Savā ziņā šis ir informējošs raksts par datorspēļu aizraušanos un ietekmi, kā arī vēlos noskaidrot kādā ziņā to spēlēšana (3+ stundas dienā) ietekmē JŪS. (Par to beigās)
Vai cilvēks cenšas izbēgt no realitātes, vai arī tā ir vienkārša aizraušanās?
Un cik daudz Tu aizraujies datorspēlēs?20
Vēlēdamies noskaidrot vairāk par azartspēļu atkarībām, notiek nepārtrauktas zinātniskas debates par to, kādi ir patiesie šo problēmu cēloņi. Vai pārmērīgo aizraušanos ar datorspēlēm rada psiholoģiskas problēmas, vai arī cilvēkiem, kuriem jau IR šāda veida problēmas, rodas lielāka tieksme pēc lielās aizraušanās ar datorspēlēm un jebkāda cita veida azartspēlēm?
Lai izpētītu, kā tā saucamās "disfunkcionālās spēles" ir saistītas ar psiholoģiskām vajadzībām un uzvedību, varbūt pat slēptu vēlmju piepildīšanu, Oksfordas pētnieki aptaujāja +/- 1000 dažāda vecuma cilvēkus, pārsvarā vecumā līdz 30 gadiem ( jo šai vecuma kategorijai ir lielāka nosliece) , kā arī to vecākus. Pētnieki lūdza vecākus novērtēt jauniešu "sociālo funkcionēšanas līmeni" - cik labi vai slikti jaunieši spēj adaptēties reālajā pasaulē, kad tieši nespēlē kāda veida spēles.
Tikmēr pusaudžiem tika uzdoti jautājumi, kuros uzmanība tika vērsta uz to, vai viņu psiholoģiskās vajadzības tiek apmierinātas ikdienas dzīvē, neskaitot laiku, kuru viņi pavada spēlēs. Tas ir, vai tiek saņemta pietiekama uzmanība no vecāku, draugu, radinieku puses? Vai partnera. Vai cilvēks ir saprasts, atbalstīts no apkārtējo puses. Varbūt darba problēmu iespaidā cilvēks pievēršas spēlēm. Problēmas un cēloņi var būt daudz un dažādi...
Tika uzdoti arī tādi jautājumi, kā "kādas spēles biežāk spēlējat?" utml, kā arī tika veikta aptauja par spēļu traucējumu rādītājiem, uz ko atbildes bija tādas kā "es jūtos slikti vai izjūtu satraukumu, trauksmi, kad nespēlēju konkrētās spēles". (Kuras nu kurš spēlē), kā arī daudzi aptaujātie apzinājās, ka vajadzētu spēlēt mazāk, bet viņi nespēj apstāties.
Mazliet vairāk (55%) kā puse aptaujāto teica, ka spēles spēlē vismaz 3 stundas dienā katru dienu. Tie, kuriem ir šie paradumi, daudz laika pavada spēlējot spēles un ir maz ticams, ka ka viņi spēj veselīgā veidā tikt galā ar dzīves problēmām. Citiem vārdiem sakot, kā realitātē rodas problēmas, jaunieši ieurbjas datorspēlēs, azartspēlēs, tādējādi ignorējot apkārt notiekošo.
Protams, ir cilvēki, kuriem šis ir hobijs, kurš nav saistīts ar psiholoģiskiem traucējumiem, kā arī cilvēki, pārsvarā youtuberi ar spēlēšanu pelna naudu un izklaidē savus skatītājus. Runa vairāk iet par tiem, kas to dara aiz "aizslēgtām durvīm", kuriem ir pienākumi, ģimene, vai arī citos gadījumos tie ir nomocīti ar depresiju, trauksmi un spēlēšana ir veids kā "atslēgties". Vēlos noskaidrot jūsu domas. (Komentāros) Kādos gadījumos, Jūsuprāt, notiek šī pārlieku lielā aizraušanās ar spēlēm? Kādas ir populārākās spēles šobrīd, pēc jūsu domām? Un vai paši spēlējat? Šis raksts nekādā veidā nav domāts, lai nosodītu bet lai mazliet informētu un varētu padiskutēt.