Jums “skudriņas skries pār kauliem“, kad uzzināsiet šos 15 pārsteidzošos faktus par garkājainajiem zirnekļiem.
Zirnekļi arī ir dzīvas radības, tāpēc nevajag tos nospiest kad ieraugat, jo tad Jūs kļūsat par sērijveida slepkavu
15 pārsteidzoši fakti par garkājainajiem zirnekļiem26
Garkājainais zirneklis atšķiras no citiem zirnekļiem. Mēs viņus atpazīstam pēc apaļajiem ķermeņiem un garajām, tievajām kājām, un mēs noteikti tos esam redzējuši burtiski karājamies pie sijām. Tomēr ir daudz aizspriedumu, kas attiecas uz šiem zirnekļiem. Par šiem zirnekļiem mēs nezinām daudz, bet šie 15 fakti var pilnībā izmainīt jūsu priekšstatu par tiem.
1. Izrādās, ka tie tikai daļēji ir zirnekļi.
Taisnība! Šie zirnekļi vairāk pieskaitāmi skorpionu ģintij nekā zirnekļu. Tiem ir tikai viens acu pāris, tie neražo zīdu, un tiem ir vienveidīgs torss, nevis “viduklis” kā vairumam zirnekļu.
2. Tie nav indīgi
Visizplatītākais mīts- šie zirnekļi ir indīgi. Patiesībā tiem nav pat ilkņu, ar ko izlaist indi. Tā kā cilvēkiem no šiem zirnekļiem nekādas briesmas nedraud.
3. Viņi daudzus gadus bijuši mums visapkārt.
Zinātnieki Skotijā atraduši 400 miljonus gadu vecu pārakmeņojušos zirnekli. Tas nozīmē to, ka šie zirnekļi eksistējuši 200 miljonus gadus agrāk pirms parādījās dinozauri!
4. Tie var būt jums zināmi ar citu nosaukumu.
Garkājainie zirnekļi visbiežāk sastopami Ziemeļamerikā, taču šī suga sastopama arī citās pasaules malās, un tiem ir dažādas raksturīgas īpašības, tādēļ tiem var būt dažādi nosaukumi: sienapļāvēji, zirnekļi-gani, u.c.
5. Tie sastopami visur pasaulē.
Garkājainie zirnekļi dzīvo visos kontinentos, izņemot Antarktīdu. Visbiežāk tie sastopami mitrās vietās, piemēram, zem akmeņiem, alās, kritušu lapu apvidū.
6. Tie sastopami dažādās formās.
Eksistē vairāk kā 10 000 šīs sugas pasugu. Un zinātnieki atklāj arvien jaunas. Tas saistīts ar zirnekļveidīgo īpatnējo pārvietošanos. Ja ģeogrāfiski zirnekļu ceļojums tiek pārtraukts un ceļā gadās kalni vai upes, daļa populācijas nodalās, un rodas jaunas pasugas. Tas izskaidro arī dažu garkājaino zirnekļu pasugu lielo atšķirību.
7. Tie dzīvo kopienās.
Zinātnieki vēl joprojām nav noskaidrojuši, kāpēc garkājainie zirnekļi salīp kopā. Varbūt tādējādi tie aizsargājas no plēsējiem vai saglabā mitrumu sausā klimatā
8. Viņi ne tik bieži iziet pastaigāties
Neskatoties uz garajām kājām, šie zirnekļveidīgie nemīl kustēties un lielāko dzīves daļu pavada plaisās vienās un tajās pašās vietās.
9. Viņi zina viltības, kā apmānīt plēsējus.
Šos zirnekļus parasti medī putni, vardes un ķirzakas, taču zirnekļi ir jau izstrādājuši slēpto taktiku, kā nekļūt par kāda maltīti. Viņi var izlikties par beigtiem, nomaskēties, un pat izdalīt briesmīgas vielas, kas atvaira plēsējus.