Zināji, ka Austrijā ir cirks, kurš izmanto hologrāfiskus dzīvniekus un ka moskīti atcerēsies, ja būsi mēģinājis viņu nosist?
18 apbrīnojami fakti par dzīvniekiem10
1. Austrālijas plēsoņas ir iemācījušās izmantot meža ugunsgrēkus, lai medītu. Viņi speciāli gaida medījumu, kurš mēģinās izbēgt no liesmām un būs zaudējis modrību no plēsoņam. Dažkārt viņi speciāli izraisa ugunsgrēkus, paņemot no ugunsgrēka vietas kaut ko kūpošu vai degošu un ieliekot sausā vietā.
2. Vairs jau nevienam nav noslēpums, ka kraukļi ir visai gudri putni. Nesen atklāts, ka kraukļi attīstījušies tiktāl, ka spēj no vairākiem īsiem kociņiem sastiķēt kopā vienu garu kociņu.
3. Žirafes mēle ir tieši tik gara, ka tā var nolaizīt pati savas ausis.
4. Ja flamingo nav gana paēduši, to spalva kļūst pelēka. Patiesībā flamingo nepiedzimst rozā. Rozā krāsu tie iegūst no zilajām un zaļajām aļģēm, kuru pārstrādes procesā mainās to spalvu krāsa. Flamingo olām mēdz būt rozā krāsas ‘’dzeltenums’’.
5. Kailās kurmjžurkas spēj dzīvot bez skābekļa pat 18 minūtes. Turklāt tās dzīvo desmit reizes ilgak par parastajām žurkām (aptuveni 30 gadus), tām ir imunitāte pret vēzi un daļu no sāpēm. Zinātnieki aktīvi pēta šīs žurkas, lai noskaidrotu viņu noslēpumu. Nav izslēgts, ka šīs žurkas mums varētu ļaut dziedēt vēzi.
6. Ne tikai suņi un kaķi spēj lasīt cilvēka emocijas. Ja kazai paradīsi attēlu ar bēdīgu cilvēku un ar priecīgu cilvēku, kaza dos priekšroku priecīgā cilvēka attēlam. Arī zirgi ievēro cilvēka garastāvokļa svārstības. Ir novērots, ka zirgi izjūt stresu, ja tuvumā ir cilvēks sliktā noskaņojumā.
7. Jūrascūciņas ir reproduktīvās rekordistes. Jūrascūciņa var apaugļoties jau 55 dienas pēc savas dzimšanas, turklāt 2-15 stundas pēc mazuļu laišanas pasaulē viņa ir gatava pāroties atkal.
8. Kad kļūst garlaicīgi… Zinātnieki nolēma noskaidrot, cik tad īsti daudz pārtikas kāmītis var saturēt savos vaidziņos. Rezultāts – 20 rieksti un žāvēti augļi vienlaicīgi. To, kas neietilpa vaigos, kāmītis saturēja ar zobiem.
9. Moskīti atceras, ja esi pret viņiem slikti izturējies. Secināts, ka, ja mēģināsi moskītu noķert un ‘’saplaukšķināt’’, viņš to atcerēsies un turpmāk no tevis izvairīsies. Kā viņš tevi atpazīs? Pēc smaržas.
10. Vaļi un delfīni parasti asociējas ar augstu intelekta līmeni un sarežģītām sociālajām attiecībām. Izrādās, ka viņi ir arī viltīgi mednieki. Nesen atklāts, ka kuprvaļi zivis ielenc ar gaisa burbuļiem, liekot tām saspiesties barā, lai būtu vieglāk tās apēst. Vēl vaļi mēdz atrast vietas, kurās pulcējas ūdensputni, un izbāzt mutes ārā no ūdens. Zivtiņas domā, ka tā ir zemūdens ala, un peld iekšā. Kad zivju ir gana daudz, valis muti aizver.
11. Zirnekļiem arī ir piens. Pēc oliņu izdēšanas arī zirnekļu mātēm organismā izstrādājas piens. Uzreiz pēc izšķilšanās mazie zirneklēni pārtiek no piena. Pēc tam māte tos māca medīt pašiem. Zirnekļu pienā ir četras reizes augstāks proteīnu, tauku un ogļhidrātu saturs nekā govs pienā.
12. Lai cik smieklīga liktos pingvīnu gaita, tai ir izskaidrojums. Pingvīni ir tik resni, ka citādi nemaz paiet nevar. Viņiem jābalansē no vienas puses uz otru, lai nenokristu.
13. Sikspārņi var dzert cilvēku asinis. Netici? Bet tā ir! Brazīlijas zoologi ir atklājuši, ka spalvkāju vampīrsikspārņi, kuri dzīvo Dienvidamerikā, var dzet cilveku asinis, lai gan parasti izvēlas pārtikt no putnu asinīm. Zinātnieki uzskata, ka sikspārņi vienkārši bijuši spiesti paplašināt savas pārtikas izvēles barības trūkuma dēļ.
14. Orangutāni nodod viens otram savas pagātnes pieredzes. Briesmu situācijās orangutānu mātītes noslēpj savus mazos drošās vietās un tikai tad informē apkārtējos par briesmām. Pēc tam viņas saviem mazajiem stāsta, no kādām briesmām viņi tikko izmukuši.
15. ASV purva zvirbuļi dzied dziesmas, kurām ir vairāk nekā 1000 gadu. No paaudzes paaudzē šie zvirbuļi nodod savus hītus. Vecākā dziesma, šķiet, ir 1500 gadus veca.
16. Lemuri spēj atšķirt, kurā šķidrumā ir 1% alkohola un kurā ir 5% alkohola. Un viņi izvēlēsies to, kurā ir lielāks alkohola saturs. Turklāt lemuriņi no tā nepiedzersies, jo viņu organismā enzīms, kurš sašķeļ alkoholu, dabojas stipri ātrāk nekā cilvēka organismā.
17. Vaļi ir zīdītāji, kas nozīmē, ka vaļu mātītes savus mazuļus baro ar pienu. Tas nebūt nav vienkārši, jo vaļi ir ūdens dzīvnieki. Tāpēc vaļu mātītēm Ir īpašs muskulis, ar kuru viņas iešļāc piena strūklu sava mazuļa mute.
18. Roncalli cirks Austrijā jau kopš 1990.gada neizmanto īstus dzīvniekus. Šis cirks lielākoties vērš uzmanību uz akrobātiskiem priekšnesumiem, tomēr neiztiek bez dzīvniekiem pilnībā. Īstu dzīvnieku vietā cirks izmanto hologrāfiskus ziloņus, zirgus un zivis.