Ei! kaip gyveni? tā satiekoties apjautājas lietuvieši [Ei! kaip giveņi?]. ko tas varētu nozīmēt? to pašu, ko mūsu ''hei! kā tev iet?''
tagat es likšu raxtus par visām 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm.
Lietuva jau desmit gadus ir viena no Eiropas Savienības valstīm. Šajā laikā valstī notikušas daudzas labas pārmaiņas. No Lietuvas pa izbūvētajiem ceļiem ar auto varam izbraukāt vai visu Eiropu. Turklāt Viļņa pabijusi Eiropas kultūras galvaspilsētas godā(šogad Latvija ir Eiropas kultūras galvas pilsēta :) )
vai eat kādreiz bijuši Lietuvā? ja nē es jums mazliet pastāstīšu par Lietuvu.
Lietuva skaitļos -
neatkarību pasludina - 1918. gada 16. februārī.
neatkarību atjauno - 1990. gada 11. martā.
pievienojās ES - 2004. gada 1. maijā
Kopējā platība - 65 tukstoši kvadrātkilometru
iedzīvotāji - 3,3 miljoni
Eiropas viducis - 1989. gadā Francijas Nacionālasi ģeogrāfijas institūts noteica Eiropas centru. Izrādās, tas atrodas 25 km attālumā no viļņas. te, Eiropas parkā, uzcelts Eiropas centra monuments, kur atzīmēti visi Eiropas valstu nosaukumi, virzieni un attālumi.
Lietuvas nauda ir liti, ko drīz plāno pārvērst par Eiro.
Skolas - Lietuvā ir lielākas nekā Latvijā. starp citu, Lietuvā līdzīgi kā dzuadzās citās ES valstīs, jāmācās līdz pat jāņiem - 23. jūnijam. Jūnijā skolēni piedalās dažādos projektos, brauc ekskursijās, jo pārējā skolas gadā visass dienas atvēlētas tikai mācībām. Lietuvas skolēni domā par savu nākotni, tapēc nopietni attiecas pret mācībām.
baznīca - Lietuvas skolēni ir ļoti ticīgi, ko var izskaidrot ar katoliskās kaimiņvalsts Polijas tuvumu. Skolās pasniedz ticības mācību un katru svētdienu notiek īpaši dievkalpojumi, kur runā bērniem un jauniešiem saprotamā valodā, izskaidro ticības jēgu un rada vēlmi doties uz baznīcu.
Par Eiropas Savienības naudu - Lietuvā daudzi izmanto Eiropas Savienības struktūrfondus jeb iespēju saņemt finansiālu palīdzību. Tāpat par Eiropas naudu uzbūvēti arī labie Lietuvas ceļi, veloceliņi, iekārtotas briežu fermas un attīstīta lauksaimniecība. Starp citu, 15% no visiem Lietuvas lauksaimniekiem pievērsušies bioloģiskas pārtikas razošanai. Lietuvā lepojas ar izciliem ceļiem, kas tapuši ar ES atbalsu. Ceļi ir tik ērti, ka pa tiem ātri var nokļūt POlijā un tālāk Eiropā. Īpaši Lietuvā tiek piedomāts par velotūristiem. Ar velosipēdu pa ierīkotajiem celiņiem drīz bez bažām varēs paceļot visu Lietuvu.