10 fakti, kuri tev noteikti jāizlasa.7
Zvaigznei HD70642 (95 gaismas gadu attālumā no Zemes) ir līdzīga planētu sistēma kā Saulei. Ta ir planēta, kas atgādina Jupiteru un kas apriņķo zvaigzni HD70642 sešos gados (Jupiters - 12 gados). Tādējādi pastāv iespēja, ka ap šo zvaigzni varētu riņķot arī kāda Zemei līdzīga palnēta, uz kuras varētu pastāvēt dzīvība.
Aptuveni 700 km augstumā virs zemes atmosfēra kļūsti tik retināta, ka gaisa molekulas, nesatriecoties cita ar citu, var nolidot attālumu, kas ir vienāds ar Zemes rādiusu.
Vulkāna Krakatau (Indonēzija) izvirdumā, kas notika 1883. gadā, gaisā tika izmests desmit miljoniem tonnu putekļu. Radītais atmosfēras piesārņojums izraisīja globālu klimata pavēsināšanos vairāku gadu garumā. Turklāt vēlilgi pēc izvirduma atmosfērā bija vērojamas neparastas optiskas parādības. 1991. gadā Pinatubo vulkāna izvirdumā gaisā izplūda sēra dioksīds, kā rezultātā visā pasaulē vidējā temperatūra par 0,5° C samazinājas.
Lietusmežos ir daudz augstāka bioproduktivitāte nekā jebkurā citā Zemes ekosistēmā (biomā). Dabas aizsardzības eksperti uzskata, ka lietusmežos atrodas 50 - 90 % visu dzīvās dabas sugu, turklāt vairāk nekā 100 000 sugu tajos vēl nav atklātas. 1/4 ha lietusmeža var atrast aptuveni 200 000 koku sugas, vairāk nekā 40 000 kukaiņu sugu; izpētot tikai vienu koku sugu, tika atklāts vairāk nekā 600 jaunu vaboļu sugu. Lietusmežos ir visbagātīgākā sugu daudzveidība, tajos ir izveidojušās ļoti sarežģītas barošanās ķēdes.
Apvienoto Nāciju Organizācija savu darbību uzsāka 1945. gada 24. oktobrī kā pēctece Tautu Savienībai (starptautiskai organizācijai, kas tika nodibināta pēc Pirmā pasaules kara), kas tika likvidēta 1946. gadā. ANO sastāvā ietilpst Ģenerālā Asambleja (tajā piedalās visas dalīvalstis), Drošības Padomes un vairāk nekā 30 citas padomes. ANO Drošības Padomē ietilpst piecas pastāvīgās locekles - ASV, Krievija, Ķīna, Francija un Lielbritānija -, kā arī vēl 10 valstis, kuras ievēlē uz diviem gadiem.
Viens no augstākajiem aizsprostiem pasaulē ir Vercasakas HES aizsprosts ir atzīts par visu laiku iespaidīgāko kaskadiera triku. 1995. gadā uzņemtās filmas "Zeltacs" (par aģentu Džeimsu Bondu) ievada kadros ir redzams šis fantastiskais lēciens. Triku izpildīja kaskadieris Veins Maiklss, nolecot ar gumiju no 228,6 augstā aizsprosta. Tas ir arī pasaules gumijlēkšanas rekords lēkšanā no aizsprosta. Balsotāji, kas piedalījas Sky Movies veiktajā aptaujā, izvirzīja šīs filmas triku pirms tādām pasaulslavenām filmām kā "Bens Hūrs" un "Indiānas Džonss".
Empire State Building uzbūvēja 20 mēnešos (no projektēšanas sākuma līdz atklāšanai). Brīžiem ēkas celtniecībā tika nodarbināti 3500 strādnieki. Ēka ik dienu "izauga" par vienu stāvu.
Par to, ka šāds Septiņu pasaules brīnumu saraksts ir minēts Hērodota sarakstītajā "Vēsturē" (5. gs. p. m. ē), liecina arī citu grieķu autoru (piemēram, dzejnieka Kallimaha (305 - 240 p. m. ē)) darbi.
Visbīstamāk ir uzstādīt ātruma rekordus uz ūdens. Skumji, bet no pēdējiem trim vīriem, kuriem ir piederējis ātruma rekords, divi ir gājuši bojā, mēģinot pārspēt savu rekordu.
Jēdziens "alhokola stipruma standarts" (angliski proof) radies 17. gadsimtā - bija nepieciešams zināt, vai iegādātais alhokols satur pietiekami daudz spirta. Lai to parbaudīu, to sajauca ar šaujampulveri. Ja maisījums aizdegās, tad teica, ka tas ir pārbaudīts (angliski proved). Ja maisījums uzsprāga, tad dzērienu dēvēja par pārstipru (overproof).