Laika gaitā ražotāji izlaiduši daudz un dažādas rotaļlietas, taču ne visas tikušas sabiedrībā pieņemtas. Te būs dažas no rotaļlietām, ko sūdzību dēļ nācās izvākt no veikalu plauktiem.
Vai tu pirktu savam bērnam Skūpstu Bārbiju?2
1978. gadā tika izlaista Skūpstu Bārbija. Viņas garo, maigi rozā, plīvuraino kleitu klāja ziedu raksts, kas papildināts ar sīkiem lūpu zīmējumiem. Bārbija nāca komplektā ar lūpukrāsu, ko varēja uzkrāsot uz lelles lūpām, lai tā atstātu mazus skūpstu nospiedumus. Piespiežot paneli uz Bārbijas muguras, tās kakls paliecās uz priekšu, pastiepjot skūpstā savilktās lūpas uz piespiedēja pusi. Tomēr šai Bārbijai nebija ilgs mūžs. Vecāki bija neapmierināti un raizējās, ka šāda lelle varētu pāragri vedināt bērnus uz skūpstīšanos. Pēc daudzajām sūdzībām Skūpstu Bārbija drīz tika izņemta no veikalu plauktiem.
2002. gadā tika izlaista Bārbija grūtniece. Šai lellei bija noņemams panelis uz vēdera un iekšpusē atradās mazītiņa lellīte, ko varēja izņemt un ielikt atpakaļ. Doma bija iepazīstināt bērnus ar to, kā mazuļi nāk pasaulē, taču šī ideja nemaz netika novērtēta un panāca pretēju efektu. Vecāki raizējās, ka šāda lelle varētu veicināt nepilngadīgo grūtniecības, ko neviens it nemaz nevēlējās. Pēc vairākām sūdzībām šī Bārbija tikai izņemta no veikalu plauktiem.
1965. gadā iznāca lelle Little Miss No-Name. Šī lelle tika veidota kā Bārbijas pretstats. Tā ir bezvārda bārene bezpajumtniece, ģērbusies kartupeļu maisā ar skumju sejas izteiksmi un asaru uz vaiga. Diemžēl šī lelle tika pirkta ļoti slikti, jo lielākajai daļai bērnu bija no tās bail. Pēc tās nebija pieprasījuma, tāpēc tikai vienu gadu pēc izlaišanas lelli pārtrauca ražot.
1983. gadā tika izlaista Sun Gold Malibu Bārbija. Tās reklāma aicināja bērnus iet ārā un pavadīt laiku saulē, lai iegūtu zeltainu iedegumu kā Bārbijai. Iesākumā problēmu nebija, taču pāris gadus vēlāk dermatologi sāka celt iebildumus, ka šī lelle varētu veicināt saslimstību ar ādas vēzi. Daudzi bērni ieguva apdegumus, stundām sēžot saulē un gaidot, kad viņu āda kļūs tikpat mirdzoša kā Bārbijai. Vēlāk šo lelli pārtrauca ražot.
1970.-tajos gados tika izlaista rotaļlieta Klakeri un desmit gadus vēlāk izņemta no pārdošanas veselības apdraudējuma dēļ. Iegriežamās akrila lodītes sitās viena pret otru ar klaudzošu skaņu un nereti mēdza sašķīst. Sīkās, asās daļiņas ielidoja bērnu sejās un acīs, radot daudz negadījumu. 1990.-tajos gados tika izlaista uzlabota Klakeru versija. Jaunajā dizainā izmantoja modernu plastmasu, kas neplīsa un šī rotaļlieta ir nopērkama vēl šodien.
Hannas Montanas kāršu spēle tikai izlaista 2007. gadā. Vēlāk tika veikta virknes rotaļlietu testēšana, lai noteiktu svina saturu, kas atklāja, ka Hannas Montanas kāršu spēle satur 75 reizes vairāk svina, nekā pieļaujams. Reizēm bērniem kļuva slikti tikai no spēlēšanās ar to. Vairāk nekā 6 miljoni šīs rotaļlietas tikai izņemti no veikalu plauktiem.
1990.-to gadu beigās Fisher Price uzņēmumam nācās atsaukt līdz 10 miljoniem ar baterijām darbināmu Power Wheels bērnu automobiļu, jo tie radīja nopietnu ugunsbīstamību, pat ja netika izmantoti. Uguns izcēlās, automašīnām stāvot garāžās, spēļu istabās un skapjos, kā rezultātā bērni guva apdegumus. Tika saņemtas arī 60 sūdzības par Power Wheels rotaļlietām, kas neapstājās, bērnam atlaižot pedāli un radot ievainojumus, kad automašīnas ietriecās citā objektā.
1950. gadā tika izlaisti Moon Shoes. Šie apavi bija kā mini tramplīni uz kājām ar ideju simulēt staigāšanu pa Mēnesi un izrādījās ļoti bīstami. Moon Shoes nebija pārāk stabili un ražoti no metāla atsperēm, tāpēc daudzi bērni krita un guva potīšu izmežģījumus vai pat lūzumus. Vēlāk tās pārtrauca ražot daudzo vecāku sūdzību dēļ.
1995. gadā tika izlaista Baby Tumbles Surprise lelle. Tā bija rotaļlieta, kā galva bija smagāka par ķermeni un pametot to, lelle meta kūleņus un nostājās uz galvas. Vecāki cēla iebildumus, ka šī rotaļlieta rada sliktu ietekmi, jo bērni, kuriem bija mazāki brāļi un māsas, sāka ar tiem rupji apieties, domājot, ka mazuļi darīs to pašu, ko lelle. Vēlāk lelli pārtrauca ražot.
2007. gadā tika izlaista lelle Barbie and Tanner. Šī Bārbija nāca komplektā ar suni un ideja bija mācīt bērnus savākt savu suņu izkārnījumus, taču tas negāja kā plānots. Magnēts, kas bija liekšķeres aksesuāra iekšpusē, mēdza atdalīties un bērni to norija. Norīts magnēts ir ļoti bīstams un var radīt nopietnus iekšējo orgānu bojājumus. Pēc dažiem negadījumiem šī lelle tika izņemta no veikalu plauktiem.