Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
41

Savā ziņā šis ir informējošs raksts par datorspēļu aizraušanos un ietekmi, kā arī vēlos noskaidrot kādā ziņā to spēlēšana (3+ stundas dienā) ietekmē JŪS. (Par to beigās)
Vai cilvēks cenšas izbēgt no realitātes, vai arī tā ir vienkārša aizraušanās?

Vēlēdamies noskaidrot vairāk... Autors: S1NTA Un cik daudz Tu aizraujies datorspēlēs?
Attēls no: pexels.com
1.

Vēlēdamies noskaidrot vairāk par azartspēļu atkarībām, notiek nepārtrauktas zinātniskas debates par to, kādi ir patiesie šo problēmu cēloņi. Vai pārmērīgo aizraušanos ar datorspēlēm rada psiholoģiskas problēmas, vai arī cilvēkiem, kuriem jau IR šāda veida problēmas, rodas lielāka tieksme pēc lielās aizraušanās ar datorspēlēm un jebkāda cita veida azartspēlēm?

Lai izpētītu kā tā saucamās... Autors: S1NTA Un cik daudz Tu aizraujies datorspēlēs?
Attēls no: pexels.com
2.

Lai izpētītu, kā tā saucamās "disfunkcionālās spēles" ir saistītas ar psiholoģiskām vajadzībām un uzvedību, varbūt pat slēptu vēlmju piepildīšanu, Oksfordas pētnieki aptaujāja +/- 1000 dažāda vecuma cilvēkus, pārsvarā vecumā līdz 30 gadiem ( jo šai vecuma kategorijai ir lielāka nosliece) , kā arī to vecākus. Pētnieki lūdza vecākus novērtēt jauniešu "sociālo funkcionēšanas līmeni" - cik labi vai slikti jaunieši spēj adaptēties reālajā pasaulē, kad tieši nespēlē kāda veida spēles.

Tikmēr pusaudžiem tika... Autors: S1NTA Un cik daudz Tu aizraujies datorspēlēs?
Attēls no: pexels.com
3.

Tikmēr pusaudžiem tika uzdoti jautājumi, kuros uzmanība tika vērsta uz to, vai viņu psiholoģiskās vajadzības tiek apmierinātas ikdienas dzīvē, neskaitot laiku, kuru viņi pavada spēlēs. Tas ir, vai tiek saņemta pietiekama uzmanība no vecāku, draugu, radinieku puses? Vai partnera. Vai cilvēks ir saprasts, atbalstīts no apkārtējo puses. Varbūt darba problēmu iespaidā cilvēks pievēršas spēlēm. Problēmas un cēloņi var būt daudz un dažādi...

Tika uzdoti arī tādi... Autors: S1NTA Un cik daudz Tu aizraujies datorspēlēs?
Attēls no: pexels.com
4.

Tika uzdoti arī tādi jautājumi, kā "kādas spēles biežāk spēlējat?" utml, kā arī tika veikta aptauja par spēļu traucējumu rādītājiem, uz ko atbildes bija tādas kā "es jūtos slikti vai izjūtu satraukumu, trauksmi, kad nespēlēju konkrētās spēles". (Kuras nu kurš spēlē), kā arī daudzi aptaujātie apzinājās, ka vajadzētu spēlēt mazāk, bet viņi nespēj apstāties.

Mazliet vairāk 55 kā puse... Autors: S1NTA Un cik daudz Tu aizraujies datorspēlēs?
Attēls no: pexels.com
5.

Mazliet vairāk (55%) kā puse aptaujāto teica, ka spēles spēlē vismaz 3 stundas dienā katru dienu. Tie, kuriem ir šie paradumi, daudz laika pavada spēlējot spēles un ir maz ticams, ka ka viņi spēj veselīgā veidā tikt galā ar dzīves problēmām. Citiem vārdiem sakot, kā realitātē rodas problēmas, jaunieši ieurbjas datorspēlēs, azartspēlēs, tādējādi ignorējot apkārt notiekošo.

Protams ir cilvēki kuriem... Autors: S1NTA Un cik daudz Tu aizraujies datorspēlēs?
Attēls no: pexels.com
6.

Protams, ir cilvēki, kuriem šis ir hobijs, kurš nav saistīts ar psiholoģiskiem traucējumiem, kā arī cilvēki, pārsvarā youtuberi ar spēlēšanu pelna naudu un izklaidē savus skatītājus. Runa vairāk iet par tiem, kas to dara aiz "aizslēgtām durvīm", kuriem ir pienākumi, ģimene, vai arī citos gadījumos tie ir nomocīti ar depresiju, trauksmi un spēlēšana ir veids kā "atslēgties". Vēlos noskaidrot jūsu domas. (Komentāros) Kādos gadījumos, Jūsuprāt, notiek šī pārlieku lielā aizraušanās ar spēlēm? Kādas ir populārākās spēles šobrīd, pēc jūsu domām? Un vai paši spēlējat? Šis raksts nekādā veidā nav domāts, lai nosodītu bet lai mazliet informētu un varētu padiskutēt 

0
41
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [17]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Banančiks00 avatars
Medaļa MērisMedaļa KomiķisMedaļa Aspazija
  Banančiks00 27.10.19 23:50  
3
0
atbildot uz S1NTA komentāru "Vēl viena no ļoti populārām spēlēm śobrīd ir Do... "Kur tad palika PUBG un CSGO? Bet jā…nespēlēju tādus, runājot par to jautājumu, nuu ja sīkais nepilda mājasdarbus, tos kurus vecāki liek darīt, vai ir reāls ‘nolaifers’ tad ir atkarīgs, bet viens kr skaidrs un vecāki lūdzu nedusmojaties ja sīkais saka ‘bet māmm, nevar nopauzēt online spēli’…dieva dēļ ja sīcis vēl ir ‘hosts’ kādā spēlē, vai kādā svarīgā lomā spēlē…tādu banu var paraut par ‘afk’ neīstā brīdī
Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Pērle
  Panzer 29.10.19 16:46
2
0

Precīzi teikts, ka datorspēles liek izrauties no dzīves, īpaši manā gadījumā ar izteiktu depresiju un trauksmi.

Tavaiesauka avatars
Medaļa BergmanisMedaļa Reāls pacansMedaļa Dienas joks
  Tavaiesauka 08.11.19 20:08
1
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru " Riktīgi luņi tie geimeri, lai tik taisa... "

Varu derēt, ka esi viens no tiem atseldātajiem dauņiem, kas ieurbušies mobilājā ir lielāko daļu diennakts, bet jā, geimeri....OMG ATSALDEŅI GET LIFE BBQSAUCE!!!111   Ciema pi*ars.

Anarquie_13 avatars
Medaļa RainisMedaļa RIPMedaļa Zeltrocis
  Anarquie_13 29.10.19 20:53  
1
0
Pie datora varteikt vispār nesēžu. Kad uznāk iedvesma, jeb pareizāk, vīrs pierunā, piesēžos pie xboxa un paspēlēju. Šobrīd iesākts Witcher3: Wild Hunt 😅 Nu tā, pāris dienas ir atkarība, bet pēctam pāriet un tad jau grūti mani pierunāt turpināt spēli 😅
Tavaiesauka avatars
Medaļa BergmanisMedaļa Reāls pacansMedaļa Dienas joks
  Tavaiesauka 08.11.19 23:23
0
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru "cik tu pareizs varu derēt ka pats dari to, kā e... "

Un ko Tu esi sasniedzis dzīvē salīdzinājumā ar tiem, kas pelna naudu no YT viģikiem.... un ar naudu es domāju siemtiem tūkstošus gadā?!  Gan jau piekakājis celofāna maisiņa un praida laikā kādam iesviedis, atspārdījis kādu geju un pa minimālo algu mēz kāda ofisa telpas?! tas Tavs sasniegums?

Tavaiesauka avatars
Medaļa BergmanisMedaļa Reāls pacansMedaļa Dienas joks
  Tavaiesauka 08.11.19 23:19
0
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru "cik tu pareizs varu derēt ka pats dari to, kā e... "

Sendienās un mūsdienas ari normāli ir datorspeles spēlēt. Ja padumjajos laikos apdirsa amīšu, ka tie spēlītes spēlē, kamēr mēs knapinājām uz telefona rēķinu, jo tā propogandēja jobie komunisti un visi pārējie izdzimteni, kam vienīgā fantāzija bij atsūkāt tam silikona ļeņinam mauzolejā. jau gadus 20-25 atpakaļ ārzemēs cilvēki pēc darba izdarot visu, ko mājās jadara ģimeniski rukāja warkraftu vai jebkādu cisu datorspēli, jo tā bija viņu izvēle atpūtai... nevis kā padumajajās zemēs propogandēja. Redz viens maniaks var brīvdienās izlasīt vairākas grāmatas ignorējot klātesošos - tas ir normāli, jo cilvēks izglītojas, bet redz, ja cilvēks izvēlās savu...SAVU brīvo laiku pavadīt pie datora, tā redz atrodas padebīli kropļi, kas mācīs otram kā pavadīt viņa brīvo laiku.

Tavaiesauka avatars
Medaļa BergmanisMedaļa Reāls pacansMedaļa Dienas joks
  Tavaiesauka 08.11.19 20:15
0
0

Labāk uzveidojiet rakstu par ša laika pusaud''ziem un tīņiem, kas pavada mobilaja visu savu jaunību. Aizstāvesu datorspēles, jo pavadu tajās lielāko daļu sava brivā laika - nepatīk man cilvēki. Bet tadās spēlēs ir kaut cik neliela smadzeņu kustināšana un daudzās ari ļoti labi attīsta domāšanu, kur pretī stāv  mobilā bakstitāji, kam vienīgais veids socializēšanai ir čats. Kur  bakstīt mobilo ir svetaka lieta pasaule - vienalga vai ej pie sarkanā pari ielai vai neturoties plivinies sabiedriskajā, Tev ir mobis, kuri jabaksta pat ejot dirst! 

Anarquie_13 avatars
Medaļa RainisMedaļa RIPMedaļa Zeltrocis
  Anarquie_13 30.10.19 14:21  
0
0
atbildot uz Ciema Sensejs komentāru "afigenais bizness "Pēc tavas attieksmes gandrīz vai šķiet ka tev skauž 😅
Anarquie_13 avatars
Medaļa RainisMedaļa RIPMedaļa Zeltrocis
  Anarquie_13 29.10.19 20:55  
0
0
atbildot uz Ciema Sensejs komentāru " Riktīgi luņi tie geimeri, lai tik taisa... "Nesasniegs, bet vismaz nopelna 😅. Iedomājies kāds viņiem kaifs, tikai sēdi mājās, ēd, spēlē cauru dienu spēlītes un par to tev vēl naudu skaita 😅
Blackbberry avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  Blackbberry 29.10.19 19:54  
0
0
atbildot uz Testu vecis komentāru " Prieks, ka atkal radi rakstus. Kur bij... "Ku tu irss tur, Okeānija for life
Eipene avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Mr. Neveiksme
  Eipene 29.10.19 16:22  
0
0
Es spēlēju counter strike 1.6
S1NTA avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Redaktors iesaka
  S1NTA 27.10.19 22:52  
0
0
atbildot uz Testu vecis komentāru " Prieks, ka atkal radi rakstus. Kur bij... "Vēl viena no ļoti populārām spēlēm śobrīd ir Dota.
Kornēlijs Zipidrics avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Kornēlijs Zipidrics 27.10.19 22:51  
1
1
Prieks, ka atkal radi rakstus. Kur biji iekritusi, dārgā? Es arī pats šad tad kaut ko uzspēlēju, baigi daudz to nedaru. Manuprāt, šobrīd populārākā spēle ir GTA5 online!
Ciema Sensejs avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa InfluencerisMedaļa Latvijas politika
  Ciema Sensejs 08.11.19 20:56  
0
1
atbildot uz Tavaiesauka komentāru " Labāk uzveidojiet rakstu par ša laika p... "cik tu pareizs varu derēt ka pats dari to, kā esi to aprakstijis. Es nenoliedzu, cilvēki ir łoti atkarīgi no mobiļņikiem, bet mūsdienās tas ir normāli, redzēs kā būs tālāk...
Ciema Sensejs avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa InfluencerisMedaļa Latvijas politika
  Ciema Sensejs 30.10.19 17:41  
0
1
atbildot uz Anarquie_13 komentāru "Pēc tavas attieksmes gandrīz vai šķiet ka tev s... "
Ciema Sensejs avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa InfluencerisMedaļa Latvijas politika
  Ciema Sensejs 29.10.19 22:07  
0
1
atbildot uz Anarquie_13 komentāru "Nesasniegs, bet vismaz nopelna 😅. Iedomājies k... "afigenais bizness
Ciema Sensejs avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa InfluencerisMedaļa Latvijas politika
  Ciema Sensejs 29.10.19 17:34  
1
2
Riktīgi luņi tie geimeri, lai tik taisa vēl viģikus un liek yt, tad būs pilns komplekts. stulbie dārzeņi, tā arī dzīvē neko nesasniegs spēlējot kaut kādas muļķīgas spēles, tā tik turpinat👍