15 dažādi fakti par saldumiem.
15 Fakti par saldumiem.0
Vispasaules šokolādes dienu svin 11. jūlijā. To 1995. gadā iedibināja franči un nu šie saldie svētki ieguvuši popularitāti teju visā pasaulē.
Pirmās konfektes parādijās aptuveni trīs tūkstoš gadu atpakaļ senajā Ēģiptē.
Atzīmējot savu piecdesmit gadi, “Chupa Chups” izlaida konfekti “Chupa Chups Mega”. Tā svēra 725 gramus, kas ir aptuveni kā 60 parastās “Chupa Chups” konfektes.
Sarkanās M&M pārstāja ražot 1970.gadā jo bija bažas, ka sarkanā krāsa saistīta ar vēzi, bet 1987.gadā cilvēku pieprasījuma dēļ atsāka to ražošanu.
Vācu pētnieki pierādija ka cilvēki kuri dod labāk priekšroku kokosriekstu konfektēm ir radoši cilvēki. Ar riekstiem - kautrīgi, ar ķiršu - mērķtiecīgs un patstāvīgs, bet ar zemenēm - ļoti lieli romantiķi.
Saldumi ir kaitīgi dzīvnieku veselībai, var izraisīt nāvi.
Krievijā 19 gadsimto konfektes deva tikai vakaros ar ielūgumiem pašās bagātākajās mājas. Tākā tajā laikā Krievijā konfekšu fabrika nebija tad uz katru vakaru konfektes taisija uz pasūtijuma.
100 g šokolādes katru dienu spēj pagarināt cilvēka mūzu pat par 6 gadiem, uzskata Austrālijas pētnieki.
Čupa-Čups vienīgā konfekte kas pabijusi ārpus Zemes orbītas. 1995 gadā kosmonauti no stacijas "Pasaule" palūdza lai viņiem aizsūta konfektes. Uz zemes tika pieņemts lēmums ka pašas drošākās konfektes ko var sūtīt būs čupa-čups.
Likt iekšā M&M konfektēs zemesriekstu izgudroja 1954.gadā