Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
163

Sanfrancisko - pirmā pilsēta cilvēces vēsturē, kurā vairs nav noziedznieku un nav narkomānu - vispār neviena! Varbūt kāds jautās, kā tas ir iespējams? Vēljovairāk, ka noziedzība Sanfrancisko ir bijusi vienmēr un ne tā mazākā. Viss ģeniālais ir ļoti vienkāršs - pilsētā aizliegs izmantot pazemojošus un neiecietīgus vārdus. Tāda lūk pozitīvā cenzūra un pozitīvā diskriminācija.

Vārdi:

“noziedznieks” (felon), “likumpārkāpējs” (offender), “notiesātais” (convict), “atkarīgais” (addict), “nepilngadīgais noziedznieks” (juvenile delinquent) kā arī daudzi citi (inmate, offender, parolee, utt.) būs daļa no Sanfrancisko pagātnes. Tā ir nolēmusi “Uzraudzības padome” (angl: the Board of Supervisors)

Šos aizskarošos vārdus nedrīkstēs izmantot, pirmkārt, valsts iestādes.

Vārdu “convicted felon” (notiesātais likumpārkāpējs) vietā jāizmanto “justice-involved person” (persona, kurai ir bijusi saistība ar taisnīgumu/tieslietām)

“formerly incarcerated person” (agrāk ieslodzīta persona) vietā drīkstēs lietot “returning resident” (atgriezies iedzīvotājs)

“Parolees” (cietumnieki) un personas, kuras iziet probāciju tiks sauktas par “person under supervision” (persona, kas atrodas uzraudzībā)

“Juvenile delinquent” (nepilngadīgais likumpārkāpējs) kļūs par “young person with justice system involvement” (jaunietis ar iesaistīšanos tieslietu sistēmā) vai “young person impacted by the juvenile justice system” (jaunietis, kuru ietekmē nepilngadīgo tiesvedības sistēma).

“Drug addicts” vai “substance abusers” (narkomāni) tiks saukti par “a person with a history of substance use” (persona ar substanču lietošanas vēsturi).

Ja jūs esat diabētiķis - jūs lietojat substances un narkomāns arī lieto substances - ideāla integrācija.

Tā ir apbrīnojama ziņa, kura nenonāca manos ikdienas masu saziņas līdzekļos latviešu valodā. Šī ziņa apbrīnojami precīzi atgādina notikumus, kas risinājās senajā Ķīnā, kur bija pareizo vārdu/nosaukumu partija.

Tas, ko pieņēma pilsētas padome, vēl nav galīgi apstiprināts, bet tendence ir skaidra un pareizu vārdu izmantošana kā arī nepareizu vārdu izskaušana diemžēl ir ikdiena ne tikai pasaules Rietumu puslodē. ASV kreisie būvē Orvela/Frankenšteina/Padomju Sociālistisko Republiku Savienības sabiedrību. PSRS ir miris, bet Orvels dzīvo!

Apbrīnojama ir pati ideja, tieši veids, kā pilsēta var tikt vaļā no noziedzniekiem - tos pārsaucot citos nosaukumos, … ļoti atgādina stāstu par burvi Gudvinu, Smaragda pilsētu un zaļajām brillēm…

People who got involved with... Autors: spoks0 Sanfrancisko - pirmā pilsēta cilvēces vēsturē, kurā vairs nav noziedznieku ;)
Attēls no: s.hdnux.com
2.

People who got involved with the criminal justice system and wound up with temporary assignments inside County Jail can be seen standing at the barriers to their access to the community.

 Autors: spoks0 Sanfrancisko - pirmā pilsēta cilvēces vēsturē, kurā vairs nav noziedznieku ;)
Attēls no: cdn.creators.com
3.
 Autors: spoks0 Sanfrancisko - pirmā pilsēta cilvēces vēsturē, kurā vairs nav noziedznieku ;)
Attēls no: static.pjmedia.com
4.
 Autors: spoks0 Sanfrancisko - pirmā pilsēta cilvēces vēsturē, kurā vairs nav noziedznieku ;)
Attēls no: i.imgflip.com
5.
The San Francisco Board of... Autors: spoks0 Sanfrancisko - pirmā pilsēta cilvēces vēsturē, kurā vairs nav noziedznieku ;)
Attēls no: i.dailymail.co.uk
6.

The San Francisco Board of Supervisors (above) quietly passed the resolution last month, directing all city agencies and departments to adopt its list of sanitized language.

Pievienotie video

0
163
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [8]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
vecais_sakārnis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RainisMedaļa Patīk komentārs
  vecais_sakārnis 30.08.19 23:29  
6
0
Lietas būtību tas nemaina. Aizliedza saukt tumšas ādas īpašniekus saukt par nēģeriem, tag viņi esot jāsauc par afroamerikāņiem(nez kā tag lai sauc tos tumšādainos Āfrikā, par afroafrikāņiem vai), bet lietas būtību tas nemaina. Bet.. Mēs jau sen tur esam, kādreiz saucām par žīdiem(un viņi paši sevi tā sauca) tag par ēbrejiem, čigānus par romiem utty
SanchoB avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa MaģistrantsMedaļa Bakalaurs
  SanchoB 30.08.19 21:20
5
0

Var saukt čigānus kaut vai pa romiem, bet problēma tak paliks...

RandomUser avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Sviestmaize
  RandomUser 28.08.19 17:54  
3
0
Kur birokrātija, tur bezjēdzīgu problēmu radīšana un risināšana. Pasaules problēma - vajag vairāk kas dara, nevis sarežģī lietas. Ir daudzi, kas pārkāpj likumu, jo dēļ birokratijas un neatsaucības viņi to redz kā iespēju izsisties. Būtu vieglāk to visu darīt, vairāk kas darītu legāli.
Han Solo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RainisMedaļa Dienas doma
  Han Solo 28.08.19 18:15
3
1

atbildot uz lecīgaiskāmis komentāru " ļoti vienkāršii00--pasludin avisus nozi... "

Man prieks, ka tu neesi tas, kurš izlemj par tiesībām kādam atrasties uz zemes   

Roterdama avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa MērisMedaļa Paciņa no Ziemeļpola
  Roterdama 31.08.19 07:44  
2
0
+++
SanchoB avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa MaģistrantsMedaļa Bakalaurs
  SanchoB 30.08.19 21:22
1
0

Visi sūdi ir ar demokrātiem...

spoks0 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Patīk rakstsMedaļa Jubilārs
  spoks0 30.08.19 22:04
2
1

atbildot uz SanchoB komentāru " Visi sūdi ir ar demokrātiem... "

Demokrāti kļūst sociālistiski baidos teikt ..komunistiski.

Ar to var sākties lielā jautrība ASV. Šajā gadījumā tie likumprojekta varoši ir konkrēti nosaucami savā Vārdā un Uzvārdā.

Mūsu pusē nelegālas imigrācijas - t.i. aicināšanu uz likumpārkāpumu vairs neskaitās likumpārkāpums, ja to dara pareizu mērķu labad.

Jāpanāk tikai tas, ka "noziedznieki" sāk izdot noziedzīgus likumus un nevienā bildē nav redzami…

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 28.08.19 13:21
7
10

ļoti vienkāršii00--pasludin avisus noziegumus par legāliem))

Bet būtībā visa ASV ir noziedzīga,arī pirmā teror organizācija radīta ASV-kkk.Tas pats rasisms kopā ar britiem radīts..ASV nav tiesīga vsipār atrasties uz ZeMES..