Izbolītas acis, izstiepts smaids ar bālu seju un ogļmelniem matiem - tēls ar cilvēka galvu un putna kājām. Lai arī baisā bilde tiek izmantota kā pašnāvnieciskas spēles personāžš, tomēr aiz tā ir pavisam cits stāsts, kas it nemaz netika radīts spēles vajadzībām.
Momo izaicinājums: Patiesība par baiso skulptūru.12
Tā ir skulptūra, kuru izveidoja Japānas speciālo efektu kompānja ''Link Factory''. Mākslas darba nosaukums ir ''Mātes putns'' jeb ''Mother bird''. Darbs tika izstādīts Tokijas šausmu mākslas galerijā ''Vanilla Galery''. Ar šī tēla attēlu daudzi dalījās sociālajos tīklos un stāsts par tā izcelsmi tika izkropļots un drīz vien saistīts ar ''momo spēli''.
Sākotnēji skulptūru radīja japāņu mākslinieks Midori Hayashi, kurš ir pazīstams kā dīvainu leļļu radītājs, izmantojot dažādas dzīvnieku daļas. Ne Hayashi, ne Link Factory nav saistīti ar Momo izaicinājumu. Oriģinālais mākslas darbs nekad nav bijis paredzēts ļaunam nolūkam.
Midori Hayashi tiek devēts par skulptūras tēvu, pieņemot,ka ir autors, taču ap to figurē Keisuka Aiso, kurš palīdzeja realizēt skulptūru. Skulptūra tika radīta 2016. gadā, lai arī dažviet 2017. gadā parādījās ''momo izaicinājums'', šogad izaicinājums kļuvis ''populārāks''.
Keisuka intervijā teica: "Tas vairs nepastāv, tas nekad nav bijis paredzēts pastāvēšanai," viņš teica. "Tas bija sapuvis, un es to izmetu. Bērni var būt pārliecināti - Momo ir miris - viņa neeksistē un lāsts ir pagājis."
Modelis, kas izgatavots no gumijas un eļļas, tika izmests pagājušajā gadā, un tikai acis tika atstātas atkārtotai izmantošanai nākotnē. Keisuka viņu radīja balstoties uz japāņu spoku stāstu, kurā sieviete nomira dzemdību laikā, un pēc nāves vajāja apkārtni kā putns-briesmonis.
2016. gadā alternatīvās mākslas telpā „Vaniļas galerija” bija izstāde par japāņu spoku stāstiem. Galerija parasti neļauj apmeklētājiem fotografēt, bet Mother Bird piesaistīja daudz uzmanības un fotogrāfijas ātri izplatījās tiešsaistē.
Midori Hayashi skulptūra.
Midori Hayashi skulptūra.
Midori Hayashi skulptūra.