Sapņi bija ir un būs,taču tie ir dažādi,kā piemēram murgi un parasti sapņi,kuros notiek kas labs,vai arī tu izsapņo kādu dzīves momentu. Šodien tev pastāstīšu nedaudz par Sapņiem.
12 Fakti par Sapņiem129
Kad mēs ko sapņojam mēs esam pilnībā paralizēti,mēs ne jūtam kas notiek guļot ne dzirdam,mēs esam tādā kā miega Pasaulē,mēs redzam un jūtam tikai to,kas notiek sapnī. Taču bieži vien sapņi liek mums pēkšņi piecelties,kad tajos notiek kas briesmīgs vai arī sasodīti labs.
Mēs varam kontrolēt sapņus,ir pierādīts,ka sapnī tu vari iet kur gribi darīt ko gribi utt. Mēs ar sapņiem varam manipulēt,taču ne vienmēr. Parasti mēs sapņojam pēc sava garstāvokļa,ja tas ir slikts tad visticamāk rādīsies murgi un tu no murga laukā nevarēsi ārā tikt,līdz kamēr tajā nenotiks kas slikts,bet ja labs garstāvoklis,tad visticamāk cilvēks sapņos kādu labu atgadījumu.
Sapņi var izraisīt slāpes,piemēram tu sapnī sapņo,ka esi tuksnesī,bet tad pēkšņi piemosties un tava mute ir pilnībā sausa un esi izslāpis. Šādas parādības pēc sapņiem gadās diezgan reti.
Sapņos tu nekad nesapratīsi,ko īsti darīt un kas notiks tālāk,ja tu nomodā būdams zināsi ka pēc 5 minūtēm iesi uz toaleti,tad sapnī pēc 5 minūtēm tu jau vari būt otrā Pasaules malā un spēlēt ar dinozauriem dambreti.
Sapņus ir ļoti grūti atcerēties,visbiežāk ir tā,ka tu no rīta pamosties un tu reāli neatceries kāds bijis tavs sapnis un domā,ka tāds nemaz nav bijis.
Mums ir tendence sapņot aizliegtas lietas. Piemēram nepilngadīgam sapnī lietot alkoholu,smēķēt utt. Vai piemēram mazi bērni bieži vien stāsta,ka ir sapnī ēduši daudz konfektes,kuras vecāki aizliedz tiem ēst reālajā dzīvē.
Apmēram 30 % cilvēku sapņi ir tikai melnbalti,taču 70 % tie ir krāsaini.
Miega traucējumi var izraisīt psihozi. Zinātnieki pierādījuši,ka cilvēki kuri maz guļ un cilvēki kuri ļoti bieži sapņo murgus lēnām bojā psihi,tas ir atkarīgs no paša cilvēka. Bet ja cilvēks pārāk bieži murgo,tad viņam ir jāapmeklē kāds psihiatrs,jo visvairāk murgo cilvēki kuri ikdienā ir satraukti,dusmīgi,agresīvi.
Aklie cilvēki sapņus neredz,taču viņi sapņo dažādas skaņas,smaržas un pieskārienus,jo ikdienā viņi neredz Pasauli.
Pētījumos ir atklāts,ka dzīvnieki it īpaši zīdītāji sapņo tieši tāpat kā cilvēki.