Kad mēs domājam par dzīvniekiem, kas varētu nodarīt mums pāri, prātā parasti nāk kaut kas liels un biedējošs. Tāpēc mēs aizmirstam īstos draudus – mazītiņos, piemīlīgos, apburošos. Pēc šī saraksta nonācu pie diviem secinājumiem – nekad neiet ūdenī un nekad nedoties uz Austrāliju. Vai vēl labāk – nekad neiet ūdenī Austrālijā, nopietni. /bildes - google/
10. Žurciņa. Ne visiem viņas patīk, bet daudzi cilvēki tās tur kā mājdzīvniekus. Tās ir ļoti tīrīgas, gudras, pūkainas un sabiedriskas. Tāpat viņas ir arī lētas un viegli uzturamas. Tad kāpēc viņas vispār ir šajā sarakstā? Pateicoties savai pagātnei. Šis pazemīgais kustonis ar savu blusu armiju pārnēsāja buboņu mēri. Jap, 1300.os gados ar šo dzīvnieku palīdzību bojā aizgāja ap 2/3 no Eiropas iedzīvotājiem. Diezgan šausmīga vēsture un mēs vēl neesam viņām par to piedevuši.
9. Fugu zivs. Fugu zivis ir smieklīgas un piemīlīgas. Ir grūti neķiķināt, kad redzi, ka tāda piepūšas kā balons. Taču diemžēl piepūšanās nav vienīgais veids, kā šīs zivis aizstāvas no ienaidniekiem, viņās ir arī tāds nāvējošs toksīns kā tetrodoksīns. Un, protams, šī iemesla dēļ viņas ir kļuvušas par delikatesi. Pareizi pagatavota zivs liks jums izjust kņudoņu lūpās un vieglu reibumu, taču, ja šefpavārs nebūs uzdevuma augstumos, jūs gaida visnotaļ nelāga nāve. Redziet, tetrodoksīns paralizē muskuļus un tam nav nekādas pretindes. Tātad, ja jūs pārdozējat šo vielu, jūsu muskuļi, ieskaitot diafragmu, vairs nekustas, jūs esat paralizēts un lēnām nosmaksiet zem paša krūšu masas.
8. Lauvzivs. Lauvzivis varbūt nav tik daudz piemīlīgas, taču tās ir ļoti skaistas. Tām ir karaliska paskata dzeloņi, kas eleganti kustās tām līdz, kamēr tās lēnām peld pa okeānu, apēdot savus medījumus veselus. Tātad, kas vainis šai zivij un kāpēc jūs negribat redzēt viņu savā akvārijā? Ņemsim vērā pirmo liku attiecībā uz dzīvniekiem – ja tas ir košās krāsās, tas visticamāk ir indīgs. Lauvzivs skaistie dzeloņi ir pārklāti ar indi un, ja sakaitināsiet šo zivi, viņa jums labprāt ar tiem iedurs. Lai arī šī inde jūs nenogalinās, tā izraisīs ārkārtīgi lielas sāpes, vemšanu un elpošanas problēmas. Tagad iedomājieties, ka tas viss notiek, kamēr jūs nirstat akvalangista tērpā.
7. Pudeļdeguna delfīns. Jā, delfīni, slinkie jūras zīdītāji. Viņi taču pavada visu dienu peldoties, ēdot zivis, rādot trikus un visā visumā vada labu dzīvi. Jā, un kurš gan nemīl Fliperu? Kā izrādās, delfīni tomēr ir nežēlīgi izdzimteņi pa to laiku, kad nerāda trikus un neizdod savas piemīlīgās skaņas. Savas sugas iekšienē viņi piekopj grupveida izvarošanu un jaundzimušo nogalināšanu, kā arī laiku pa laikam sasit kādu no saviem biedriem līdz nāvei. Tāpat ir zināmi gadījumi, kad delfīni ar seksuāliem nodomiem tuvojas nirējiem un tajos „ieberžas”. Tas jau, protams, ir labi un jauki, ja tas ir jūsu lauciņš, tikai neaizmirsīsim, ka delfīni ir daudz spēcīgāki un izveicīgāki zem ūdes un saviem uzmanības objektiem var izraisīt ļoti nopietnus miesas bojājumus. Bez tam ir fiksēts vismaz viens gadījums, kad delfīns ir uzbrucis un nogalinājis peldētāju.
6. Dzeloņraja. Visā visumā dzeloņrajas pret cilvēkiem nav draudīgas. Ja tām kas nepatīk, tas vienkārši aizbēgs, taču ir eksemplāri, kas labprāt paliek un spēlējas. Lai arī no dabas tās ir kautrīgas, tās ātri pierod pie cilvēka un ļaus jums ar tām spēlēties. Tāpēc daudzos akvatorijos ir atvērtie akvāriji, kur cilvēks var papaijāt šo kustoni. Problēmas rodas tad, kas jūs tai nejauši uzkāpjat. Jebkurā citā veidā tā visticamāk aizbēgs, taču, ja tai uzkāpsiet, kamēr tā gulēs kaut kur noslēpusies smiltīs, visticamāk dabūsiet izjust tās dzeloni. Vairākumā gadījumu, tas paliks jūsos gluži kā bites dzelonis un, neskaitot to, ka būsiet caurdurts, dabūsiet arī krietnu devu indes, kas savukārt dos šausmīgas sāpes, pietūkumu un krampjus. Atkal nav tas labākais, kas var notikt, kamēr esat zem ūdens. Retos, ļoti retos gadījumos šis dzēliens var būt arī nāvējošs – kā gadījumā ar Krokodilu mednieku Stīvu Ērvinu.
Reklāma
5. Jūras lapsene. Paskatieties uz šo kustoni, nav piemīlīgs? Spīdīgs, viļņveidīgi pulsējošs, neparasti skaists. tas bezmērķīgi dreifē pa okeānu un tam ir pavisam primitīva nervu sistēma. Tā ir arī pasaules nāvējošākā medūza un katrā no tām ir inde, kas var novākt 60 pieaugušus cilvēkus. Viņām līdz 3 metriem gari taustekļi un, tai pieskaroties kādam no tiem, tas automātiski atbrīvo mikroskopiskus dzelonīšus, kas nopludinās jūsu asinsrites sistēmu ar indi. Tālāk sekos agonijai līdzīgas sāpes, un, ja dzēliens ir bijis nopietns, tad jums atlikušas kādas 3 vai 4 minūtes, ko dzīvot. Šis neapšaubāmi skaistais dzīvnieks no Ziemeļaustrālijas pārnēsā indi, kas uzbrūk ādai, sirdij un nervu sistēmai vienlaicīgi. Ja kodiens nav bijis tik traģisks, uz brūces jāuzlej etiķis un jāveic mākslīgā elpināšana, taču lielākā draņķība ir tāda, ka, dzelonīši paliek aktīvi, kamēr tie dabiski nenolūzt, tātad, ja vēlaties kādam sadzeltajam palīdzēt un pats pieskaraties sadzeltajai vietai, jūs sagaida tāds pats stāvoklis.
4. Irukandži. Gribat zināt, kas ir vēl briesmīgāks par jūras lapseni? Irukandži, kas izklaidējas daudz maz tajos pašos ūdeņos, kur iepriekšējais varonis. Jap, Austrālijā viss var jūs nogalināt. Lai arī mazāk nāvējošs, Irukandži tomēr ir ārkārtīgi indīgs. Tā kā tas izmēros ir 1 kubikcentimetra apmēros, tas vēsā mierā var tikt cauri aizsargtīkliem un iedzelt jums. Dzēliens pats par sevi nemaz nav sāpīgs, īstā jautrība sākas laika posmā kaut kur starp 5 minūtēm un 2 stundām, sāksies ļoti spēcīgi muskuļu krampji rokās un kājās, stipras sāpes mugurā un nierēs, degoša sajūta uz sejas un ādas, galvassāpes, slikta dūša, nemiers, svīšana, vemšana, paātrināts sirds ritms un augsts asinsspiediens un nāves sajūta. Jap, inde izraisa psiholoģisku reakciju, kas liek jums domāt, ka tūliņ nomirsiet. Pretindes nav
3. Konusveida gliemezis. Konusveida gliemeži apdzīvo pasaules okeānus un tiem ir piesaistošas čaulas ar skaistiem zīmējumiem, tieši tādas, ko patīk pacelt maziem bērniem. Un vēl viņiem ir tāda lieta kā „radulārais zobs”, kas ir maza gaļīga saitīte, kurā ir mazi zobiņi un tas viss ir piestiprināts pie indes dziedzera. Kad gliemezis jūtas apdraudēts, tas izšauj šo „harpūnu” virsū savam biedētājam. Mazākie gliemeži jūs apveltīs ar dzēlienu, kas līdzīgs bites dzēlienam, sāpīgi, bet nekas traks. Lielākie „šauj” ar tādu spēku, ka šis dzelonis ir spējīgs tikt cauri cimdiem, simptomi var jūs vajāt vairākas dienas, taču, kad sāksies pa īstam, jūs izjutīsiet sāpes, pietūkumu, nejūtīgumu, tirpšanu, muskuļu paralīzi, redzes traucējumus un beigās arī elpošanas traucējumus, kas novedīs pie nāves.
Reklāma
2. Pīļknābis. Atklāti sakot, skaties kā gribi, pīļknābis izskatās pēc joka. Kopā saķepinātas dažādas daļas no citiem dzīvniekiem un atstāts evolucionēt jau tā dīvainajā Austrālijas vidē. Bet viņš nemaz nav tik bezpalīdzīgs. Pirmkārt, tas sasodīti labi peld. Tālāk, tas savu medījumu atrod ar elektriskā lauka palīdzību, ko rada pats ar savu muskuļu kontrakcijām. Bet tas vēl nav viss, pīļknābis ir viens no retajiem indīgajiem zīdītājiem. Tas gan piemīt tikai tēviņiem. Tie ar nogalināt dzīvnieku suņa augumā un jūs īsti nenogalinās, bet, iespējams, ka jūs vēlēsieties, kaut būtu. Sāpes ir nepanesamas un var vilkties vairāku mēnešu garumā. Papildus jūs dabūsiet ūdeņainu uztūkumu brūces vietā, kas pēc tam ātri izplatīsies pa visu ķermeni, padarot skartās vietas piepampušas un kunkuļainas.
1. Zilriņķu astoņkājis. Zilriņķu astoņkājis ir mazs, tikai 6 collas (~15cm) garš, ārkārtīgi skaists un mēdz slēpties plūdmaiņu veidotos baseinos. problēma ar viņiem ir tāda, ka tiem patīk kost cilvēkiem, bet viņu mutītes ir tik maziņas, ka cilvēks kodumu parasti pat nejūt un neievēro. Neievēro līdz iestājas pilnīga muskuļu paralīze, taču jūs pats paliekat pie pilnas apziņas, iesprostots savā ķermenī un spilgti apzinoties visu, kas notiek, līdz kamēr jūs nosmokat. Tātad nav nekādas iespējas pasaukt pēc palīdzības vai jebkādā veidā ko izrādīt. Tā kā pretindes nav, vienīgā iespēja palikt dzīvam ir būt pieslēgtam pie mākslīgās elpināšanas aptuveni 24 stundas, kamēr inde izkļūst no jūsu asinsrites. Katrs no šiem mazajiem astoņkājiem nēsā līdz pietiekami daudz indes, lai varētu nogalināt 26 pieaugušus cilvēkus visnotaļ briesmīgā veidā.