Kas nosaka, kādā krāsā būs Jūsu acis? Ja vienam no vecākiem acu varavīksnenes ir zilā krāsā, bet otram- brūnas, tad visticamāk bērnam būs brūnas, jo tā ir ģenētiski dominējošā krāsa.
Acis ir pārsteidzošas, tās spēj atšķirt līdz pat 10 miljonus krāsu toņu. Iedomājies? Turklāt cilvēka acs spēj atšķirt 500 pelēkās krāsas toņus. Un, lai gan mūsu acis tik daudz spēj, ultravioleto un infrasarkano gaismu cilvēka acis nevar saredzēt, toties kukaiņi gan var.
Vai ir nācies redzēt skropstas, kas izaug pat 30 metru garas? Jā, tieši tik liels garums sanāk, ja saskaitām visu to skropstu garumu, kas mums izaug dzīves laikā!
Aptuveni 80% no tā, ko uztveram, mēs uztveram ar acīm. 80% no mūsu atmiņas veido attēli, jo acs spēj uztver informāciju par krāsu, kustību objektiem, dziļumu, attālumu un formu.
Visaktīvākie muskuļi cilvēka ķermenī nav kāju muskuļi, pat ne roku…, bet tieši acu muskuļi.
Jaundzimušie raud bez asarām. Šo parādību vecāki novēro bērna pirmajā dzīves mēnesī un ir pārsteigti- kā, mazulis raud bez asarām? Iemesls tam ir gluži vienkāršs- asaru dziedzeris ikvienam sāk funkcionēt ap otro dzīves mēnesi!
Normāla mūža garumā mūsu acis redz teju 24 miljonus attēlu no mūsu apkārtesošās pasaules.
Smēķēšana ietekmē redzi, pasliktinot redzamību nakts laikā. Toties, ēdot aizvien vairāk mellenes un burkānus, to sastāvā esošās vērtīgās vielas palīdz mūsu acīm labāk adaptēties un pielāgoties redzamībai tumsā.
Mūsu redzes lauks tumsā pieaug par apmēram 10%, jo acs zīlīte, reaģējot uz gaismas trūkumu, izplešas krietni lielāka.
Vīrieši spējot izlasīt smalkāku druku nekā sievietes, toties sievietēm dzirde esot labāka! Un vēl- ļaudis par 25% lēnāk lasa tekstu, kas redzams datora ekrānā, nekā uz papīra.