Jauni smadzeņu skenējumi ļauj noteikt apgavalus kuros norisinās apbrīnojami procesi.
Ko patiesībā spēj tavas smadzenes ?3
Mūsu intelekts mājo pārsvarā kreisajā smadzeņu puslodē, secinājis amerikāņu un spāņu zinātnieku kolektīvs, ko vada Ārons Bārbijs no Ilionaisas universitātes ASV. Pētnieki veikuši izmeklējumus 182 amerikāņu kara veterāniem kuriem ir kādas smadzeņu daļas bojājums.
Fokāla galvas smadzeņu bojājuma gadījumā ir skarts ierobežots apgabals smadzeņu audos. Ja cilvēkas šāda boājuma dēļ nedarbojas kāda smadzeņa daļa, zinātnieki var analizēt un salīdzināt viņa smadzeņu funkcionālās spējas.
Pētnieki ar datortomogrāfiju izmeklē veterānu smadzenes un lika viņiem veikt dažādus testus, pārbaudot atmiņu, uztveres spēju, uzmanību, koncentrēšanos un komunikācijas spējas, kas kopumā veido intelektu. Pētnieki secinā, ka inteleks ir atkarīgs no saistītu neironu sistēmas, kas savieno dažādus kreisās smadzeņu puslodes apgabalus.
Šis čalis. Ārons Bārbijs vada lēmumua pieņemšanas neiroloģijas laboratoriju Ilinoisas universitātē , kas atridas ASV. Viņš ir veicis ļoti nozīmīgus pētījumus par cilvēka smadzeņu prefrontālo garozu.
Trīs apgabali ļauj risināt problēmas. Trīs kreisās smadzeņu puslodes stuktūras un tās vienojošā baltā viela ir atbildīgas par mūsu intelektu, kā arī ļauj plānot savu rīcību un regulēt uzvedību. Izpildfunkcija un intelekts ir saistīti ar sarkanajiem apgabaliem. Intelekts ir saistīts ar oranžajiem apabaliem. Izpildfukncija ir saistīta ar zaļajiem apgabaliem.
Vārdnīca ja nezini, ko nozīmē inteltks vai izpildfukncija. Intelekts : ir vispārēja spēja risināt ar izziņu saistītīas problēmas. Izpildfunkcijas : regulē uzvedību, tās ir saistītas ar spēju izvērtēt savu rīcību un plānot darbības.
Vēl viens fakts saistībā ar smadzenēm ir par kādu govi.
Modificētai govij ir nekaitīgs piens. Alerģiju pret pienu bieži izraisa bēta – laktoglobīns. Šā alerģijas paveida skartajiem tagad ir jaunas cerības. Jaunzēlandes zinātnieki ir ģenētiski modificējuši govi, un tās pienā nav alaerģiju izraisošā proteīnu, kāpēc?
Viņi ietekmēja govs kreisās puslodes smadzenes apgabalu, kas bija atbildīga par šo pienu un tā izstrādi bez alerģiskā proteīna. Tā rezultātā zinātnieki veica pētījumus 2 gadu garumā un beidzot izgudroja dažas lietiņas ar kurām panāca vēlamo efektu, govs piens beidzot ir dzerams arī kam ir piena alerģija!