja bojā nelaimes gadījumā aviošovā Bostonā. Ar šo traģisko notikumu no pasaules atvadījās pirmā amerikāņu pilote. Par spīti viņas traģiskajai nāvei, Harietas Kvimbijas piemērs iedvesmoja daudzas citas sievietes izcīnīt savu vietu aviācijā.
Simtgadu kara beigas. Par spīti savam nosaukumam Simtgadu karš neilga 100 gadus. Tas ilga 116 gadus no 1337. līdz 1453. gadam. Turklāt tas nebija tikai viens garš konflikts. Drīzāk, vēsturnieki visas kaujas grupē trīs atsevišķos karos, kurus atdala gari pamiera periodi. Tikai nesen termins "Simtgadu karš" ir ticis lietots, lai aptvertu visu šo konflikta periodu starp Angliju un Franciju. Par šī konflikta beigām tiek uzskatīta Kastiljonas kauja 1453.gada 17.jūlijā. Tā iezīmēja Francijas uzvaru un to, ka Anglija zaudēja kontroli pār Gaskonas reģionu, viņu pēdējo teritoriju kontinentālajā Eiropā. Tīri tehniski karš vēl turpinājās, taču neviena kauja vairs nenotika, jo Anglija saprata, ka ir pārāk vāja, lai cīnītos pret Franciju. Šis notikums izraisīja arī Sarkanās un Baltās rozes karu, kurā par Anglijas troni cīnījās Lankasteras un Jorkas hercogi. Bez šaubām karš, it īpaši tā iznākums, ietekmēja sekojošos vēstures notikumus turpmākajos gadsimtos. Un tomēr, kad cilvēki atskatās uz 1453.gadu, ir viens vēl ievērojamāks notikums, kas aizēno šo- Konstantinopoles krišana. Divus mēnešus pirms Kastiljonas kaujas, Osmaņu karaspēks ieņēma šo Romas impērijas galvaspilsētu, pieliekot punktu 1500 gadu vecajai Romas impērijai. Drīz pēc tam Osmaņu impērijas galvaspilsēta tika pārcelta šeit. Vairāki grieķi pameta pilsētu un meklēja patvērumu Eiropā, ienesot tur jaunas zināšanas un dokumentus no Grieķu-romiešu tradīcijām, kas vēlāk bija pirmsākums renesansei. Atsevišķi pētnieki uzskata, ka Konstantinopoles krišana ir galvenais notikums, ar ko beidzas Viduslaiki un sākas Renesanse, jo bija iznīcināta vecā reliģiskā kārtība Eiropā un tika uzsākta šaujampulvera un lielgabalu izmantošana karā.
Teksassitijas katastrofa. 1947.gada 16.aprīlī, Teksassitija piedzīvoja vienu no nāvējošākajām rūpnieciskajām katastrofām ASV vēsturē, kad uz ostā stāvošā kuģa, kas pārvadāja 2300 tonnas amonija nitrāta, izcēlās ugunsgrēks un sekojošajā sprādzienā bojā gāja 581 cilvēks un tūkstošiem guva ievainojumus. Tika noorganizēti palīdzības pasākumi un mediji ziņoja par šo nacionālo traģēdiju, taču lielākā daļa amerikāņu bija koncentrējušies uz citu notikumu, jo tikai dienu iepriekš notika viena no gaidītākajām un apspriestākajām debijām ASV sporta vēsturē. 1947.gada 15.aprīlī, Džekijs Robinsons kļuva par pirmo melnādaino MLB (Augstākās beisbola līgas) spēlētāju, kopš rasu segregācijas sākuma sportā. Kopš tā laika, 15.aprīlis beisbola pasaulē tiek atzīmēts kā Džekija Robinsona diena. Lielākā daļa iedzīvotāju bija pret Robinsona debiju, mediji plaši ziņoja par grūtībām ar kādām Robinsons sākotnēji saskārās, viņš piedzīvoja atraidījumu no citām komandām un pat no saviem komandas biedriem, kuri nevēlējās spēlēt ar viņu vienā komandā. Bruklinas Dodgers komandas treneris, kurai pievienojās Robinsons, iejaucās un paziņoja, ka Robinsons spēlēs arī tad, ja būtu "dzeltens vai melns, vai, ja viņam būtu strīpas kā zebrai."
Džona Ferfaksa airējums pāri okeānam. Džons Ferfakss dzīvoja aizraujošu dzīvi, kas bija pilna piedzīvojumu un briesmu. 13 gadu vecumā viņš uz laiku pameta mājas un devās dzīvot džungļos. Viņš izdzīvoja medījot savvaļas dzīvniekus un pārdodot viņu kažokādas. 20 gadu vecumā Ferfakss gribēja izdarīt pašnāvību un izvēlējās jaguāra uzbrukumu kā vēlamo pašnāvības metodi. Viņš pacietīgi džungļos gaidīja, kad jaguārs viņam uzbruks, taču kabatā turēja arī revolveri gadījumā, ja pārdomās. Un tā arī notika. Tiklīdz jaguārs metās viņam virsū, Ferfakss to nošāva. Tad viņš pārdeva tā kažokādu. Turpmākos gadus Ferfakss bija kontrabandists un slīpēja savas navigācijas prasmes. Neviens no šiem nav iemesls, kādēļ cilvēki šodien viņu atceras. 1969.gada 20.janvārī, Ferfakss ar savu laivu izbrauca no Kanāriju salām. 19. jūlijā viņš ieradās Floridā, kļūstot par pirmo cilvēku, kurš airējot vienatnē šķērsojis okeānu. Ferfakss kļuva slavens, bet tikai uz vienu dienu. Viņš bija izvēlējies nepareizo laiku, kad paveikt šo tiešām unikālo varējumu, jo jau nākamajā dienā notika kaut kas patiešām vēsturisks, kas visam pārējam lika izskatīties pēc sīkumiem. 1969.gada 20.jūlijā visa cilvēce vēroja kā Apollo 11 astronauti, kļuva par pirmajiem cilvēkiem uz Mēness.
Fāras Fosetas nāve. Foseta bija viena popkultūras viss atpazīstāmākajām personībām. Viņas pārsteidzošais fiziskais skaistums un garie blondie mati padarīja viņu par seksa simbolu. Bet Foseta bija arī talantīga aktrise, viņas kontā trīs Emmy balvas nominācijas. No 1976 līdz 1980.gadam Foseta filmējās ārkārtīgi populārajā seriālā Čārlija Eņģeļi, kas viņu padarīja par zvaigni. Pēc tam, kad Fosetai 2006.gadā tika atklāts retas formas vēzis, viņas centieni izdzīvot cīņā ar šo slimību izpelnījas viņai vēl vairāk publikas apbrīnas. 2009.gada 24.jūnijā visas Amerikas mīlule Fāra Foseta zaudēja šajā cīņā. Saprotams, ka viņas nāve būtu bijusi liela ziņa visā pasaulē, tomēr liktenis bija lēmis, ka todien negaidīti aizgāja arī Popmūzikas karalis Maikls Džeksons.