Baloži ir visur. Redzam tos gan pieturās, gan uz ielām un pagalmos. Bet kā tas nākas, ka nekad neesam redzējuši baložu mazuli? Vai tas nozīmē, ka baloži patiesībā nemaz nav īsti?
Interesanti: Kāpēc nekad neesam redzējuši baložu mazuli?9
Sazvērestību teoriju piekritēji var tālāk nelasīt, jo nē, baloži nav valdības izgudroti spiegu droni. Izskaidrojums tam, ka neredzam baložu mazuļus, ir pavisam cits.
Lieta tāda, ka mazie balodēni nepamet ligzdu, kamēr nav spējīgi lidot. Un lidot viņi ir spējīgi tikai tad, kad ir krietni paaugušies un nomainījuši bebīšu spalvas pret normāla izmēra un izskata spalvām. Parasti tas notiek četru līdz sešu nedēļu vecumā. Tādējādi brīdi, kad balodēns lizgdu pamet, viņš jau izskatās pēc parasta baloža, lai gan augumā ir mazliet mazāks.
Ja nu tomēr gribas palūrēt uz mazu balodi, kamēr tas vēl nav pametis ligzdu, tad būs vajadzīga veiksme, jo baložu ligzdas nav tik viegli atrodamas. Tie mēdz būvēt ligzdas virsū citu putnu ligzdām, turklāt biežki vien diezgan neaizsniedzamās vietās.
Kā zināt, ka skaties uz ''pusaugu'' balodi? Visticamāk, vēl nepieaugušu balodi tu esi redzējis ne vienu reizi vien, bet neesi par to aizdomājies. Jaunajiem baložiem acis ir melnā krāsā, kamēr pieaugušiem putniem tā ir oranžīgas. Arī spalvas ir atšķirīgas, jo pieaugušiem baložiem raksturīgas taisnas un akurātas spalvas ar violetveidīgas krāsas kaklu, kamēr jaunajiem putniem spalvas ir tādas kā nelīdzenas, pūkainas un vēl bez raksturīgā krāsojuma ap kaklu.