15

 233  0

Sanfrancisko - pirmā pilsēta cilvēces vēsturē, kurā vairs nav noziedznieku un nav narkomānu - vispār neviena! Varbūt kāds jautās, kā tas ir iespējams? Vēljovairāk, ka noziedzība Sanfrancisko ir bijusi vienmēr un ne tā mazākā. Viss ģeniālais ir ļoti vienkāršs - pilsētā aizliegs izmantot pazemojošus un neiecietīgus vārdus. Tāda lūk pozitīvā cenzūra un pozitīvā diskriminācija.

Vārdi:

“noziedznieks” (felon), “likumpārkāpējs” (offender), “notiesātais” (convict), “atkarīgais” (addict), “nepilngadīgais noziedznieks” (juvenile delinquent) kā arī daudzi citi (inmate, offender, parolee, utt.) būs daļa no Sanfrancisko pagātnes. Tā ir nolēmusi “Uzraudzības padome” (angl: the Board of Supervisors)

Šos aizskarošos vārdus nedrīkstēs izmantot, pirmkārt, valsts iestādes.

Vārdu “convicted felon” (notiesātais likumpārkāpējs) vietā jāizmanto “justice-involved person” (persona, kurai ir bijusi saistība ar taisnīgumu/tieslietām)

“formerly incarcerated person” (agrāk ieslodzīta persona) vietā drīkstēs lietot “returning resident” (atgriezies iedzīvotājs)

“Parolees” (cietumnieki) un personas, kuras iziet probāciju tiks sauktas par “person under supervision” (persona, kas atrodas uzraudzībā)

“Juvenile delinquent” (nepilngadīgais likumpārkāpējs) kļūs par “young person with justice system involvement” (jaunietis ar iesaistīšanos tieslietu sistēmā) vai “young person impacted by the juvenile justice system” (jaunietis, kuru ietekmē nepilngadīgo tiesvedības sistēma).

“Drug addicts” vai “substance abusers” (narkomāni) tiks saukti par “a person with a history of substance use” (persona ar substanču lietošanas vēsturi).

Ja jūs esat diabētiķis - jūs lietojat substances un narkomāns arī lieto substances - ideāla integrācija.

Tā ir apbrīnojama ziņa, kura nenonāca manos ikdienas masu saziņas līdzekļos latviešu valodā. Šī ziņa apbrīnojami precīzi atgādina notikumus, kas risinājās senajā Ķīnā, kur bija pareizo vārdu/nosaukumu partija.

Tas, ko pieņēma pilsētas padome, vēl nav galīgi apstiprināts, bet tendence ir skaidra un pareizu vārdu izmantošana kā arī nepareizu vārdu izskaušana diemžēl ir ikdiena ne tikai pasaules Rietumu puslodē. ASV kreisie būvē Orvela/Frankenšteina/Padomju Sociālistisko Republiku Savienības sabiedrību. PSRS ir miris, bet Orvels dzīvo!

Apbrīnojama ir pati ideja, tieši veids, kā pilsēta var tikt vaļā no noziedzniekiem - tos pārsaucot citos nosaukumos, … ļoti atgādina stāstu par burvi Gudvinu, Smaragda pilsētu un zaļajām brillēm…

Pievienotie video

Komentāri 15

0/2000

Var saukt čigānus kaut vai pa romiem, bet problēma tak paliks...

 14  0 atbildēt
Lietas būtību tas nemaina. Aizliedza saukt tumšas ādas īpašniekus saukt par nēģeriem, tag viņi esot jāsauc par afroamerikāņiem(nez kā tag lai sauc tos tumšādainos Āfrikā, par afroafrikāņiem vai), bet lietas būtību tas nemaina. Bet.. Mēs jau sen tur esam, kādreiz saucām par žīdiem(un viņi paši sevi tā sauca) tag par ēbrejiem, čigānus par romiem utty
 13  1 atbildēt
Kur birokrātija, tur bezjēdzīgu problēmu radīšana un risināšana. Pasaules problēma - vajag vairāk kas dara, nevis sarežģī lietas. Ir daudzi, kas pārkāpj likumu, jo dēļ birokratijas un neatsaucības viņi to redz kā iespēju izsisties. Būtu vieglāk to visu darīt, vairāk kas darītu legāli.
 7  0 atbildēt

var mainīt un aizliegt visu ko--lietot vārdus ,saukt lietas ne to īstajos vārdos --maucību uzskatīt par normu ,narkomāniju --par demokrātiju--slepkavības --par lietu dabsiko stāvokli--taču san--Francisko ir un paliek par vienu no ASV kriminālākajām pilsētām.

ASV ir un paliek salašņu zeme..kurā slepkavība --ir mākslas forma.

 7  1 atbildēt
+++
 5  0 atbildēt

Skaisti! Nost ar kreisajiem! Amerika ie zudusi, par to esmu pārliecinājies pēdējos mēnešos. Tik neizglītota, stulba, multikulturāla tauta ir drauds visai pasaulei.

 5  0 atbildēt

Visi sūdi ir ar demokrātiem...

 5  1 atbildēt

Kantainu nevar par apaļu turēt un mellais ir piedzimis nebalts.

Galvenais reitingi😲

 2  0 atbildēt

ļoti vienkāršii00--pasludin avisus noziegumus par legāliem))

Bet būtībā visa ASV ir noziedzīga,arī pirmā teror organizācija radīta ASV-kkk.Tas pats rasisms kopā ar britiem radīts..ASV nav tiesīga vsipār atrasties uz ZeMES..

 11  10 atbildēt

+++++

 1  0 atbildēt

liberastija + politkorektums + ''cilvēktiesības'' = šis murgs

 1  0 atbildēt

👍

 0  0 atbildēt

👍

 0  0 atbildēt