Vai ir kāds iemesls, kāpēc nevajadzētu ļaut sunim ēst zāli?
Jā, tādi ir vairāki. Pirmkārt, jūs, iespējams, nevēlaties, lai suns noēstu kaimiņa nevainojami noformēto grezno zālienu. Tomēr vēl svarīgāk ir tas, ka zāli dažreiz apstrādā ar herbicīdiem. Iespējams, ka zāle vietējā parkā ir apstrādāta vai apsmidzināta.
Zālāju ķimikālijas bieži tiek konstatētas zālienā līdz pat 48 stundām pēc to pielietošanas, un tās ir konstatētas arī to suņu urīnā, kuriem ir pieejama šādi apstrādāta zāle.
Pētījumi liecina, ka var būt saikne starp urīnpūšļa vēzi suņiem un herbicīdu iedarbību.
Faktiski suņi var pat darboties kā apsargi; tāda pati ķīmiskā iedarbība parādās suņu un cilvēku urīnā, kas dzīvo vienā vidē.
Ja herbicīdi tiek lietoti uz personīgā zāliena, pirms pielietošanas noņemiet suņa rotaļlietas, barību un ūdens traukus.
Vajag pārliecinieties, vai pesticīds ir pilnībā izžuvis, pirms suns tiek palaists atpakaļ zālājā, un noteikti vajag pārbaudīt, kāds ir pesticīda žūšanas periods.
Tas jo īpaši attiecas uz granulētiem pesticīdiem vai mēslošanas līdzekļiem, kas iesūcas augsnē, jo tiem var būt nepieciešamas 24 stundas vai ilgāk. Ja vēlaties vēl vairāk samazināt risku, labāks risinājums var būt ravēšana ar rokām.
Izņemot zāli, daudzas lapas, ziedi un ogas no parastajiem augiem var būt toksiskas sunim. Tas ietver tādus augus kā oleandrs un arumlilija; pat oregano un lauru lapas var izraisīt vemšanu un caureju suņiem.
Viena no labākajām lietām, ko varat darīt sava suņa labā, ir izvest to pastaigā. Ja viņi pa ceļam apēd zāli, ar nosacījumu, ka tā nav apsmidzināta ar herbicīdu, nav par ko uztraukties.
Neuztraucieties, ja suņi laiku pa laikam vemj. Tomēr, ja ir nopietnāka vemšana vai caureja, lūdzu, konsultējieties ar veterinārārstu.