10 arheoloģiskie atklājumi par, kuriem Tu iespējams neko nezināji!13
Lanse aux Meadovs tika atklāta 1960. gadā. Tā atrodas Ņūfaundlendas ziemeļu daļā, Kanādā. Tiešais nosaukums šai vietai ''medūzas velve''. Runā, ka šeit esot mitinājušies skandināvu vikingi. Aptuvenais skaits no 30 līdz 160 vikingu šeit dzīvoja aptuveni 1000 gadus atpakaļ!
Šī vieta atrodas Kusko nomalē, Perū. Saksaivana ir bijusī Inku impērijas galvaspilsēta. Šī vieta ir veidota no rūpīgi sagriestiem akmeņiem un laukakmeņiem ( nav ne jausmas kāda starpība ), kuri tika salikti kopā pateicoties mirstīgajiem, respektīvi- cilvēki šos smagos akmeņus lika kopā pašu rokām!!! Šie akmeņi ir tik perfekti sastiprināti kopā, ka Tu pat starp tiem nevarētu ieslidināt A4 formāta lapu!
Mahenjo-daro, burtiskajā tulkojumā Mirušo kapu kalns, atrodas Sindh, Pakistānā. Celts 2600 gadus pirms mūsu ēras. Bijis viena no attīstītākajiem ciemiem tajos laikos ir pat pierādījumi par to, ka šim ciemam bijuši izveidoti ceļi un kanalizācijas sistēma, taču nezināmu iemeslu dēļ 19. gadsimtā pirms mūsu ēras šis ciems tika pamests, taču atkal atklāts 1922. gadā.
Saules vārtus varat atrast netālu no Titikakas ezera, La Puzā, Bolīvijā. Kā redzat veidots no lieliem sagrieztiem akmeņiem ar sarežģītiem izgravējumiem tajos. Šo konstukciju cēluši 1500 gadus atpakaļ Tivanaku impērijas iedzīvotāji. Šī celtne jeb relikvija ir aptuveni 3 metrus augsta un 4 metrus plata., sver aptuveni 10 tonnas. Pa malām redzat dažādus gravējumus, bet pa vidu atrodas ''Saules Dievs''.
Arheologi atklāja šos tuneļus pāris gadus atakaļ, viņi uzskata, ka šos tuneļus ir veidojuši cilvēki, kuri dzīvojuši senajā akmens laikmetā! Šie tuneļi iet no Skotijas cauri visai Eropai līdz pat Turcijai! Daži šos tuneļus dēvē par ''lielceļiem'', lai gan lielākoties tunelis ir tikai 70 centimentus plats diametrā!
The Longyou Grottes atrodas Zheijang,ķīnā. Šī ''celtne'' tikusi izveidota aptuveni 212 gadus pirms mūsu ēras, un arheologi to atradi tikai 1992. gadā. Tās izskatās pēc cilvēka veidotām alām, kuras sasniedz 30 metru augstumu. Ja vērīgi ieskataties alu sānos, varat redzēt paralēlas svītas, kuras iet visa tuneļa garumā, aptuveni visas iet 60 grādu leņķī!
Gobekli-Tepe- burtiskajā tulkojumā ''Lielvēdera kalns'', atrodas Turcijas kalnos. IZskatāts, ka ši vieta ir bijusi svētnīca senajā akmens laikmetā. Šī vieta esot piesaistījusi 100 svētceļotāju no dažādām vietām 100 jūdžu rādiusā.
Šo akmens lodi uzskata par Kostarikas identitātes zīmi. Neskatoties uz to, ka lode celta Diquis ērā, par šo veidojumu nekas nav zināms, vietējie mīti stāsta, ka lode nākusi no sen pazudušās zemes Antantisa. Lode sver 15 tonnas.
Atrodas Japānā, Jonaguni Monjuments jeb ''Bruņurupucis'' , ir veidots no diviem monolīta klučiem, kas ir novietoti guļus viens otram virsū. Sastāv no pārakmeņotiem smilšakmeņiem un dubļakmeņiem. Arheologi uzskata, ka šis monjuments ir veidots aptuveni 20 miljonus gadu atpakaļ. Arheologi vēl joprojām strīdas vai ši vieta ir celta cilvēka rokām vai nē, citi saka, ka šie akmeņi ir pārāk detalizēti, bet citi saka, ka šī vieta okeāna ir par dziļu, lai cilvēks tur kaut ko varētu uzcelt!
Nepabeigto obelisku varat atrast Asvanā, Ēģiptē. Kontrukciju bija sūtījusi Hatšepsuta aptuveni pirms 1500 gadiem pirms mūsu ēras. Tas būtu 42 metrus garš un svērtu 1200 tonnas. Ja šis veidojums tiktu pabeigts, tas būtu lielākais antīkais veidojums pasaulē tagad!