Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
140

Šis raksts domāts visiem, kas kaut reizi dzīvē ir sajutuši, ko nozīmē izjust īstu baudu. Visiem tiem, kuri dzīvi bauda katru dienu. Visiem tiem, kas vēl ne reizi to nav pieredzējuši. Visiem tiem, kuri vēlas iepazīt īstās dzīves dāvātās baudas. Tie, kuri domā , ka runa ies par seksa orģijām, alkoholu, narkotikām - varu Jūs apbēdināt, neies. Tālāk varat nemaz nelasīt!

Šodien īstu baudu sniedz:

-Iepirkšanās

-Mcdonalds

-CocaCola

-Alkohols

-Cigaretes

-TV

-Spēļu zāles

-Narkotikas

-Sekss

-Nauda

-Daudz naudas

-Vara

Tā vairums arī domā un pēc šī saraksta vadoties arī bauda dzīvi. Šajā sarakstā visas lietas ir falšas, neīstas, surogātbaudas. Īstenībā, neviena no šajā sarakstā nosauktajām lietām nav īstu baudu radīt spējīgas.

Kurš no Jums var iedomāties īstu jautrību un svētkus bez alkohola? Varat neatbildēt – smadzenes uzkaras. Tas taču ir neiespējami!No Martini no Party! Alus, Wiskijs ar Kolu, Sidriņš, Skrūve, Šotiņš utt.

Es šodien nemoralizēšu. To Jūs paši labi mākat darīt! Es vienkārši padalīšos ar Jums tajā, ko zinu. Pastāstīšu tikai dažas no baudām kuras esmu pieredzējis es un vēlos, lai pieredzētu arī Jūs. Pastāstīšu tiem, kuri vēlas uzzināt par tām. Pastāstīšu par to, ka ir vēl arī kas cits bez alkohola un stulbuma, ko var vēlēties dzīvē piedzīvot!

Īsta BAUDA ir - ēst īstu pārtiku!

Iespējams filmās esat redžejuši vai lasījuši grāmatās. Ēdiens spēj izraisīt visdažādākās sajūtas. Tas var likt smaidīt, raudāt,dusmoties, un priecāties.Es zinu, ka Ēdot īstu, tikko no ābeles norautu ābolu, tas var būt tik garšīgs, ka asaras no prieka pašas laužas uz vaiga pasauļoties. Es zinu, ka Dzert īstu, tikko izslauktu govs pienu. Gan siltu, gan atdzesētu – tas ir fantastiski!

Veikalā īstu pienu nevar nopirkt! Praktiski 98% veikalā nopērkamās pārtikas, ieskaitot dārzeņus un augļus ir pilni ar indēm. Arī maize ! 98% jo es ceru, ka 2% vēl ir kaut kas labs, lai gan šaubos! Ēdot lauku mājās pašceptu maizi, es esmu sēdējis pie galda un vnk raudājis, jo tā bija garšīgākā maize pasaulē, ko jel kad biju ēdis. Un tas radīja manī laimes sajūtu, tā iedvesmoja un deva spēku. Es dažreiz ar šausmām iedomājos par tiem bērniem, kas tagad izaug uz Colām un čipsiem, kuri nekad nav ēduši īstu pārtiku. Viņi dzer pienu, bet nezin kā reāli garšo īsts piens. Viņi ēd medu, bet nezin kā garšo īsts medus! Viņi ēd gaļu, bet nezin kā garšo īsta gaļa.

Īsta BAUDA – ir dejot ballē valsi dzīvās mūzikas pavadījumā!

Skaista zāle, koka apdare. Viņš smokingā, viņa skaistā baltā balles kleitā. Dzīvais orķestris spēlē J.Štrausa valsi un Jūs abi griežaties dejā. Visapkārt smaids, prieks, acis mirdz, sirds ietrīcas pie katra pagrieziena. Dejot īstas dejas, kopā ar savu mīļoto cilvēku – tā ir laime! Dejot meitai ar savu tēvu! Un dēlam ar māti vai vecmammu! Kad Jūs pēdējo reizi dejojāt valsi dzīvās mūzikas pavadījumā??? Mūsdienu diskotēkas ir pilnīga degradācija. Uzskatu, ka diskotēkā nevar saņemt ne 1% no tās baudas, kuru sniedz dzīvā mūzika un deja. Valsis, Polka, Samba, Rumba, Fokstrots, Polonēze, Rokenrols utt. Mūsdienu jaunieši skaļā balsī kliedz, ka tas viss ir stulbi un nav priekš mums – ziniet kādēļ, JO viņi neprot nodejot nevienu no šīm dejām.Un vieglāk ir barā kratīties! Ak Dievs! Deja – tā ir tāda bauda....!!! Pēc deju vakara var mēnesi divus staigāt kā uz spārniem no iedvesmas un sajūsmas. Neticiet - pamēģiniet!

Īsta BAUDA – ir peldēties ezerā plkst. 5.00 no rīta, kad aust pirmie saules stari!

Kurš no Jums zin, kas notiek ezera vidū dažas minūtes pirms saullēkta? Jūs paņemiet laivu , iepeldiet ezeram pašā vidū un tad pastāstiet man. Ezers kā spogulis, kurš to ir redzējis? Apkārt viss kluss, ne vēja pūsmiņas. Vienīgo kustību rada airi jūsu rokās. Uz ezera viegla migliņa. Un tad sāk čaukstēt koku lapas, parādoties pirmajiem saules stariem, mostas arī vējelis. Saullēkts ir BAUDA, kuru ir jābauda! Tā ir laimes sajūta, redzēt dienas sākumu !

Īsta BAUDA – ir skriet pa siltu vasaras lietu!

Plikam , apģērbtam, kāda starpība ! Izlīt līdz vīlei, sajust lietu ar visu savu būtību un sirdi! Lietus, tas ir ūdens. Ūdens , tā ir dzīvība. Dzīvība, tas esi Tu! Skriet un, ja paveicas noķert varavīksni un iekāpt tajā un izkrāsoties visās tās krāsās. Es vienu reizi esmu bijis varavīksnē – tā ir SAJŪSMA!!!

Īsta BAUDA – ir no rīta piecelties un pateikt saviem vecākiem – ES JŪS MĪLU!

Īsta BAUDA – ir spēt būt jautram un izklaidēties bez alkohola!
Jā, var bez alkohola izklaidēties. Un jautrība būs daudz augstāka un patiesāka. Bez liekiem traģiskiem turpinājumiem.

Īsta BAUDA – ir lasīt grāmatas!

Lasīt stāstus un smelties zināšanas no seņčiem! Attīstīt savu iztēli un apziņu, paplašinot savu redzesloku. Bagātināt savu iekšējo kultūras līmeni! Atcerieties – Kultūra ir vienīgais veids , kā atšķirt cilvēku no mērkaķa.

Īsta BAUDA – ir mīlēt cilvēku tādu, kāds viņš ir, bez jelkādiem noteikumiem un pārmetumiem!

Vienkārši mīlēt, negaidot pretī neko! Beznosacījumu mīlestība! Mīlēt, mīlēties,mīļoties, glāstīt, apskaut, skūpstīt, iedrošināt, iedvesmot, sargāt, sildīt!

Īsta BAUDA – ir būt cilvēkam!

Nevis biorobotam, kurš iegrimis dzīves rutīnā. Darbs – Veikals – Mājas! Cilvēkam, kurš visu laiku alkst uzzināt arvien ko jaunu par sevi un pasauli, kurā dzīvo.

Īsta BAUDA – ir neskatīties reklāmas TV !

Laime ir nepirkt to , kas Jums nav vajadzīgs!

Un tagad es lūdzu Jūs komentāros padalīties ar savām dzīves īstajām BAUDĀM, kuras esat piedzīvojuši! Padalīsimies, lai arī citi uzzin par tām un iemācās par tām priecāties un baudīt tās. Dzīve taču ir tik skaista!

BAUDĪSM DZĪVI, NEVIS REKLAMĒTĀS SUROGĀTBAUDAS!!!

Dejas prieksnbsp Autors: KasparsPudniks Šis raksts domāts visiem, kas kaut reizi dzīvē ir sajutuši, ko nozīmē izjust īst
1.

Dejas prieks! 

Izmantotie avoti:
http://Kaspars Pudniks
3
140
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [12]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
miss nulē avatars
Medaļa BetmensMedaļa KlaunsMedaļa Pingvīns
  miss nulē 16.01.14 21:41
4
0

īsta bauda - tā ir iespēa ceļot pa ārzemēm, vienalga, sahāras tuksnesis, arktika, vai tepat - Igaunia, vienkārši cita sabiedrība un citas dzīves. Tik ļoti līdzīgi, un reizē tik izteikti atšķirīgi! Tā ir īsta bauda -  iepazīt pasauli no jauna!

Uzvalks avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa SviestmaizeMedaļa Caca
  Uzvalks 16.01.14 20:20
4
0
Šo rakstu uz pirmo lapu lūdzu!
Gmonster avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Nostradams
  Gmonster 09.11.14 15:09
2
0
Ļoti pareizi. Kāds jauks raksts. Pilnīga taisnība.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 08.11.14 23:38
2
0

Es esmu sajūsmā par to, ka Tu spēj priecāties par elementārām lietām, jo arī es tāda esmu.  Pat nav jābūt zem kaifa, lai saprastu, ka dzīve ir skaista. Redzēt skaistumu parastās lietā ir talants. Tāpat kā ne katrs var radīt mākslas darbu, vai arī ne katrs spèj uzrakstīt poēmu, tā arī ne katrs spēj priecāties par dzīvi un izbaudīt katru brīdi. Ja kādam kaut uz dienu tiktu atņemta spēja staigāt vai runāt, vai dzirdēt vai redzēt, jūs, nākamajā dienā pamostoties, kad pazudusī maņa vai spēja būtu atgriezusies, saprastu, ka bauda ir staigāt, runāt, dzirdēt un redzēt. Vajag ne tikai iemācīties izbaudīt katru dienu, bet arī būt pateicīgam, ka esi vēl dzīvs un vesels. Bauda ir būt laimīgam. No sirds novēlu visiem visiem katru dienu nodzīvot ar smaidu sejā un prieku sirdī.

zilgalviiite avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Veiksmes lāde
  zilgalviiite 10.11.14 04:27
1
0
Ehh.. tāpēc man brīžiem pietrūkst Lv un laiki pie vecāsmammas.. pietrūkst rīta/vakara peldes ezerā, pietrūkst ar basām kājām skriet pa rasu vai vienkārši saulē sasilušu zemi, pietrūkst vasaras lietusgāzes un pat ziemas puteņu.. pietrūkst, jo tiešām tās ir lietas, kas sniedz neviltotu prieku un baudu
Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 09.11.14 07:41
1
0

Mežs, medības, sēņošana, vienkārši skriešana pa mežu kopā ar suņiem, meža smarža- īstais kaifs no kaut kā tāda- bauda un laimes sajūta reizē. Tā ir vieta, kur es jūtos īsti dzīva.

Pavasarī sakārtotas puķu dobes, sajūta, kad rokas slīd cauri leknai, siltai zemei, zāles pļaušana, kad smaržo nopļautā zālīte, tāds labs fīlings.

Nu un protams, arī letitia spiritualis, kuru var gūt arī, piemēram, uzrakstot foršu rakstu "spokos"

Es esmu galējs intraverts, bet ekstravertiem var būt labsajūta arī no kāda feina tusiņa, kapēc ne.

Vienīgais, ka ir laba tiesa tautas, kura dzīvo tādā kā anestezētā stāvoklī, un bez papildus kairinātajiem nespēj labi justies savā ādā.

Gmonster avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Nostradams
  Gmonster 02.01.19 17:45  
0
0
Dzīve mav lai to baudītu, bet gan lai turpinātu evolūcijas ķēdi. Baudūt dzīvi nav pareizi!
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.11.14 20:46
0
0

Es vienkāršas lietas varētu izbaudīt tikai, kad dzīve ir daudz maz sakārtota. Savādāk nē.  Ja esi cilvēks, kuram nav nekādas atbildības nastas, tad jā... droši vien var justies brīvi arī tāpat.

Pliiners avatars
Medaļa NostradamsMedaļa BergmanisMedaļa Patīk komentārs
  Pliiners 09.11.14 11:12
0
0

atbildot uz CaciņaNoRīgas komentāru "Manuprāt, Tu stipri kļūdies. Vai tad tas, kas p... " Vērtības katram mēdz būt ļoti dažādas, man tās ir pavisam savādākas. Un par savām - nemēdzu skriet pa pasauli un citiem stāstīt, ka tas ir forši, jo kāds tā nepavisam nedomā.

CaciņaNoRīgas avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa April, April!Medaļa Sertificēts spoks
  CaciņaNoRīgas 09.11.14 09:36
0
0
atbildot uz Pliiners komentāru "Visas šīs baudas man nav nekas īpašs. Viss pied... "Manuprāt, Tu stipri kļūdies. Vai tad tas, kas pasaulē vēl ir palicis dzīvs un nepārveidots par kaut ko mūsdienīgu, ir elementāras lietas un nekas īpašs? Es tevi nesaprotu, Pliiner. Manuprāt tās ir lielākās dzīves vērtības!
Pliiners avatars
Medaļa NostradamsMedaļa BergmanisMedaļa Patīk komentārs
  Pliiners 08.11.14 22:20
0
1
Visas šīs baudas man nav nekas īpašs. Viss piedzīvots. Varbūt tu esi zem kaifa, ja fano par elementārām lietām?
wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 14.07.14 14:59
0
2

kas par blēņām. vai tad neziniet anekdoti par baudu??