local-stats-pixel

Pāris interesanti fakti par Latviju7

131 0

Sveikiņi!

1. Vairāk kā 50% no Latvijas zemes ir noklāta ar mežiem un šī ir viena no dabai draudzīgākajām valstīm pasaulē, iegūstot 2. vietu pēc Vides Aizsardzības indeksa.

2. Latvijā ir viens no augstākajiem rādītajiem pasaulē modeļu biznesā uz vienu iedzīvotāju.

3.Latvijā ir 5. ātrākais internets pasaulē. Atrodoties starp Hong Kongu un Nīderlandi

4.Latvijas/Baltijas Nobela prēmijas ieguvējs, Vilhelms Ostvalds, atklāja Ostwald procesu, 1902. gadā, kurš noveda pie spridzekļu un mēslošanas līdzekļu ražošanas. (Kas pasaulei deva lielu daudzumu kartupeļu)

5.Juris Upatnieks, latviešu zinātnieks, ir viens no 3D hologrāfijas radītājiem un izgudrotājiem.

6.Latvijas ebrejs un drēbnieks, Jākobs Jufess, izgudroja džinsus. (Levi Strauss viņam palīdzēja finansiāli.)

7.Latvijā notiek vieni no lielākajiem dziesmu un deju svētkiem pasaulē, kurā piedalās vairāk kā 40 000 dalībnieku, kad koru diriģenti un vadītāji ir Latvijas slavenības. Latvijai arī ir viens no lielākajiem tautasdziesmu krājumiem pasaulē, sasniedzot 300 000 tautasdziesmu.

8.Latvija ir viena no 3 valstīm, kurā hokejs ir populārākais sporta veids. Pārējās divas valstis ir Kanāda un Somija.

9 .Latvijas kultūrā vēl joprojām ir saglabājušās Baltu pagāniskās tradīcijas. Viena no tiem ir Jāņi, kad latvieši vienojas dejās, dziesmās, alus glāžu pacelšanā un ugunskura dedzināšanā. Un, protams, neiztikt arī bez papardes zieda meklēšanas.

10.Latviešu valda ir viena no senākajām valodām Eiropā, kura ir radusies un veidojusies pēdējos 5 000 gadu, kas ir senā indoeiropiešu valoda.

11.Iedomājies, ja visas Latvijas upes saliktu kā vienu garu upi, mēs ar tām varētu aptecēt apkārt Zemeslodei. Zemes ekvatora apkārtmērs ir tikai 40 000 kilometru.

12.Ja reiz iesākām par upēm – Ventas rumba Kuldīgā ir platākais ūdenskritums Eiropā! Par laimi, tas nav augstākais – tāpēc vasarā tur var peldēties un forši „ieņurkot”

13.Šobrīd pasaulē populārākais latvietis garu ievadu neprasa. Mūsu liepājnieks Kristaps Porziņģis jeb #KP6 ir izcils pierādījums tam, ko iespējams sasniegt ar smagu darbu un izcilu attieksmi. Prieks un lepnums. Kristap, turpini spridzināt

14.Bieži dzirdēts, ka Latvijā ir skaistākās meitenes pasaulē, vai ne? Tā tiešām ir! Nu, piemēram – izdalot latviešu supermodeļu skaitu ar visu Latvijas iedzīvotāju skaitu, mēs esam pirmajā vietā!

15.Latvijas vecākā pilsēta ir Ludza. Pirmās ziņas hronikā par šo Latgales pilsētu tikušas datētas ar 1177. gadu. Šo skaisto, ezeriem un mežiem bagāto novadu Latvijas rītu pusē Baltijas latgaļu ciltis dzīvošanai izvēlējās jau pirmajā gadu tūkstotī pirms mūsu ēras. Par to liecina 14 apmetnes, vairāk kā 25 pilskalni un aptuveni 70 kapukalni.

131 0 7
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 7

0/2000

👍

3 0 atbildēt

👍

2 0 atbildēt

Labs rakts! Un patiesi- mums ir ar ko lepoties un nenokārt tos snuķus. 198830

1 0 atbildēt

😎

1 0 atbildēt

👍

0 0 atbildēt

👍

0 2 atbildēt