6

 79  0

Bija piektdienas vakars. Kamēr visi draugi aizrautīgi piekrāmēja sejas trendīgākajos krogos, es biju ieradies uz sapulci kādā netīrā, puspamestā priekšpilsētas kultūras nama aktu zālē. Biju viens no aptuveni desmit cilvēkiem, kas sasēdušies viens otram pretī aplī un ir ieradušies, lai runātu par savām atkarībām. “Vai kāds ir gatavs runāt pirmais?” vakaru atklāja vadītājs. “Jā, es... Ilgāk nespēju to turēt sevī. Sveiki, mani sauc Dzerbudists un es esmu atkarīgs no... seriāliem…”

Komentāri 6

0/2000

Ja diena jāpavada ofisā pie datora, lasot dokumentus, tad vakarā vai brīvdienās vairs negribās ķerties pie grāmatām. Man patīk lasīt grāmatas, bet tas mūsdienās ir diez gan nogurdinoši, vismaz es līdz tādam secinājumam esmu nonākusi!

Seriālus salīdzināt jeb nodēvēt par mūsdienu grāmatām - nebiju iedomājusies, bet piekritīšu! Tie spēj tā pat aizraut, gan uzjautrināt, gan likt padomāt un padarbināt smadzeņu šūniņas, gan arī adrenalīna līmeņi paaugstināt (uz daļu sabiedrības tā iedarbojas šausmenes, ko ne vienmēr var ar grāmatas palīdzību sasnieg). Ir taču tik liela izvēle - var vēsturi apgūt ar dokumentālajiem gabaliem vai uz patiesiem faktiem balstītās, kā piemērs, šobrīd populārais seriāls Černobiļa. N-tos gadus populārais seriāls Draugi ir labs variants atpūtai... tā var turpināt mūžīgi.

Manuprāt, ar seriāliem ir tā pat kā ar grāmatām, svarīgākais ir atrast konkrētam brīdim piemērotāko un vienkārši baudīt to!

 2  0 atbildēt

tas jau ir diezgan subjektīvi...kas vienam der, otram nepatīk...Es ar diezgan daudz skatos viskaut ko....piemēram, tev te ir daži seriāli, kas atzīmēti kā skatīšanās vērti, bet es viņus esmu pārtraukusi skatīties, jo man jau bija par sviestainu

 0  0 atbildēt

Te jāteic par to pauzēšanu un uzpīpēšanu, ja tas ir domāts lai apstrādātu kautkādu informāciju kas saskatīta, laikam jābūt acīgam skatītājam. Personīgi, 99% seriālu man rada vienas un tās pašas emocijas- neizpratni par to ka var būt tik lēta un prasta rakstīšana. Seriālu sižeti sāk savu dzīvi kā plāni žurnāli un prast tos pārvērst apskates vērtā materiālā ir lieta kuru izdarīt var retais producents un režisors. Tā no Game of Thrones pirmajām četrām grāmatām izveidoja pat ļoti skatāmu seriālu bet vēlāk sižets aizgāja pēc piena un neatgriezās. Par spīti visam, ir skatāmi seriāli. Biju ļoti patīkami pārsteigts par Happy, nenopietns seriāls bet nu patīkami uztaisīts. Bet uz katru Hannibal un Designated survivor epizodi ir pāris desmitu seriālu kurus skatoties jūtu ka smadzeņu šūnas atmirst. Zinu ka eksistē arī liels apjoms šausmīgu grāmatu. Bet statistiski tas apjoms manuprāt ir mazliet labāks grāmatās kā seriālos.

 0  0 atbildēt
Manā gadījumā seriāli ir ideāli, jo nav lieki jāfantazē personāžu izskats, mīmika, citi štrunti un var pievērsties citām detaļām bez traucēkļiem. Seriāliem izmantoju vienkāršu un iedarbīgu metodi - ja pēc trim epizodēm neaiziet, tad lieku malā. Kas attiecas uz tiem, kuri sapisas kaut kur tālāk - parasti tomēr nobeidzu, lai gan bijušas reizes, kad tomēr nav vairs ok.
 0  0 atbildēt