Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
333

Zināji, ka Austrijā ir cirks, kurš izmanto hologrāfiskus dzīvniekus un ka moskīti atcerēsies, ja būsi mēģinājis viņu nosist?

1 Austrālijas plēsoņas ir... Autors: The Diāna 18 apbrīnojami fakti par dzīvniekiem
1.

1. Austrālijas plēsoņas ir iemācījušās izmantot meža ugunsgrēkus, lai medītu. Viņi speciāli gaida medījumu, kurš mēģinās izbēgt no liesmām un būs zaudējis modrību no plēsoņam. Dažkārt viņi speciāli izraisa ugunsgrēkus, paņemot no ugunsgrēka vietas kaut ko kūpošu vai degošu un ieliekot sausā vietā.

 

2. Vairs jau nevienam nav noslēpums, ka kraukļi ir visai gudri putni. Nesen atklāts, ka kraukļi attīstījušies tiktāl, ka spēj no vairākiem īsiem kociņiem sastiķēt kopā vienu garu kociņu.

 

3. Žirafes mēle ir tieši tik gara, ka tā var nolaizīt pati savas ausis.

 

4. Ja flamingo nav gana paēduši, to spalva kļūst pelēka. Patiesībā flamingo nepiedzimst rozā. Rozā krāsu tie iegūst no zilajām un zaļajām aļģēm, kuru pārstrādes procesā mainās to spalvu krāsa. Flamingo olām mēdz būt rozā krāsas ‘’dzeltenums’’.

Attēls no: pixabay.com
5 Kailās kurmjžurkas spēj... Autors: The Diāna 18 apbrīnojami fakti par dzīvniekiem
2.

5. Kailās kurmjžurkas spēj dzīvot bez skābekļa pat 18 minūtes. Turklāt tās dzīvo desmit reizes ilgak par parastajām žurkām (aptuveni 30 gadus), tām ir imunitāte pret vēzi un daļu no sāpēm. Zinātnieki aktīvi pēta šīs žurkas, lai noskaidrotu viņu noslēpumu. Nav izslēgts, ka šīs žurkas mums varētu ļaut dziedēt vēzi.

 

6. Ne tikai suņi un kaķi spēj lasīt cilvēka emocijas. Ja kazai paradīsi attēlu ar bēdīgu cilvēku un ar priecīgu cilvēku, kaza dos priekšroku priecīgā cilvēka attēlam. Arī zirgi ievēro cilvēka garastāvokļa svārstības. Ir novērots, ka zirgi izjūt stresu, ja tuvumā ir cilvēks sliktā noskaņojumā.

 

7. Jūrascūciņas ir reproduktīvās rekordistes. Jūrascūciņa var apaugļoties jau 55 dienas pēc savas dzimšanas, turklāt 2-15 stundas pēc mazuļu laišanas pasaulē viņa ir gatava pāroties atkal.

 

8. Kad kļūst garlaicīgi… Zinātnieki nolēma noskaidrot, cik tad īsti daudz pārtikas kāmītis var saturēt savos vaidziņos. Rezultāts – 20 rieksti un žāvēti augļi vienlaicīgi. To, kas neietilpa vaigos, kāmītis saturēja ar zobiem.

Attēls no: pixabay.com
9 Moskīti atceras ja esi... Autors: The Diāna 18 apbrīnojami fakti par dzīvniekiem
3.

9. Moskīti atceras, ja esi pret viņiem slikti izturējies. Secināts, ka, ja mēģināsi moskītu noķert un ‘’saplaukšķināt’’, viņš to atcerēsies un turpmāk no tevis izvairīsies. Kā viņš tevi atpazīs? Pēc smaržas.

 

10. Vaļi un delfīni parasti asociējas ar augstu intelekta līmeni un sarežģītām sociālajām attiecībām. Izrādās, ka viņi ir arī viltīgi mednieki. Nesen atklāts, ka kuprvaļi zivis ielenc ar gaisa  burbuļiem, liekot tām saspiesties barā, lai būtu vieglāk tās apēst. Vēl vaļi mēdz atrast vietas, kurās pulcējas ūdensputni, un izbāzt mutes ārā no ūdens. Zivtiņas domā, ka tā ir zemūdens ala, un peld iekšā. Kad zivju ir gana daudz, valis muti aizver.

 

11. Zirnekļiem arī ir piens. Pēc oliņu izdēšanas arī zirnekļu mātēm organismā izstrādājas piens. Uzreiz pēc izšķilšanās mazie zirneklēni pārtiek no piena. Pēc tam māte tos māca medīt pašiem. Zirnekļu pienā ir četras reizes augstāks proteīnu, tauku un ogļhidrātu saturs nekā govs pienā.

 

12. Lai cik smieklīga liktos pingvīnu gaita, tai ir izskaidrojums. Pingvīni ir tik resni, ka citādi nemaz paiet nevar. Viņiem jābalansē no vienas puses uz otru, lai nenokristu.

Attēls no: pixabay.com
13 Sikspārņi var dzert... Autors: The Diāna 18 apbrīnojami fakti par dzīvniekiem
4.

13. Sikspārņi var dzert cilvēku asinis. Netici? Bet tā ir! Brazīlijas zoologi ir atklājuši, ka spalvkāju vampīrsikspārņi, kuri dzīvo Dienvidamerikā, var dzet cilveku asinis, lai gan parasti izvēlas pārtikt no putnu asinīm. Zinātnieki uzskata, ka sikspārņi vienkārši bijuši spiesti paplašināt savas pārtikas izvēles barības trūkuma dēļ.

 

14. Orangutāni nodod viens otram savas pagātnes pieredzes. Briesmu situācijās orangutānu mātītes noslēpj savus mazos drošās vietās un tikai tad informē apkārtējos par briesmām. Pēc tam viņas saviem mazajiem stāsta, no kādām briesmām viņi tikko izmukuši.

 

15. ASV purva zvirbuļi dzied dziesmas, kurām ir vairāk nekā 1000 gadu. No paaudzes paaudzē šie zvirbuļi nodod savus hītus. Vecākā dziesma, šķiet, ir 1500 gadus veca.

Attēls no: pixabay.com
16 Lemuri spēj atscaronķirt... Autors: The Diāna 18 apbrīnojami fakti par dzīvniekiem
5.

16. Lemuri spēj atšķirt, kurā šķidrumā ir 1% alkohola un kurā ir 5% alkohola. Un viņi izvēlēsies to, kurā ir lielāks alkohola saturs. Turklāt lemuriņi no tā nepiedzersies, jo viņu organismā enzīms, kurš sašķeļ alkoholu, dabojas stipri ātrāk nekā cilvēka organismā.

 

17. Vaļi ir zīdītāji, kas nozīmē, ka vaļu mātītes savus mazuļus baro ar pienu. Tas nebūt nav vienkārši, jo vaļi ir ūdens dzīvnieki. Tāpēc vaļu mātītēm Ir īpašs muskulis, ar kuru viņas iešļāc piena strūklu sava mazuļa mute.

 

18. Roncalli cirks Austrijā jau kopš 1990.gada neizmanto īstus dzīvniekus. Šis cirks lielākoties vērš uzmanību uz akrobātiskiem priekšnesumiem, tomēr neiztiek bez dzīvniekiem pilnībā. Īstu dzīvnieku vietā cirks izmanto hologrāfiskus ziloņus, zirgus un zivis.

Attēls no: brightside.me
0
333
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [8]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Anonīms
Anonīms 13.03.19 09:27
9
0

indija ir valsts, kura aizsūtījusi misiju uz ||||Marsu, bet nav ievilkusi mājās ūdensvadu

norlatvija avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  norlatvija 13.03.19 09:59  
5
0
Labs rakstiņš!+++
motorwalwes avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Dienas doma
  motorwalwes 13.03.19 19:02
5
0

  Viss ir tīri ok,bet par zirnekļiem (11.) Galīgi aplam!!! Neticu!!!++

mazais muks avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Recidīvists
  mazais muks 15.03.19 16:05  
2
0

Es pat trešdaļu šaubos !   

Zirnekli un piens ? 

Jeb dingo kurš ar degošu malkas pagali zobos . . . ! 

Beidz !   

ĶerCiet avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ĶerCiet 17.03.19 01:09  
0
0
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 17.03.19 21:33
0
0

Ļoti interesanti    

SAMSS avatars
Medaļa AutoklikerisMedaļa RainisMedaļa Zoles 3000 speles
  SAMSS 13.03.19 07:32
4
5

  

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 13.03.19 13:55
2
5