Izrādās, ka zinātnieki ir novērojuši līdzīgas darbības cilvēku smadzenēs, kas notiek, kad cilvēks apzināti sapņo vai cieš no psihozes. Kas nozīmē to, ka cilvēks, kad sapņo, izjūt to pašu, ko izjūt cilvēks, kuram ir garīgās problēmas.
Zinātnieki apgalvo, ka:
- cilvēki, kuri bieži murgo, var iemācīties apzināti sapņot, kas ļautu viņiem pamosties no sapņa, kad vēlas;
- cilvēks var veidot pats savus sapņus, ļaujot tiem būt tādiem, kādus sapņotājs pats vēlas. Kas rezultējas tajā, ka cilvēks izjūt vairāk pozitīvu emociju un no rīta jūtas vairāk atpūties;
- apzinātu sapņošanu īpaši iesaka māksliniekiem, jo tādā veidā viņi var gūt iedvesmu.
Iedomājies, cik jauki būtu nokļūt savos sapņos tur, kur vēlies, piemēram, uz skaistas salas ar kādu sev tuvu cilvēku. Tu esi savu sapņu noteicējs. Ja tevi interesē tas, kā vari sākt apzināti sapņot, turpini lasīt:
Līdz apzinātai sapņošanai tu vari nokļūt, ja nodarbini savu prātu tad, kad pats esi atslābis. Piemēram, iekārtojies pēc iespējas ērtāk savā gultā un mēģini iemigt, bet tajā pat laikā sāc domāt par kādu konkrētu lietu, mēģinot rast tai risinājumu. Tavs ķermenis atslēgsies, bet smadzenes turpinās meklēt risinājumu. Ieteicams gulēt uz muguras ar rokām gar sāniem. Kustēties nedrīkst. Acīm jābūt aizvērtām, jo tikai rūdīti kareivji var gulēt ar atvērtām acīm.
Lai arī apzināta sapņošana šķiet aizraujoša, tomēr visam labajam ir arī sava sliktā puse. Tāda ir arī šim sapņošanas veidam. Apzināta sapņošana var novest pie nepatīkama stāvokļa, kad prāts pamostas, bet ķermenis turpina gulēt. Tas ir ļoti nepatīkams un pārdzīvojumiem pilns stāvoklis, kad cilvēka ķermenis ir paralizēts. Cilvēki, kuri to ir pieredzējuši, atklāj, ka visbiežāk redz dažādas halucinācijas - redz cilvēkus, kuri stāv gultas galā un mēģina viņus nogalināt vai mocīt, redz, ka viņu tuviniekiem tiek nodarīts pāri, bet nespēj palīdzēt vai aizstāvēt, jo nespēj kustēties.
Tāpēc pārdomā trīs reizes, vai vēlies to darīt!