Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
241

Mēs dzīvojam interesantā laikā. Pārsvarā visapkārt ir viens liels ilūzijas burbulis, ko kūrē profesionāli prešu prelīžu un reklāmas meistari pārdodot sevi savtīgiem un alkatīgiem cilvēkiem.

Bet stāsts nav par šiem cilvēkiem, stāsts ir par cilvēku kas mēģina iekļauties šajā vidē un gūst vienu mācību pēc otras. Viļas savos ideālos, nonāk pretrunās ar sevi un sen jau apjauš cik naivs dažkārt ir bijis sekojot augstāku mērķu vārdā, vismaz sekojot un palīdzot cilvēkiem kas publiski manifestē, ka iet uz tiem. Bet vai nodod šo naivumu un pievēršoties varas un naudas pusei viņš varēs sadzīvot ar sevi? Ar savu tautu? Vai viņām vispār ir tauta? Vai Tālavas taurētājam tāda bija?

svarīgs aspekts - šis cilvēks ir profesionāls pārdevējs. Ne tikai tāpēc, ka viņam maksā par šīm prasmēm un viņam ir padziļināta interese, kas vijas ar pieredzi. Jautājums vai viņš, kā jau to pirms tam ir darījuši meža zvēri un koki, ir spējīgs pārdot kopīgas intereses sava labuma vārdā? Atstājot vēstures pēdās skandalozus virsrakstus, vai klusi izčākstot kādā greznā villā pasmaidot par pārējiem? Zinot, ka katrs projekts un aizplūdusī nauda uz ofšoriem piemet pagali bezgalīgā aplī ar acīm redzamu iznākumu.

Vai tie cienījamie cilvēki ar dārgiem uzvalkiem un auto, tiešām ir cienījami? Vai tikai tāpēc, ka no skolas soliem viņus apbrīno sēdoši nākamie ātro kredītu upuri, kuri akli seko katrai ziņai medijos, ko tiem ļauts skatīt. Vai netīši nonākuši interešu konfliktu zonā kur atrodas pāris cilvēku slēpto interešu, karadarbības un ietekmes lauks. Un vienīgais kas viņiem paliek no redzētā ir "savs" viedoklis.

Bet tas nav galvenais šai dzīvē, galvenais ir patriotisms, kas sen jau izčākstējis. Jo kas galu galā tas par zvēru un kur tas slēpjas? Kas lika cilvēkiem riskēt ar savu dzīvību, kaut kādas valstiskas nākotnes vārdā? Es teiktu tās ir mantojuma tiesības, apziņa, ka mans aprūpētais īpašums un iesāktā lieta nonāks manu bērnu īpašumā līdz brīdim kad pie durvīm klauvēs smagā kreditora roka.

Vai mūsu dzīve nav viens teātris ar jautājumu, kurš kurā mirklī ir aktieris, bet kurš skatītājs? Un kuram galu galā pieder vara? Jeb klauna vārdiem - kam pieder Valsts?

Potenciāla vieta miljonu... Autors: ecefec Kam pieder valsts?
Autora bilde
1.

Potenciāla vieta miljonu projektam?

Klusa atpūtas vieta... Autors: ecefec Kam pieder valsts?
Autora bilde
2.

Klusa atpūtas vieta vecumdienām?

kas ir etika dzīve nabadzībā Autors: ecefec Kam pieder valsts?
Autora bilde
3.

kas ir etika? dzīve nabadzībā?

Vai esi gatavs pārdot... Autors: ecefec Kam pieder valsts?
Autora bilde
4.

Vai esi gatavs pārdot šo, ārzemju investoram? 

70 cilvēku taisnības avots Autors: ecefec Kam pieder valsts?
Autora bilde
5.

70% cilvēku taisnības avots?

0
241
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [33]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
pyrathe avatars
Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Gada Spoks 2018
  pyrathe 19.03.18 07:43
12
0

Valsts pieder ierēdņiem un oligarhiem..  Smieklīgi, ka ierēdņus sauc par "tautas kalpiem", jo realitātē viss ir otrādi - mēs esam pārvērsti par viņu kalpiem..

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 19.03.18 01:19
11
0

Patriotisms!? Kas tas ir? Paķert ieroci un aizstāvēt to,ko noprivatizējuši  pārdesmit resnu kaklu? Aizstāvēt to zemes pleķīti,kur mācās tavi bērni,lai kļūtu par sēņu lasītājiem svešumā? Brīvības pieminekli,kur 3xgadā pietuvinātie pie siles noliek ziedus un klārē cik ļoti viņi mīl Dzimteni. Vecāki,bērni,draugi...lai tos mīlētu,nav svarīga ne vieta,nedz laiks un nav nozīmes attālumam. Pagājis 'Lāčplēšu'' laiks. Īstenie ''patrioti'' x stundā būs pirmie lidostā ar koferiem,jo viss ''nopatriotizētais'' būs sakrauts čemodānos un ofšoros. P.S. Pastrīdaties ar mani,būšu priecīgs,ja vēl kāds kārtīgs vecis vai draiskule šeit palikuši   

vekselis avatars
Medaļa SpoksMedaļa BērndārznieksMedaļa Patīk komentārs
  vekselis 19.03.18 13:20
8
0

10 LIELĀKIE LV UZŅĒMUMI. Latvijai nepieder praktiski nekas.. Iesākumam-

1. „Latvijas Balzams” —Holandē reģistrētajai  «S.P.I. Distilleries».Pamatkapitāls-Krievijas.

2. A/SDobeles dzirnavnieks” — Igauņu Tartu Veski

3. A/SCēsu alus” —Kontrolpakete-Igauņu «A. Le. Coq Group»

4. A/SCido grupa” —Dāņu «Royal Unibrews»

5.  Rīgas piena kombināts Krievijas pilsonim Андрею Бесхмельницкому.

6. A/SAldaris”— Zviedru «Baltic Beverages Holding»

7. Rīgas miesnieks –no 1999 Igauņu «Rakvere Lihakombinat»

8. A/SPreiļu siers” -LV pilsonis Jāzeps Šnepsts .

9. A/SValmieras piens”  Евгению Ворову-Krievija.

10. A/STukuma Piens” — 79%  —Igaunija

Varam parunāt ari par zemi un mežiem-tur situācija vispār izskatās lieliska..

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 18.03.18 21:59  
6
0
Nesaprotu raksta jēgu. Pareklamēt partiju? Visi jau tā pat zin Kaimiņu un balsos par viņu.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.03.18 06:48
6
0

  Valsts pieder zaglīgajiem naudas maisiem.

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas domaMedaļa Zeltrocis
  Drakonvīrs 18.03.18 20:13  
4
0

Liek domāt +

Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SākumskolnieksMedaļa 1/13 kūciņas
  Latvietis99 19.03.18 18:21
4
0

atbildot uz Bruno Romāns komentāru " Patriotisms!? Kas tas ir? Paķert ieroci... "

Nē, es paņemšu ieroci un aizstāvēšu to kas ir mans, ko esmu sarūpējis saviem bērniem, ko man atstāja mani vecāki kuri to saņēma no savējiem. Es cīnīšos par vietu pasaulē kur varu runāt savā valodā, kur apbedīti mani senči, kur ir skaistākā daba, skaistākās meitenes, tīrākais gaiss un man saprotama mentalitāte. Es esmu savas zemes patriots un nacionālists!

obezjānis avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  obezjānis 20.03.18 14:04
3
0

atbildot uz Bruno Romāns komentāru " Patriotisms!? Kas tas ir? Paķert ieroci... "

Patriotisms!? Vārds ar politisku piesitienu. Es labāk izvēlos vārdus cieņa, uzticība un tamlīdzīgi.

Kas tas ir? Drīzāk tāds skanīgs sauklis. Der tiem, kas grib uzsvērt savu pārliecību, arī pārliecināt citus.

Paķert ieroci un aizstāvēt to,ko noprivatizējuši  pārdesmit resnu kaklu? Kaut kādā mirklī jā, arī to, bet tas ir sekundāri. Primāri - aizstāvēt sevi, tad to un tos, ko Tu cieni. Un tad to, no kā ir atkarīga Tava labklājība, piemēram, resna kakla privatizēta Latvenergo īpašumā esošās stacijas, no kā Tu saņem elektrību.

Aizstāvēt to zemes pleķīti,kur mācās tavi bērni,lai kļūtu par sēņu lasītājiem svešumā? Aizstāvēt to zemes pleķīti, kur mācās Tavi bērni, lai viņi varētu pieņemt darbā iebraucējus, kas viņu mežos gribēs piepelnīties, lasot sēnes.

Brīvības pieminekli,kur 3xgadā pietuvinātie pie siles noliek ziedus un klārē cik ļoti viņi mīl Dzimteni. Kaut kādā mirklī jā, bet tas ir sekundāri. Primāri tas ir Tavas dzimtenes simbols. Arī Tu un Tavi ziedi veido kopējo vērtējumu par Brīvības pieminekli. Ja sāksim ienīst katru stabu, kuru iezīmē (sliktie) pie varas pietuvinātie, tad drīz nekā svēta nepaliks. Ja runāsim un rādīsim, ka tas ir mūsu piemineklis, tad tas simbolizēs mūs ar mūsu vērtībām.

Vecāki,bērni,draugi...lai tos mīlētu,nav svarīga ne vieta,nedz laiks un nav nozīmes attālumam. Var mīlēt, neskatoties ne uz ko un par spīti visam, bet tuvums laikā un telpā tomēr ir svarīgs. Un resno kaklu ražotie datori un citu resno kaklu piegādātā elektrība laikam ir tas, kas ļauj sajusties tuvāk tad, kad cilvēki ir šķirti...     bet par tēmu, kā pretoties šai kategorijai parastai pelēkajai pelei, lielu ideju nav. Personīgi es esmu atteicies no Latvenergo, Latvijas gāzes pakalpojumiem, principiāli izvairos no ātro kredītu firmām u.tml. ar monopolistiem, oligarhiem un naidīgām varām saistītiem veidojumiem. Un nav tik grūti iztikt, ja grib.

Pagājis 'Lāčplēšu'' laiks. Īstenie ''patrioti'' x stundā būs pirmie lidostā ar koferiem,jo viss ''nopatriotizētais'' būs sakrauts čemodānos un ofšoros. Man neinteresē, cik īstens patriots esi Tu, bet vai x stundā Tu būsi pirmais lidostā ar koferiem vai kaut vai bez tiem? Ja es x stundā palikšu te, tad savas valodas un kultūras dēļ, savu tuvo un arī sava lepnuma dēļ. Un aizvainojums pret izsaimniekotājiem noteikti manu izvēli neietekmēs.

P.S. Pastrīdaties ar mani,būšu priecīgs,ja vēl kāds kārtīgs vecis vai draiskule šeit palikuši    Varbūt izmanīgie ātro kredītu "upuri" ir tie, kas sen jau uz lidostu aizbraukuši? Varbūt tieši aizstāvētais zemes pleķītis būs tas, kur Tavi bērni iemācīsies nebūt muļķi un neņemt ātros kredītus jaunam dīvānam, un iemācīsies un uzdrīkstēsies stāties pretī netīrajām privatizācijām, ko mēs tā īsti nespējam.   

Anonīms
Puškrims 20.03.18 16:06
2
0

Vārds patritisms radies no vārda "Patria", kas tūlkojot sanāk tēva zeme. Respektīvi zeme kas pieder tēvam, vai dzimtas/ģimenes galvai. Pastaprpināti pieder arī katram pilntiesīgam ģimenes/dzimtas loceklim. Moderni - dzimtas/ģimenes kopīpašums, kur katram ir kaut kādas tiesības uz daļiņu no tā. Vai mums ir tiesības uz daļu no zemes? Protams ka nē. Ir divi veidi kā pie tās tikt - mantojums vai pirkums.  Savelkot kopā, tu vari būt patriots tikai uz savu, vai savai kopienai piederošu īpašumu uz kuru tev ir tiesības. Ja tādas nav, tad patriotisms pastāvēt nevar attiecībā uz svešu īpašumu. Kādas valsts vai zemes aizsardzība patiotisku motīvu vadīta sākās tikai 19./20 gadsimta. Pirms tam tā bij zsava īpašuma aizsardzība vai kalpošana kungam par kādu labumu. Respektīvi - patriotisms ir jauns jēdziens, lai cilvēki aizstāvētu to, kas tev īsti nepieder un lai par to nebūtu jāmaksā. 

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 19.03.18 23:15
2
0

Interesants raksts ... Vai kads nezin ,kur var iegadaties(var lietotu)shmaisera stobru un paris aptveres ?

Anonīms
Anonīms 19.03.18 20:07
2
0

Anarhisms ir īstais ceļš.

Patrioti ir tie kuriem nav jāstrādā 2 darbos gandrīz bez brīvdienām lai pabarotu ģimeni.

Ja nahrenizētu nekustamā īpašuma nodokli vienīgajam īpašumam tad patrioti būtu SIMTS REIZES vairāk jo būtu apziņa, ka tas ko tu mūža garumā esi cēlis, kopis un lolojis, paliks taviem bērniem. 

ĶerCiet avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ĶerCiet 20.03.18 12:25  
1
0

atbildot uz vekselis komentāru " 10 LIELĀKIE LV UZŅĒMUMI. Latvijai nepie... "

Nu tas ka LV visu ir izpadevusi nav jau nekāds brīnums vai noslēpums. 

Anonīms
sivns 19.03.18 17:54  
1
0
Jā,vajadzēja tos pareizos apšaut,vajadzēja.1989. gadā. Tagad viņ ir savairojušies kā pelējums uz vecas zaptcmaizes.
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.03.18 07:42  
1
0
atbildot uz Bruno Romāns komentāru " Patriotisms!? Kas tas ir? Paķert ieroci... "Bēdīgi, bet tā ir realitāte.
leons kimmelis avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  leons kimmelis 18.03.18 21:05
1
0

Daudz gribēsi zināt,ātri vecs paliksi.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 18.03.18 20:55
2
1

  +

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 22.03.18 13:11
1
0

atbildot uz vekselis komentāru " 10 LIELĀKIE LV UZŅĒMUMI. Latvijai nepie... "

Teicami,Veksel...Līdz šim pērkot kontrabandas cigaretes un alkoholu,jutu tādus kā sirdsapziņas pārmetumus,ka nodaru pāri pensionāriem(arī sev),nenomaksājot debīli uzskrūvēto cenu par valsts šņabi un pīpuļiem. Tagadīņ gulēšu daudz mierīgāk,jo mani absolūti nerausta kāda tur krievu miljonāra materiālā labklājība  

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 21.03.18 08:34
1
0

atbildot uz Latvietis99 komentāru " Sudmalis ar Oškalnu, divi komunisti, viens no... "

Tā mēs varam iebraukt auzās. 2.pasaules karu iesāka psrs,reizē ar Vāciju,lai sadalītu ietekmes sfēras Eiropā. Kāds te būtu sakars ar mūsu mazo valstiņu. Kad ļembasts beidzās,karotājus sadalīja pareizajos un nevisai. Mans nabaga Opis(kāda Likteņa ironija!),piespiedu kārtā,pakaroja abās pusēs,no abām armijām parāva koferi(juridiski tas saucas-dezertēja)...protams atsēdēja lēģerī,par ko boļševiku laikos tika saukts par fašistu pakalpiņu,bet tagadējos par Latvijas patriotu. Paskaidro,kurā brīdī viņš karoja par savu Dzimteni t.i.,ģimeni,māju,bērniem,novadu,tēva sētu un visām šitām sentimentālajām padarīšanām,ko mēdzam dēvēt par Tēviju. Vienkārši puikam iepieda rokā plinti un lika bliezt pa pretējo pusi. Sūdi tādi,ka diemžēl mēs nevaram noteikt savu izvēli šai jomā. Visu citu-laipni lūgtum...valsti kur strādāt un dzīvot,sievu,suni,dzīvokli,mašīnu,tik ne to,kurā pusē karot,ļembasta gadījumā.P.S. Kožedubs 62 ienaidnieka lidmašīnas,Hartmans 352...kurš varonis,ja abas valstis sāka slaktiņu kā sabiedrotie!?  

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 21.03.18 18:14
0
0

Par pēdējo taisnība, Krievijā visi tā sazombēti ar to kremlina TV 

Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SākumskolnieksMedaļa 1/13 kūciņas
  Latvietis99 21.03.18 17:47
0
0

atbildot uz Bruno Romāns komentāru " Tā mēs varam iebraukt auzās. 2.pasaules karu ... "

Mēs, Bruno, šeit nediskutējam par iesaukšanu armijā okupācijas laikā. Okupācijas varas iesauca neprasot un nostādīja brāli pret brāli. Šeit Tev taisnība, karoja letiņi piespiedu kārtā, dažkārt viens pret otru un velns viņu sazin par ko. Tas pats ar tevis minēto Afganistānu, Poliju, Čehiju, Ungāriju un ne tikai. Okupantu armijā palīgos okupēt citas garā brīvas tautas. Mēs runājam par šodienu, ko aizstāvēt un kā pie stobra tikt, lai neatkārtotos šis svešo armiju murgs.