Patiesi, īsi un kodolīgi.
17 Interesanti, vēsturiski fakti.14
Romieši tādos ikdienā lietojamos audumos kā virtuves dvieļos, kabatslakatos un galdautos iešuva azbestu. Vergi, kuri tādus izšuva parasti cieta no elpceļu kaitēm.
Senajā ēģiptē uzskatīja, ka cilvēka saprāts atrodas sirdī, nevis smadzenēs. Viņuprāt, tas bija tikai bezjēdzīgs pildījums galvai. Tieši tāpēc, iebalzamējot līķus, smadzenes tika izkasītas ārā un izmestas, bet ar sirdi rīkojās maksimāli uzmanīgi.
Kad plosījās mēris, daudzi dakteri staigāja šādos tērpos. Viņu knābjos bija salikti visādi aromatizētāji, lai neielpotu slimību.
Modernākajās Eiropas un Amerikas pilsētās, 17. g.s. sākumā, bārdas bija izgājušas no modes. Lai neatpaliktu, Krievijas valdnieks, Pēteris I, pavēlēja vīriešiem noskūt bārdas. Tika ieviesti arī bārdas nodokļi.
15. Gadsimta bestsellers bija erotiska satura grāmata "stāsts par diviem mīlniekiem." To vēl joprojām lasa mūsdienās. Interesanti, ka šo grāmatu sarakstīja garīdznieks - pāvests Pius II.
Senajā ēģiptē, kaķus uzskatīja par svētiem. Kad kādā ģimene nomira kaķis, tās locekļi noskuva uzacis un sēroja līdz tās ataug.
200. Gadā pirms mūsu ēras, kad Sparta bija savas varas augstākajā punktā, tur bija pietiekoši vergu, lai katram iedzīvotājam piešķirtu 20 kalpus.
Senajā Romā, kā ārstējošs līdzeklis, tika dzerta savdabīga mikstūra - vīna un mežacūku mēslu sajaukums.
Tāpat kā coca-cola, arī tējas maisiņi bija nejaušs atklājums. 1904. gadā tējas tirgotājs Tomass Salivans nonāca pie secinājuma, ka būs lētāk un vieglāk sūtīt tējas paraugus potenciāliem klientiem zīda maisiņos - iepriekš tas tika darīts koka kastēs. Tējas saņēmēji nodomāja, ka šos maisus paredzēts iemest ūdenī. Drīz vien, Tomass tika apbērts ar lūgumiem saņemt vēl tējas maisiņus.
Ap 18. gadsimta beigām, medicīnā tika lietotas tabakas klizmas, galvenokārt, lai atdzīvinātu noslīkušus cilvēkus. Ānusā ievietoja cauruli un ar plēšu palīdzību tabakas dūmi tika iepūsti taisnajā zarnā.