20. gadsimta notikumi, kuri šokēja pasauli2
Berlīnes blokāde un sabiedroto gaisa tilts
ASV uzskata Berlīnes blokādi par trauksmes zīmi, ka Padomju Savienība vēlas paplašināt savu ietekmi Eiropā. Amerikāņi apgādā noslēgto pilsētu ar pārtikas produktiem pa gaisa tiltu, tādā veidā paglābjot Berlīnes iedzīvotājus ne tikai no bada nāves, bet liekot arī PSRS saprast, ka jebkurā gadījumā tā pretosies ekspansijai. Berlīnes sadalīšanas, kas de facto jau bija iesākusies, ieviešot atšķirīgu valūtu, tagad tiek pilnībā īstenota.
Saimniecības brīnums Rietumvācijā
Vācijas Federatīvās Republikas pēckara ekonomika atspirgst pārsteidzoši ātri. Naudas reforma 1948. Gadā, plaša vēriena pilsētu un rūpniecības atjaunošanas un Māršala plāna ietvaros sniegtā ekonomiskā palīdzība veicina nepārtrauktu tautsaimniecības izaugsmi. Laikā no 1953. Līdz 1960. Gadamm vērojams bruto kopprodukta pieaugums pat par 61 %. Ekonomikas ministrs Ludvigs Erhards (Ludwig Erhard) (1897-1977) kā “vācu saimnieciskā brīnuma tēvs” ar savu sociālās tirgus ekonomikas projektu veicina jaunās republikas uzplaukumu.
DNS atklāšana
Anglis Frānsiss H. K. Kriks (Francis H. C. Crick) (1916-2004), kurš nodarbojas ar iedzimtības pētīšanu, kopā ar kolēģi Džeimsmmu D. Votsonu (James D. Watson) (*1928) uzskicē tā saukto Votsona-krika modeli, kas attēlo ģenētiskās informācijas nesēja DNS (dezoksiribonukleinskābes) telpisko struktūru. Viņu modelis ir spēkā vēl šodien. Kopā ar M. H. F. Vilkinsu (Wilkins) un Votsonu 1962. Gadā Kriks saņem Nobela prēmiju medicīnā. Tikai līdz ar šo atziņu ir iegūtas ķīmijas un bioloģijas zināšanas, kas nolīdzina ceļu gēnu tehnoloģijai.
Pārdošanā pretapaugļošanās tablets
No šī gada aptiekās ir dabūjamas pretapaugļošanās tablets, kas gandrīz 100 % nodrošina pret grūtniecību. Līdz ar tabletēm ik dienas tiek iedzerts noteikts hormone daudzums, kas organismā simulē grūtniecību un tādējādi to novērš. Tabletes kļūst par vienu no visu laiku lielākajiem farmācijas panākumiem. Rietumu pasaulē tās līdztejus izraisa seksuālo revolūciju, atvieglo ģimenes plānošanu un maina sabiedrības struktūru art ā saukto tablešu pavērsienu.
Mūra uzcelšana
Vācijas Vienības partijas valdība grib varmācīgi stāties pretī VDR “asiņu noplūšanai”. Lai pārtrauktu pieaugušo bēgļu plūsmu, “reālā sociālisma” valdības vīri uzceļ mūri starb abām Vācijām. VDR jau ir pilnīgi iežogota, taču vēl tiek ierīkota nāves josla, kas atdala Rietumvāciju no Austrumvācijas. VDR robežsargiem tiek dota pavēle ar ieročiem aizkavēt ikvienu pārbēdzēju, kas mēģinās tikt pāri robežai. 28 gady laikā līdz atkalapvienošanās brīdim daudzi cilvēki šajā nāves joslā būs zaudējuši dzīvību.