"Otrdienas valdības sēdē, pēc atsevišķu tās dalībnieku Dienai sacītā, ministriem sniegta arī ekspertu analīze par vairākiem iespējamajiem scenārijiem, proti, kādu makroekonomisko iespaidu radītu tālāka Parex stabilizēšana un bankas kā vienotas struktūras saglabāšana, kāda būtu makroekonomiskā ietekme, ja Parex atzītu par maksātnespējīgu un sadalītu. Starp ekspertiem bija investīciju baņķieris Ģirts Rungainis."
Tā ir laba ziņa kaut vai tāpēc, ka publiski tiek pateikts, ka šāda iespēja vispār tiek nopietni vērtēta... Negribas jau īsti ticēt, ka tā netika nopietni vērtēta oktobra beigās, vai novembrī, tomēr līdz šim amatpersonu publiskie izteikumi, manuprāt, tieši par to arī liecināja (kategoriskās apņemšanās balstīt banku, atsaukšanās uz bankas "sistēmiskumu", uz ES Ministru padomes lēmumu neļaut sistēmiskām bankām bankrotēt, uz tūlītēju Ls 600 milj. rēķinu valstij par garantētajiem noguldījumiem). Ja nemaldos, vienīgā reize, kad valdības vadītājs publiski tā starp citu ir pieļāvis Parex bankrota iespēju -- un arī tad nepārprotami kā negatīvāko scenāriju, -- bija runājot LNT par to, vai Parex kreditori piekritīs atlikušo Kargina un Krasovicka akciju pārņemšanai.
Otrkārt, labā ziņa manuprāt šoreiz ir arī Godmaņa klusēšana un norobežošanās jautājumā par sarunām ar Parex kreditoriem: "Es jums neko neteikšu, ir banka un ir valdība". Baiba Rulle premjera klusēšanu vērtē kā "mājienu, ka valsts bankai kopumā vairāk nekā pusmiljarda latu kredīta atdošanā var arī nepalīdzēt". Vai tas varētu arī nozīmēt, ka juridiski saistošas garantijas Parex kreditoriem līdz šim valsts nav sniegusi?
Atgādinājumam, pēc viena no Parex sindikātkredītu organizētāja Raiffeisen Zentralbank lapā atrasta, ar 25. novembri datētā, Parex investoriem adresēta FAQ atrodamās informācijas (Slepeni valdības lēmumi - slepeni tikai mazajiem cilvēkiem?), valdība par garantijām sindikātkredītu pārfinanasēšanai un atgriešanai esot lēmusi 20. novembra sēdē.
Treškārt - lai arī ar novēlošanos, vismaz viens medijs - NRA tomēr ir sācis vētīt Nilu Melngaili (Melngaiļa biogrāfijā iezīmējas melnie caurumi). Ne jau tas, ka tai biogrāfijā vai darbībā būtu vai nebūtu kāds caurums, vai tie ir "melni" vai "zeltīti", šoreiz ir tas svarīgākais, bet tas, ka līdz šim par Parex jaunieceltā vadītāja darījumu un citām saitēm publikai ir stāstīts ļoti (pat aizdomīgi) maz. Piemēram, vai tas nebūtu interesanti noskaidrot, vai Nila Melngaiļa firmai Riga Capital joprojām ir ievērojams kredīts Parex?
Saskaņā ar šo ziņu, 2008. gada septembrī Riga Capital kopā ar ASV investīciju kompāniju iegādājās lietuvas firmas Fima kapitāldaļas 28,1 miljonu USD vērtībā, un kredīta finansējumu tam ir nodrošinājusi "Parex banka".
Vai tā nav publikai interesanta un svarīga informācija, ka Nilam Melngailim ("Kapitāla Virsotne") un viņa sievai ("Āzenes Properties") ir bijuši kopēji darījumi ar Aigaru Štokenbergu?
Zinot, kā publiski tiek apspriestas un vētītas citu atbildīgos amatos ieceļamo saites, kā tika vērptas dažnedažādas konspirāciju teorijas ap iespējamo TP un tās cilvēku interesi par Parex, mediju līdzšinējā atturība, kad runa ir par Meilngaili, šķiet grūti izskaidrojama.