Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
246

Zāles pļaušanas sezona jau iet uz beigām, rupji sakot vēl mēnesis tik vien ir atlicis. Pie savas mājas pilsētā (daudzdzīvokļu) redzat, ka ir svaigi nopļauta zālītē, tā vien actiņām priecē šis skats. Bet vai jūs esat aizdomājušies, kā tad ir īsti būt par to zāles pļāvēju? Šajā rakstā tiks konkrēti runāts par pļaušanu ar trimmeri, to plusiem un mīnusiem, kā arī pa kādam interesantam gadījumam, kas bija ar mani notikuši, kamēr šosezon pļāvu zāli.

P.S. Sen no manis nekas nav parādijies spoku dzīlēs, domāju, ka jums būtu interesanti palasīt.

P.S.S. Bildes nav no personīgā albuma, tās ir paņemtas no interneta, jo man nebija laika bildēt.

Sāksim ar pascaronu sākumiņu... Autors: antiswagers Kā ir būt trimmeristam?
1.

Sāksim ar pašu sākumiņu. Šādi izskatās trimmeris, ja nu kāds nezināja (skat. 1.attēlu), un lai ar šādu verķi varētu pastrādāt, katru dienu bija jāpaņem līdzi kādu kannu ar benzīnu, kurš ir sajaukts ar eļļu, pāris metrus žilkas, jo tā mēdz ātri iziet, ekipējums, kas atbilda drošības standartiem, kurā ietilpst; Cimdi, speciālā veste un ķivere ar sietu priekšā. Pārējo varēja ņemt pēc paša uzskatiem, kā ērtāk pļauj. Darba diena sākās plkst. 8 no rīta, protams atkarīgs arī no firmas, un beidzās 17, kā jau parasta darba dienā 8 stundas. Pļauts tika viss, ko priekšniecība teica, sadarbībā ar sētniekiem tas arī tika izdarīts. Tad jau sāksim ar tiem plusiem.

Kādi tad varētu būt plusi... Autors: antiswagers Kā ir būt trimmeristam?
2.

Kādi tad varētu būt plusi trimmeristiem?

Viņi atbild par jūsu mājas teritoriju, kuru jāpļauj, tātad, ja esat saudzīgi pret tiem, viņi nekodīs un speciāli neatstās zāles kušķīti pie jūsu loga.

50 minūtes strādā, 10 atpūties. Kāpēc tā? Jo trimmeris izraisa vibrācijas pa visu ķermeni un ilgu laiku atrodoties tajā, jūs bojājat savu veselību, ko varēs vēlāk arī redzēt. Piemēram, trīcošas rokas utt. Parasti šīs desmit minūtes tiek izmantotas, lai padzertos ūdeni, uzpīpētu un parunātu ar kolēģiem ( ja, protams, brigādē ir vairāk par vienu strādnieku ).

Par cik jūsu mašīnai ir oranža bākuguns, jūs daļēji skaitaties kā operatīvais transports, protams jums nav nekādu priekšrocību braukt zem sarkanā ( ja nu vienīgi, jūs to aprīkojat ar sirēnām ), toties jūs varat mierīgi ar ieslēgtu bākuguni lietot gājēju taciņas, vai arī atstāt mašīnu "zaļajā zonā." Ļoti noderīga lieta, reizēm arī sanāk kā gājējam sagaidīt zaļo gaismu un tikt ārā uz ceļa. 

Ja esat vēlējies nokrāsot savas kurpes zaļganbrūnas, tad šis darbs ir paredzēts tieši jums. Manas pelēkas tupeles pa pāris dienām nomainīja savu krāsu, kā zaķis savu kažoku ziemā. Par laimi nebija dārgas, tāpēc žēl jau nebija.

Ar šiem cilvēkiem vari jokot par ko vien vēlies, lai arī tas, protams, ir atkarīgs no paša cilvēka, tomēr vairākums trimmerētāju ir diezgan jautri cilvēki ar kuriem var apspriesties par dažādām tēmām. Protams, ja jūs to darīsiet tad, kad viņi strādā savas 50 minūtes, tad jums nekas nesanāks.

Pieklājīgi pret garāmgājējiem, jo apļaujot mājas, gājēji noteikti būs un ja jūs neapstāsieties, bet mierīgi turpināsiet soļot tad redzēsiet, ka trimmerists pārtrauks pļaut tikai tāpēc, lai jūs varētu tikt garām un nesaņemtu ar kādu zāles stiebru vai akmeni, protams, ja trimmerists jūs ieraudzīs, jo ir reizes, kad tas ir pagriezies ar mugur pret ietvi un nevar izzīlēt kurā brīdī ies garāmgājējs. 

Perfekts modinātājs, ja jums ir jāceļas septiņos vai astoņos. Reizēm maiņas sākās septiņos, tāpēc jūs varat izbaudīt kārtīgu modinātāja rūkoņu. Daudzi ienīst to, arī es ( kad manu māju apļāva sestdienā ), bet tāds nu ir tas darbs un tas ir jārespektē, diemžēl ne visi respektē to.

Stundu garš pusdienlaiks ( varbūt ne visās firmās tā ir ), kas nozīmēja, ka varēja mierīgi iesnausties uz kādām 30-40 minūtēm, ja tika ātri apēstas pusdienas. Jūs pat nevarat iedomāties, kāda eiforijas sajūta ir tajā momentā. Protams, pēc tam būs grūtāk atkal iesākt strādāt atlikušās 4 stundas, jo jau pieradām pie miega, bet tas nekas, pārdzīvojām.

Un nu pie... Autors: antiswagers Kā ir būt trimmeristam?
3.

Un nu pie mīnusiņiem. 

Minēšu tos pašus septiņus rītā. Nevar īsti teikt, ka ir paniskas bailes, bet ir diezgan baisi sākt strādā septiņos no rīta pļaujot gar mājas logiem. Ir sanācis dabūt ar kādu podu vai apšļakstīt ar ūdeni. Es ticu tiem, kas saka, ka neģēļi ir tie, kas pie logiem tik agri pļauj, bet es vismaz saprotu viņus, jo viņi savādāk nevar. Tā jau cenšas pēc iespējas vēlāk gar logiem pļaut, lai cilvēkos neaustu neapmierinātība.

VISLIELĀKAIS mīnus, ko atzīs katrs, kurš vismaz reizi ir kārtīgi pļāvis zāli gar māju. Tie ir suņa fekālijas ( bet prasās teikt sūdi ). TIe draņķi garajā zālē nav nemaz redzami, un te tu kā ar žilku nobrauc pa zāli, tā ar normālu pļecku dabūj pa sietu, un ne vienmēr bija tie sakaltušie, bija arī tās šļuriņas un kad tās izšķīst pa seju, tad nav diez ko patīkami. Pēdējo reizi es biju dabūjis pa kaklu ar tām, daudzas ieķērās bārdā un tad nu tik bija jautrība sakopties tā, lai es pats nevemstītos no tās smakas. Šeit arī man parādijās naids pret suņiem, jeb drīzāk pret suņu saimniekiem, kas aiz saviem suņiem nesavāc. Jāiesniedz būs iesniegums saeimai, lai pieņem likumu par to, ja nesavāc aiz sava suņa tad 30 eiro naudas sods, tad vismaz suņu saimnieki sāktu domāt, ko tie izdara. Nu kaķu fekālijas arī trāpijās, bet tām problēma ir tāda, ka tām smaka ir trakāka par suņu un tad nu gan ir šmucīgi.

Klaigājošās un viszinošās babkas. Tās ir katrā mājā un atradīs iemeslu piekasīties. Te vienā vietā zāle nav tik ļoti ataugusi, te tu viņai puķes netīšām notīrīji ar savu mazulīti, te tu viņām vienkārši nepatiksi un viņas tevi sāks saukāt par fašistu, jo tu esi latvietis (tas protams attiecas uz krievu babkām).

Bailes pļaut mašīnu tuvumā. Lai arī kā censtos, mazāk apgriezienus spiežot, augstāk pacelt trimmeri, lai nepļauj tik zemu, tad kad negribēsies tad reizēm sanāk ar akmeni trāpīt pa mašīnu un vēl sliktākā gadījumā izsist tai stiklu. Ar mani arī tā sanāca, vēljoprojām cenšos atrast to sievieti, kurai izsitu, bet laikam jau nav lemts. (gribējās atmaksāt ar vakariņām divatā, ja ir vēlme ar turpinājumu - ja nu gadījumā tā esi tu, kuras BMW markas automašīnai tika izsists logs šovasar, padod ziņu, lai uzzinātu sīkāk vai tā tiešam esi tu) Labi, pietiks sevi te reklamēt .

Pagaidām tas ir viss no manis, protams varētu arī vēl ko pierakstīt, bet nevēlos atklāt visu, kas notiek šajās firmās Cienīšu šoreiz un nenosodīšu. 

Paldies, ka lasijāt, ja protams lasijāt nevis vienkārši pārskrējāt ar actiņām

 

 Autors: antiswagers Kā ir būt trimmeristam?
4.
0
246
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [14]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Gundars Gaiknieks@speles avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 speles
  Gundars Gaiknieks@speles 28.08.17 23:33
12
0

par suudiem visi trimmeristi piekritiis es reiz iepljaavos kaiminju beernu vasaras atejaa bez komentaariem )

KAIZER avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoks
  KAIZER 29.08.17 07:00  
9
0
Varētu arī es uzrakstīt par savu darbu, kā ir būt bruģētājam😂
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 29.08.17 09:45
7
0

Super raksts! Biežāk šādus vajadzētu!

Trimmeristus bieži nākas redzēt un NEKAD viņus neapskaužu, jo darbs nav no vieglajiem, īpaši karstumā vasarā, šosejmalās. Pāris reizes ir sanācis trimmerēt, bet sencim ar izkapti gāja ātrāk nekā man ar trimmeri

Mahitoo avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Trumpe
  Mahitoo 28.08.17 23:55
4
0

Turpinājumu!  

KAIZER avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoks
  KAIZER 29.08.17 06:59  
3
0
Kā es Tevi saprotu🤣🤣
Trakais Jēgers avatars
Medaļa Gada Spoks 2015Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa Cacans
  Trakais Jēgers 29.08.17 00:58
3
0

Kāda alga?

Dr Zāle avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Darts VeidersMedaļa Redaktors iesaka
  Dr Zāle 05.09.17 21:49
2
0

Manas mīļākā vieta ir grāvju pļaušana- kakas, stikli un gliemeži ir tavi labākie draugi. Bet sen jau esmu sapratis, ka siets ir mēsls. Tas der zāģētājiem. Trimmerētājam ir vajadzīgs aizsargstikls (plastmasas). Turklāt darbs ar stiepli ir gana viegls. Es šo vasaru pavadīju ar metāla trijstūri un zāģa ripu. Tad tik joki sākas. Stieple neceļ akmeņus un kociņus tā gaisā kā to dara metāls...

bastard13 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa BakalaursMedaļa 1/13 kūciņas
  bastard13 05.09.17 21:59
1
0

oranza bakuguns ir tapat kaa luksoforaa -tikai bridina taa kaa brauksana pa ietvem tiri teoretiski nav atlauta)

antiswagers avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joks
  antiswagers 29.08.17 08:56  
1
0
atbildot uz Esesieis komentāru "400eur max "Atkarīgs no firmas. Es jau uzrakstīju cik man bija
mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 08.09.17 14:04
0
0

Vo vo   

ceļamies nevis ar pirmajiem gaiļiem, bet ar pirmajiem trimmeristiem

antiswagers avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joks
  antiswagers 07.09.17 13:10  
0
0
atbildot uz studentinnss komentāru " Kurš man var atbildēt, kas tā ir par tā... "Ir gan uzkabe vienkārši, ir gan uzkabe kā veste. Es nepļāvu ar elektrisko.
studentinnss avatars
Medaļa SpoksMedaļa JubilārsMedaļa Teamwork
  studentinnss 07.09.17 02:47  
0
0
Kurš man var atbildēt, kas tā ir par tādu speciālo vesti par kuru rakstā minēts? Tā ir uzkabe domāta vai nē? Starpcitu, kad es pļāvu zāli, personīgi nekādu dižo vibrāciju strādājot ar elektroizskapti nebiju izjutis, ja neskaita gadījumus kad aparātam kautkas saiet grīstē. Un par aizsargmasku aizsardzību runājot. Pats es lietoju plastmasas aizsargmasku un reiz pļaujot zāli gar ceļmalu man sanāca dabūt sev zilu aci. Akmentiņs kautkā pakļuva zem manas maskas un tieši acī trāpīja, ar visu to, ka ikdienā es vēl arī valkāju optiskās brilles.
antiswagers avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joks
  antiswagers 29.08.17 10:09  
0
0
atbildot uz Jup komentāru " Diena var izcelt ap 120-180 eiro. Tik n... "Nu ja tu strādā kā privātais tad jau jā, 10eiro stundā+1cents/m2 (kvadrātmetrā), bet ja strādā zem firmas tad ir tie 500+ (atkarībā no firmas)
antiswagers avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joks
  antiswagers 29.08.17 07:45
0
0

Atkarībā no tā cik stundas strādā. 550 uz rokas apmēram (kopā ar nodokļu grāmatiņu), bet var arī vairāk pamēģināt izspiest. Tikai vienīgi lietainās dienās nemaksā un aizsūta mājās.