Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
108

22. – 25. septembris Baltijas valstu katoļu sabiedrībām būs svarīgākās dienas šajā gadsimtā – visās trīs valstīs – Lietuvā, Latvijā un Igaunijā – ciemosies Romas katoļu baznīcas vadītājs pāvests Francisks, ziņo Latvijā vadošais portāls la.lv

Katrā vizītes valstī viņam tiek piešķirta automašīna, kas atspoguļotu viņa galvenās vērtības – vienkāršību un mērenību. Izņēmums nav arī Baltijas valstis – šeit pāvests ceļos ar “Fiat Tipo” automašīnu.

Uzņēmuma “Modus Group” automašīnu biznesa vadītājs Laurīns Sivilevičus stāsta, ka pāvests Francisks demonstrē vienkāršumu, godbijību, šīs vērtības tiek ievērotas arī tad, kad viņa pārstāvji izvēlas naktsmītnes, automašīnas, ēdināšanas vietas.

Savu vizīšu laikā dažādās valstīs viņš bieži tiek pārvadāts ar itāļu “Fiat” automašīnām, kuras piešķir attiecīgajās valstīs esošās pārstāvniecības. Šīs automašīnas lieliski iemieso ikdienas modeli – ir vienkāršas, kvalitatīvas un pieejamas sabiedrībai, skaidroja Sivilevičus.

Tiek gaidīti ārvalstu tūristi

Pāvesta vizīte – neparasts notikums visiem 6 miljoniem Baltijas valstu iedzīvotāju. Septembra beigās paredzētā Franciska vizīte – tikai otrā reize, kad pāvests ierodas Baltijas valstīs, pēc to neatkarību atgūšanas.

Pirmais 1993. gada septembrī ciemojās Jānis Pāvils II, viņš apmeklēja ievērojamākās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas vietas, satikās ar vietējiem. Simboliski, ka šogad vizīte tiek organizēta 25 gadus pēc pirmās vizītes un apritot 100 gadiem pēc visu Baltijas valstu neatkarības pasludināšanas.

Visās Baltijas valstīs norisināsies dažas satikšanās ar Francisku. Tajās aicināti piedalīties ne vien vietējie iedzīvotāji, bet arī viesi no kaimiņvalstīm – Vācijas, Zviedrijas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas.

“Pāvests neierodas kā tūrists, viņu neinteresē skaistas fasādes, bet viņš vēlas sastapties ar cilvēkiem, ieraudzīt viņu acis, sajust viņu rūpes, izdzirdēt viņu balsi. Francisks ir harizmātiska, silta personība, slavena ar labu humora sajūtu, sirsnīgu komunikāciju, spēju uzrunāt visu cilvēku sirdis”, – apgalvo vizītes organizatori.

Francisks ir Vatikāna valsts vadītājs, tādēļ vērtības, par kurām viņš runā, vispirms ir kristīgas, orientētas uz cieņu dzīvei, cilvēka cēlumu, mīlestību tuvākajam. Viņš bieži akcentē evaņģēlija pamatvērtības: prieku, pateicību, palīdzību nabagajiem, bēgļiem, raksta la.lv.

Saskaņā ar vizītes organizatoru sacīto, pat neticīgais, kurš meklē taisnību, jēgu un ir cilvēks, kurš izvirza jautājumus, var saņemt iedrošinājuma un mierinājuma vārdus, ja vien ieklausīsies, ko pāvests, viesojoties Baltijas valstīs, vēlēsies pateikt.

Pēc ceļojuma velta labdarībai

Pāvesta vizītes laikā lietotās automašīnas vēlāk parasti tiek nodotas izsolē, bet savāktie līdzekļi tiek veltīti labdarībai. Tie ir ļoti pieprasīti modeļi – piemēram, 2016. gadā vizītes Filadelfijā laikā lietotais “Fiat 500L” modelis vēlāk izsolē tika pārdots par 82 tūkstošiem ASV dolāru.

Jauns tāds modelis ASV maksā četras-piecas reizes mazāk.

Pagājušajā gadā “Lamborghini” speciāli Vatikāna vadītājam radīja un uzdāvināja īpašu sporta “Huracan”. Tiesa, pāvests pie tās stūres tā arī nepiesēdās – automašīna tika pārdota “Sotheby‘s” izsolē par 715 tūkstošiem eiro. Tas ir par 4 reizēm vairāk, nekā sākotnējā “Huracan” cena, kas sasniedz aptuveni 180 tūkstošus eiro.

Lielākā daļa no summas, kas tika iegūta par automašīnu, tika veltīta ISIS izpostītas Irākas pilsētas Ninīvijas atjaunošanai, atlikusī daļa – citām labdarības organizācijām.

Lietuvā, Latvijā un Igaunijā pāvesta Franciska automašīna būs “Fiat Tipo”, kuras bāzes cena – mazāka par 13 tūkstošiem eiro.

Latvijā un Igaunijā pontifika vizīte ilgs pa vienai dienai – viņš apmeklēs svarīgākos reliģiskos objektus Rīgā un Tallinā, apmeklēs svētos dievkalpojumus un satiksies ar ticīgajiem.

Ne vien izvēloties automašīnu pāvests Francisks nedemonstrē greznību. Katras vizītes laikā viņš parasti apmetas Vatikāna pārstāvniecībā – Apustuliskajā nunciatūrā. Izņēmuma gadījumā, piemēram, kad valstī nunciatūras nav, pāvests nakšņo viesnīcā vai veco ļaužu patversmēs.

2
108
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [13]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 17.09.18 18:12
15
0

Lai brauc ar zirga karieti, vecais āksts

spoku dienas joks

krishus83 avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Spoks
  krishus83 17.09.18 18:10  
15
0
Ko nez pensionāri u.c. strādājošie domā par pāvesta "pieticīgo 1000000 €" vizīti? Viņš šeit būs 10 stundas. 25€ sekundē tērēsim. Diezgan pieticīgi es jums teikšu.
slikts suns avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  slikts suns 18.09.18 13:16
14
0

"Lūdzaties par izsalkušajiem bērniem" - teica pāvests, turot rokā lielu zelta krustu

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa Admins iesakaMedaļa Barojos ar hotdogu
  Charged 17.09.18 17:25  
14
0
atbildot uz Tēvocis Sems komentāru "   Dārgs prieks valstij.  ... "Un nevajadzīgs ☝️
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.09.18 17:22
14
0

  Dārgs prieks valstij.  

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa Admins iesakaMedaļa Barojos ar hotdogu
  Charged 17.09.18 18:16  
11
0
atbildot uz Vinnīts komentāru " Lai brauc ar zirga karieti, vecais ākst... "Varu tačkā pastumt pa 30 eur stundā 😂
mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 18.09.18 15:56  
9
0
aizspiedīšu savu riteni, ja apsolās nesaplēst!
slikts suns avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  slikts suns 18.09.18 13:22
8
0

es vispār šausminos ka par visu šito pasākumu maksās no valsts naudas ! vnk wtf ? kakova hu*a ? tie kas brauks uz to aglonu skatīties uz to romas pi*aru lai arī maksā no savas kabatas par viņa vizīti. vaj lai baznīca maksā...vienalga. bet nejau faking visu nodokļu maksātāju naudu. ehh dusmas. 

cerams viņam putns uz galvas uzkakās

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 18.09.18 16:15
7
0

pedofīlu karalis ieradies, meklējiet viņam auto. B..a, lai ar kājām iet līdz Aglonai kā svētceļnieki. Penšiem pie pensijas nav naudas piemest, vienam pediņu klanu pārstavim ir kur miljonus izmest.

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa Admins iesakaMedaļa Barojos ar hotdogu
  Charged 17.09.18 18:16  
5
0
atbildot uz krishus83 komentāru " Ko nez pensionāri u.c. strādājošie domā... "Vēlāk no mums visu naudu atgūs.
improve.all.life avatars
Medaļa Tēvocis SemsMedaļa Patīk rakstsMedaļa SEO
  improve.all.life 22.09.18 21:06  
2
0
atbildot uz krishus83 komentāru " Ko nez pensionāri u.c. strādājošie domā... "Pāvests ir tikai cilvēks, nevis Dievs. Viņš ir augstā statusā, bet tomēr ir palaidis garām pašas svarīgākās lietas kristietībā- pazemību un pieticību. Tomēr, šo naudu, kas iztērēta vizītei, es tāpat neredzētu, jo es esmu parasts iedzīvotājs, nevis statusā augsts ierēdnis, kurš nosaka kur šo naudu iztērēt. Tiek uzskatīts ja man pašam nauda ir jāpelna, un jāpalīdz ar nodokļiem citiem- narkomāniem, dzērājiem, mātēm kas bezatbildīgi laiž bērnus pasaulē, lauku skolām kur visi nodzerās, un citiem kas degradē savu dzīvi. Kamēr pie varas pietuvinātie var izšķērdēt miljonus, un kad kad naudas pietrūks man, tad nepalīdzēs.
ma.SIN22x avatars
Medaļa SirdsMedaļa ApskāviensMedaļa RIP
  ma.SIN22x 18.09.18 19:19
0
0

atbildot uz slikts suns komentāru " es vispār šausminos ka par visu šito pa... "

    

Anonīms
Anonīms 18.09.18 14:15  
1
3
Proncipā jau tā nauda paredzēta lai sakārtotu to pasākumu, nodrošinātu kārtību un panāktu lai šis pasākums puslīdz zolīdi izskatītos. Pāris pajoliņi uzraksta ka tas tak traki dārgi un pārējie kauc līdzi. Pašam Pāvestam jau šie jautājumi jau pofig, un man jau arī