Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
122

Kādreiz, kad zāle bija zaļāka un debesis zilākas, arī jauniešiem problēmas bija interesantākas!

nbsp1 problēmaČau meitenes... Autors: matilde Patiesās jauniešu problēmas no žurnāla «Sīrups» 2002. gadā
Attēls no: www.pexels.com
1.

 

1. problēma

Čau, meitenes! Šo vēstuli rakstu 14 - 15 gadus vecām meitenēm. Lasot Sīrupu, izlasu ļoti daudz vēstuļu par divām tēmām - man ir 15 gadi un nav sava džeka, man ir 15 un neesmu pārgulējusi.

Mīļās meitenes, padomājiet pašas, vai tad 15 gados beidzas dzīve vai kas savādāk? 15 gadi - tas ir pats foršākais, kas var būt. Vai tad jums patiktu būt piesietām pie viena zēna sāniem, ja varat baudīt savu dzīvi un brīvību? Nu daudz kas var arī notikt pārguļot. Kas notiks, ja jūs paliksiet stāvoklī 15 gados? Ko jūs izvēlēsieties - abortu vai iznēsāt bērnu? Abortu taisīt ir diezgan riskanti. Un daudzas meitenes to nemaz nevar atļauties. Ja bērnu iznēsāsiet, kur jūs viņu liksiet? Atdosiet mammai? Šaubos, vai mamma piekristu auklēt viņu kā savu bērnu. Jums, meitenes, dzīve ir sagandēta, ja paliksiet stāvoklī un bērnu iznēsāsiet. Aizmirstiet balles, pludmales un daudz ko citu. Ceru, ka pēc manas vēstules pārdomāsiet. Vai pārgulēšana ir galvenā lieta dzīvē? P.S. Man pašai ir 15 gadi.

 

2. problēma

Es mācos 6. klasē. Mani sauc Zane. Arī man ir problēma ar zēniem. Lielāko uzmanību man pievērš 7. un 8. klases zēni, bet klases zēni mani saukā par Zeviānu. Es uzskatu, ka esmu diezgan skaista, bet man ir neliela ķibele ar zobiem, jo tajos ir maza šķirba. Nesen nokrāsoju blondas šķipsnas un jūtos vēl skaistāka. Ar klases meitenēm arī nesatieku, jo viņām skauž mans skaistums. Palīdzi man saprast, vai es patīku klases zēniem vai nepatīku.

 

3. problēma

Es vēlētos tev pastāstīt par kādu jocīgu atgadījumu, kas ar mani noticis pēdējos astoņos mēnešos. Gribētu, lai tu izsaki par to savas domas. Esmu ļoti cītīga Sīrupa fane. Man ir 12 gadu, un maijā man uzdāvināja pirmo Harija Potera grāmatu latviešu valodā. Manās fantāzijās, kas ir ļoti labas, Hariju Poteru iedomājos ļoti smuku. Biju pārsteigta, ka man iepatikās izdomāts tēls. Vasaras brīvlaikā es ar ģimeni braucu uz dzimteni Angliju, tur nopirkām visas četras Harija Potera grāmatas angļu valodā. Anglijā Harijs Poters jau tolaik bija modē. Visādas drēbes, saldumi, krūzes utt. Kad atbraucu atpakaļ uz Latviju, te iznāca grāmata ''Harijs Poters un noslēpumu kambaris''. Angliski es vēl nebiju to izlasījusi. Man šis tēls iepatikās vēl vairāk. Tad Latvijā iznāca trešā grāmata ''Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis'' . Kad noskatījos filmu, es nežēlīgi iemīlējos Potera atveidotājā D.Redklifā. Man piedāvā mācīties vienā angļu skolā, kur it kā mācoties pats D.Redklifs. Mamma un tētis piekrita, lai es tur mācos, bet viņi jau nezina, ka man tas Redklifs patīk. Vai viņi vispār kaut ko zina? Esam ar Redklifu tikušies jau pērn.

 

4. problēma

Domāju, ka mīlu vecāku vīrieti. Esam pazīstami jau otro gadu. Man ir 16 gadi, šogad paliks 17, bet viņam ir ap 30, un viņš ir precējies. Viss sākās tā.... Viņš uz mani skatijās, taču es tam nepievērsu vērību. Tas es viņā ieskatījos un netīšām aizskatījos, un viņš sāka smaidīt. Domāju, ka viņu mīlu, jo, ieraugot viņu, man galvā un vēderā viss sagriežas otrādi, nespēju domāt ne par ko citu, tikai par viņu. Ieraugot mani, viņš vienmēr smaida, vienmēr. Saka čau, un citreiz pat runājamies. Kad viņš iet kopā ar sievu, viss notieka tāpat kā jau minēju. Man pat liekas, ka patīku viņam. Pēc dzīves horoskopa esmu koķete, un ir daudzi kuriem es patīku. Un tur jau ir tā problēma, ka nepatīku tiem, kas ir jaunāki par 20 gadiem. Viņš ir redzējis mani kopā ar citu, taču tas jau bija sen. Lūdzu, atbildiet, vai tas ir labi? Kā jūs domājat ,vai es viņam patīku?

 

5. problēma

Šeit raksta 12 gadus veca meitene. Man ir tāda maza problēmiņa - esmu iemīlējusies zēnā, kurš ir 5 gadus vecāks par mani. Mēs diezgan bieži tiekamies. No dienas uz dienu viņš man patīk vairāk. Tikai nezinu, ko lai izdaru, lai uzzinātu, vai es viņam patīku. Pajautāt es viņam nespēju, jo man ir neērti. Man ļoti nepatīk, ka viņš pievērš vairāk uzmanību manai māsai, nevis man. Viņa ir tikai 6 gadus vecāka par mani. Šķiet, ka esmu greizsirdīga. Tas varbūt ir muļķīgi, ka es, tik jauna, jums rakstu šo vēstul. Zinu, ka būs arī citi zēni un ka viņš nav vienīgais. It kā atbildi uz savu problēmu es zinu. Bet gribētu zināt arī tavu viedokli. Vai atklāt viņam savas jūtas? Vai varu to manos 12 gados nosaukt par neveiksmīgu iemīlēšanos? Sīrupiņ, tev man jāpalīdz. Jo tiešām nezinu, ko darīt. Ko lai iesāku?

0
122
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [5]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
vecais_sakārnis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa TrumpeMedaļa VUGD priekšnieks
  vecais_sakārnis 25.06.19 20:08  
22
0
Ak dievs jaunība svētā nevainība un pirmās(protams nelaimīgās) mīlas mokas... Kam tad tas nav bijis
derestele avatars
Medaļa SirdsMedaļa Buča uz vaidziņaMedaļa Apskāviens
  derestele 26.06.19 13:24
8
0

Tas jau viss ir vecs.. 17 gadi. Vai viņas maz atceras to ko rakstīja?

Jaunāspocīte avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Testu veidotājs
  Jaunāspocīte 27.06.19 23:14  
8
0
Xd, es pastāstīšu savu problēmu. Man ir 16 un es nekad neesmu skūpstijies, kāds var paskaidrot kā to darīt, ja nu kādreiz gadās? 😂
Panzer avatars
Medaļa Zelta ninjaMedaļa PolittehnologsMedaļa Pērle
  Panzer 08.11.19 13:45
4
0

"vai tu mīlēsi, kad man vairs nebūs  16''  nāk prātā šie dziesmas vārdi

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 08.11.19 12:46
0
0

Jā, vēlēšanās var piedalīties no 16.

PSRS'ā arī varēja