Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
225

Kādu dienu kalusījos vācu radio staciju un ziņās stāstīja par kādiem noziegumiem, ko Vācijā pastrādājuši “bēgļi”. Patiesībā būtu jābūt tā, ka radio ir tautas balss tautai. Tas ir līdzeklis kā tauta klūst vienota cīņā pret grūtībām, tiek stiprināta un uzturēta tautas pašapziņa. Ja mans sapnis piepildītos un tā arī notiktu, padomāsim par to, kā skanētu radio? Kāda ir īstā tautas balss, kas skanētu vienojot visu tautu?

 Autors: krustnesi Manai tautai
1.
Attēls no: www.devianart.com
Ja radio teiktu ldquoLabdien... Autors: krustnesi Manai tautai
2.

Ja radio teiktu: “Labdien! Jūs klausāties radio xxxxx. Dārgie tautieši, mēs savā zemē necietīsim pārestības un nekārtības. Būsim vienoti un iestāsimies par savu zemi katrs tur, kur mēs esam.”

 

Kā tas izklausītos Latvijā? Ja radio, televīzija un ziņu portāli aicinātu cilvēkus uz kopīgu tautas izaugsmi ar patiesām tautas vajadzībām? Par tām lietām, ko tauta patiesībā vēlas un kas tai ikdienā ir palīdzošas. Kā tauta, tautai, nevis kā kādi nezināmi valdītāji, kuri tikai informē par to kā un kas tālāk notiks.

 

Šī ir mūsu un mūsu tēvu zeme, kurā esam saimnieki. Vai mēs jūtamies tā, ka masu medijos dzirdētu mūsu domas, mūsu aicinājumus, mūsu mērķus, aicinājumus iestāties par lietām un vērtībām, kas ir arī mūsu mērķi un vērtības? Man jāsaka, ka lielā mērā es tā nejūtos. Tik bieži es dzirdu svešus mērķus, svešu kultūru, un svešas vērtības, kuras man un manai tautai vēlas uzspiest no malas.

 

Ja es teiktu, ka mums nav demokrātija, tad es saņemtu pārmetumus, ka tauta ievēl tautas kalpus, kuri tautas viedokli tad arī pārstāv. Manuprāt, tautas kalpu intereses lielā mērā atšķiras no tautas interesēm. Ja man vēlētos oponēt un iebilst, tad es teiktu, ka to varam pārbaudīt. Lai Saeima nobalso, piemēram, par kādu liberālu un morāles maitājošu jautājumu un tad dodiet iespēju tautai nobalsot par to. Un tā izdarām ar vairākiem likumiem. Tad, iespējams, ka tautas kalpi sāks saprast, ka tautas griba nav viņu griba un tautas ceļi nav viņu ceļi.

 

Un tikai godīgi būtu tas, ja jau tauta svešas vērtības un svešus mērķus noraidītu, tad arī aizliegtu to turpmāk propogandēt un reklamēt, jo tauta ir paudusi to, ka nevēlas savā zemē šādas lietas. Pretējā gadījumā notiek tā, ka pa laikam izvieto kādus propogandiskus rakstus un reklāmas, kas cilvēkiem jauc prātu un ļauj ar tiem manipulēt.

Attēls no: unsplash.com
Ja latviescaronu tauta sevi... Autors: krustnesi Manai tautai
3.

Ja latviešu tauta sevi cienīs un noteiks, kas mūsu zemē ir pieņemami un kas nē, tad arī citas tautas mūs cienīs, jo kas gan cienīs kādu, kurš pats sevi neciena un pieņem visu, ko viņam dod. Ja citi redz, ka mēs ar lielu prieku un nepārdomāti pieņemam dažādus “atkritumus”, tad viņi zina, ka mums var iesmērēt vēl daudz ko citu, kas mūs tikai vājinās.

Attēls no: unsplash.com
No dažādiem fondiem tiek... Autors: krustnesi Manai tautai
4.

No dažādiem fondiem tiek piedāvāta liela nauda, tikai, ja mēs pieņemsim vienu likumu pēc otra. Tie pretī sola labu dzīvi, labas algas, lielu godu, labus amatus un pašiem savu “brīvību”, gluži kā

Tālavas taurētājā:

“Šurp tauri! Kāp zemē! Ciet klusu!

Tu glābsi sev dzīvību;

Mēs algosim tevi ar zeltu,

Ar godu, ar brīvību!”

Attēls no: unsplash.com
Un mēs katrs varam būt savas... Autors: krustnesi Manai tautai
5.

Un mēs katrs varam būt savas tautas un zemes nodevējs vai sargi! Ja mums šķiet, ka daži nepraktiski likumi neko sliktu tautai nenodarīs, tad mēs ļoti kļūdamies, jo mūsu lielākā vērtība ir tieši mūsu tauta, nevis materiālās vērtības.

„Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods” (R. Blaumanis)

Un kas būs tie, kas iebildīs visam šim? Jebkurš cilvēks, kas mīl šo tautu un zemi, tam piekritīs, bet padomājiet paši, kas ir tie, kuriem nav izdevīga stipra un pārliecināta tauta?

Attēls no: unsplash.com
ldquoScaronurp tauri Kāp... Autors: krustnesi Manai tautai
6.

“Šurp tauri! Kāp zemē! Ciet klusu!

Tu glābsi sev dzīvību;

Mēs algosim tevi ar zeltu,

Ar godu, ar brīvību!”

 

“Mans zelts ir mana tauta,

Mans gods ir viņas gods!

Kas postīdams viņu šausta,

Uz pekli lai rauj to jods!”

 

Un taurētājs pūš ar spēku,

Ka koku galotnes trīc, -

Un lejā atskan lāsti,

Un bultas spindz un sīc.

 

Mirdz lāpu sarkanā uguns,

Sāk cirtiens uz cirtiena līt;

Dreb, šūpojas staltā egle,

Un brakš, un gāžas, un krīt.

 

Attēls no: www.devianart.com
Un taurētāja krūti... Autors: krustnesi Manai tautai
7.

Un taurētāja krūti Šķēpi un cirvji šķeļ,

Bet taures skaņas pilī No miega Miervaldi ceļ.

Un viņš un viņa pulki Uz cīņu kājas aun,

Un šķēpnešiem pretī drāžas, Dzen staignājā tos un kaun…

Attēls no: www.google.de
Bet uzvaras gaviļu... Autors: krustnesi Manai tautai
8.

Bet uzvaras gaviļu svētkos

Meitenes vaiņagus pin,

Un varoni sirmā māte

Sniegbaltos autos tin.

 

Uz sārta vietu tam taisa

No ozolu pazariem

Un līgava puķēm to kaisa,

Un dzintara gabaliem.

 

Un kamēr svaidītās liesmas

Pie dieviem jaunekli nes,

Dzied vīri tam slavas dziesmas,

Raud žēli meitenes.

Attēls no: www.google.de
2
225
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [19]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
RandomUser avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  RandomUser 16.06.19 07:11
20
0

Šobrīd ir tāds laiks, ka katrs par sevi. Varbūt pienāks laiki, kad visi būs patrioti, bet vai cilvēki būs gatavi atteikties no ērtībām - ārzemju auto, ceļojumiem, telefoniem, darba ārzemju firmās?  Būsim reāli- Latvijai vienīgais reālais resurss ir koki un cilvēki. Kokus mūžīgi pārdot nevar, bet cilvēkus - tad ir jāizpatīk ārzemju kompānijām, diemžēl. Tas, ka visu pērk un pārdod, nav tikai Latvijā. Piemēram, Volvo ir pārdots ķīniešiem. Kā arī, visiem vienalga par otru, latvietis vai ne latvietis. Visi grib nopelnīt - darba devējs dzen lai pelna vairāk un izspiež, izīrētājs - lai maksā lielu īri, valsts- lai maksā nodokļus utt. - nevienam nav vairs patriotisms, ne te ne arī citur.

 

Es par to arī esmu domājis, kad biju jaunāks, ka varētu tak visu izmainīt, bet tāpat, ir diezgan zaglīga tauta, kas ienāk jauns, tas sasmērējas politikā. Tu domā pārāk godīgi, ka tev atļaus nolikt pie vietas visus. Realitātē, negodīgie spēlē pēc negodīgiem noteikumiem, un pieļauju, ka izdarīs visu, lai pirmkārt, sabeigtu tavu reputāciju, otrkārt, lai iznīcinātu pierādījumus, uzpirktu utt, tāpēc ka būs vienmēr tādi kangari, kam nauda nesmird, un kurus varēs uzpirkt. 

N.Ushakovs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Paciņa no ZiemeļpolaMedaļa Patīk komentārs
  N.Ushakovs 16.06.19 11:10
12
0

Liek aizdomāties..   

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 16.06.19 10:04
8
0

Bet padomājiet, kas tas ir par līmeni - dzīvot kopā ar cilvēkiem, katru reizi nopirkt biļetes uz dziesmu svētkiem, saukt sevi par patriotu un tai pat laikā par naudu nodot visus kaimiņus un tautas vērtības! Kangars nobāl tādiem tautiešiem blakām. Tad nespēlējam teātri un pasakam uzreiz, ka katrs par sevi, nevis uz svētkiem tēlojam patriotus.

Anonīms
Wenden 16.06.19 09:15  
6
0
Mums Cēsīs ir tāds Kārlis Meņģelis ,kas strādā Latio,tas gudrinieks izveidoja mājas lapu prieks Ķīnas,lai ķīnieši pērk īpašumus Cēsīs. Nu ir jau nopirkti īpašumi un daži ķīnieši,kuri nemaz neizskatās pēc bagātniekiem. Drīzāk tā bus ķīniešu mafijas naudas atmazgāšanā. Bet interesantākais ir tas kad viņš pats ir no Valmieras. Bet ka jau saka,nauda nesmird.Un tādu darboņu ir daudz,galvenais nauda,pēc tam kaut ūdens plūdi.
RandomUser avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  RandomUser 16.06.19 21:17  
4
0
atbildot uz krustnesi komentāru " Bet padomājiet, kas tas ir par līmeni -... "

Mēs esam iebiedēti no padomju laikiem ka ja vērsties pret varu, tad būs slikti, un paši cilvēki apkārt pat novēršas un mēģina nolikt to, kas "izlec". Dziesmu svētki vai hokejs nerada konsekvences, tāpēc cilvēki tur nebaidās būt vienoti.
NazitrapSS avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Rainis
  NazitrapSS 16.06.19 22:48
3
0

Vai tad tas nestrādā, kā vienojošs spēks, tas ka tauta vismaz tiek informēta par to ko tie brūnie mēsli ir pastrādājuši ? 

NazitrapSS avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Rainis
  NazitrapSS 17.06.19 16:00
2
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Naids pret mēsliem kā populāciju vienojošs... "

Negribu būt tas, bet fašismā nav rasisms saknē, tu noteikti vēlējies teikt Nacisms. Plus visas ideoloģijas ir uz līķu kaudzēm... Un kā izmirstošas rases pārstāvis es noteikti neesu pretī balto nāciju ''pamodināšanai'' !

Asinslāse2 avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa Spoks
  Asinslāse2 26.08.19 01:46  
1
0
atbildot uz 9K116 komentāru " Tauta jau nav nekāda viendabīga masa, tajā ie... "

Nekaime ir tā, ka pašreizējos ekonomiskajos u.c apstākļos katrs domā tik par sevi un jebkuram rakstam labi, ja virsrakstu pareizi saboksterē... Es nezinu, kam ir jānotiek, lai tauta atkal būtu vienota, " kā toreiz 89' " ...
Ulrihs avatars
Medaļa SpoksMedaļa TeamworkMedaļa Dienas doma
  Ulrihs 19.06.19 15:40
1
0

atbildot uz krustnesi komentāru " Ja ar karoti mutē neieliek, tad jau tiešām ne... "

Nu par to jau runa - kaut vai kādus elementārus piemērus kā iedomājies kādas dzīves situācijas? Te jau minēja iepriekš ka tauta ir valodas, apdzīvotības un vēl citu pazīmju kopums, bet tas nenozīmē, ka tauta ir vienota dažādos ikdienas jautājumos. To jau parāda vēlēšanas. Kaut vai tagad PARistu bīdītais likums - tam ir gan piekritēji, gan pretinieki, bet vairums droši vien nemaz viņā nav iedziļinājušies, nav izpratuši nianses utt. un nekad to arī nedarīs. Vai arī depozīta sistēma - pajautā vienalga kam vai to vajag un 9/10 plēsīs kreklu, ka to vajag, neiedziļinoties jautājumā, ka sistēma būtu dārga un ļautu risināt jautājumu par kādiem 2-3% atkritumu no kopējā apjoma (kas ir diezgan neliels skaitlis pret ieguldījumu).

Anonīms
andulis 16.06.19 16:55
1
0

atbildot uz RandomUser komentāru " Šobrīd ir tāds laiks, ka katrs par sevi... "

Resurss, kā koksne-koks, pat īsti nepieder vairs Latvietim, bet gan kādam zviedram, dānim pārsvarā. Zeme kādam lielzemniekam ar 1000-5000 hektāriem. No valsts drošības viedokļa , es piemēram redzu, ka drošība ir apdraudēta. Ir apdraudēts lauku iedzīvotājs, jo ir spiests pārdot visu gandrīz par velti. Cits pārdod savu īpašumu, lai vēlāk kalpotu kādam dānim, ir daudz tādu piemēru. Kalpu gēns mums asinīs, un saimniekot bez ārzemju ''investoru'' naudas diemžēl neprotam. Tad vēl ir tāda grupa, pārsvarā no bijušajiem lauku pagastiem, saucās paghasta padomes vecākais, vai kaut kā tā ( nu priekšnieks). Tad nu tie pirms novadu izveides kampa ko varēja, mežus, mājas, lauku zemes un bijušo kolhozu īpašumus, kā fermas un traktortehniku. 90 gadu beigās korupcija sita augstu vilni, vai zagšana beidzās ? Ne taču, varas mainījās, cits citu ''pi*ģīšanā '' apsūdzēja. Un bijušā priekšnieka vietā jau sēdēja cits, tad novadus izveidoja, nu tad kampa atkal. Nu tagad paskatieties cik , kuram bijušajkam pagastvecim, vai vecenei ir īpašumu, ''ta dafigā bļeģ''. Viņiem uz jums uzspļaut, arī Pūcem ir uz jums uzspļaut un it īpaši uz lauku cilvēkiem. Ne velti tiek taisīti reģioni, ''varai'' ir vēl kur tiekties. Mēs sen jau visi te esam pārdoti ar visām savām ''parpalām'' . Kāds te var būt patriotisms un saliedētība tautas starpā? Nav mums tautas, nu nav, katrs pār sevi- manta ir tavs Dievs .Kangari ir mūsu vidū un visapkārt, ''āmen''. 

mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 16.06.19 09:07
1
0

nujā - tai pašā laikā tautiešiem pašiem nevajadzētu braukt prom no Latvijas un pastrādāt noziegumus Vācijā   

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 19.06.19 15:28
0
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Kaut kāds ūdens, bez kaut kā konkrēta..... "

Ja ar karoti mutē neieliek, tad jau tiešām nesapratīs.. kāpēc pārējie saprata? Kā jau minēju, Jautājums ir pavisam konkrēts - vai kāds var un DRĪKST pavēlēt veselai tautai kādus mīlet, vai mainīt tautas vērtības. Demokrātija nozīmē to, ka tauta ir valdnieki savā zemē. Ja reiz tā, tad visam būtu jābūt pakārtotam tautas interesēm - gan valdībai, gan masu mēdijiem utt.. Lai viss kalpo tautai, kas to visu arī uztur un maksā par to.

Ulrihs avatars
Medaļa SpoksMedaļa TeamworkMedaļa Dienas doma
  Ulrihs 19.06.19 11:37
0
0

Kaut kāds ūdens, bez kaut kā konkrēta... 

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 17.06.19 17:00
0
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Tauta jau nav nekāda viendabīga masa, tajā ie... "

Nepiekritīšu. Lai dod tautai lemt par konkrētiem un skaļiem jautājumiem un domāju, ka rezultāts būs vienos vārtos. Tas jau nav balsojums par to, kāda mūzika jums ikdienā patīk. Man škiet, ka Tu nesaproti domu. Tie nav kaut kādi sīkumi, kur katrs domā kā vēlas. Ir jautājumi, kas skar visu nāciju un tie ikvienam ir svarīgi. Droši, ka visi nav bez savas identitātes un nedomā, ka tauta un valsts nav nekas cits kā cilvēku kopums..

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 17.06.19 15:46
0
0

atbildot uz krustnesi komentāru " Godātais kungs, jūs neesat izpratis raksta b... "

Tauta jau nav nekāda viendabīga masa, tajā ietilpst daudz un dažādu cilvēku, ar dažādiem uzskatiem, vērtībām, mentalitāti utml.. Viņus `vieno` vien tas, ka visi šie cilvēki ir vairāk vai mazāk vienas etniskas izcelsmes un vairāk vai mazāk runā vienā un tajā pašā valodā. To, cik šī (vai jebkura cita) tauta ir iekšēji dažāda, lieliski ilustrē tas, kādas savus pārstāvjus tā ievēl savā parlamentā.

Pavēlēt mīlēt kaut ko, pat Raini, nevienam nevar. Nu, varēt var, bet tas visdrīzāk panāks vien pretējo rezultāto.

krustnesi avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  krustnesi 17.06.19 15:36
0
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Naids pret citādajiem kā populāciju vienojošs... "

Godātais kungs, jūs neesat izpratis raksta būtību. Nevienā vietā netiek runāts par naidu pret kaut ko. Jautājums ir tāds - vai kāds var un DRĪKST pavēlēt veselai tautai tagad kādus mīlet, vai mainīt tautas vērtības. Demokrātija nozīmē to, ka tauta ir valdnieki savā zemē. Ja reiz tā, tad visam būtu jābūt pakārtotam tautas interesēm - gan valdībai, gan masu mēdijiem utt.. Lai viss kalpo tautai, kas to visu arī uztur un maksā par to.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 17.06.19 12:28
0
0

atbildot uz NazitrapSS komentāru " Vai tad tas nestrādā, kā vienojošs spēk... "

Naids pret citādajiem kā populāciju vienojošs elements ir taisns ceļš uz fašismu, Ādolfs jau reiz pamēģināja un mēs visi lieliski zinām ar cik miljoniem beigtu rumpīšu tas beidzās

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 17.06.19 12:19
0
0

atbildot uz krustnesi komentāru " Bet padomājiet, kas tas ir par līmeni -... "

Pardon, bet pie mums jau gandrīz kā 30 gadus ir kapitālisms, kurā savādāk kā `katrs par sevi` nemaz īsti nevar būt. Pat ja arī vārdos tiek apgalvots pretējais vai laiku pa laikam tiek panākta `tautas vienotības` ilūzija. Dziesmusvētkos, piemēram.

Real Devil avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa AspazijaMedaļa Ped(r)otrollis
  Real Devil 16.06.19 22:19
0
0

nu tauta