150 kilometru attālumā no Sanpaulu Brazīlijā atrodas Ilha da Queimada Grande jeb Čūsku sala. Šī sala palikusi cilvēku neapdzīvota un neskarta patiešām laba iemesla dēļ – to apdzīvo čūskas. Tiek lēsts, ka uz katru salas kvadrātmetru dzīvo vidēji viena līdz piecas čūskas. Šis rādītājs varbūt neizklausītos tik šausmīgs, ja tās būtu pirksta garumā un cilvēkam nekaitīgas, BET diemžēl tas nebūs šis gadījums.
Iespējams, nāvējošākā sala pasaulē - Čūsku sala pie Brazīlijas krastiem8
Salu apdzīvo zeltainā odze – īpaši indīga odze, kura ir atbildīga par vairāk nekā 90% ar čūsku kodumiem saistīto nāvēm Brazīlijā. Čūskas ir aptuveni pusmetru garas un ar īpaši ātri iedarbīgu indi.
Vietējās čūskas pārtiek no migrējošiem putniem, kuri dodas uz salu atpūsties pārlidojumu laikā. Viņu inde laika gaitā kļuvusi īpaši bīstama, jo putni ir vienīgais medījums uz šīs salas. Attiecīgi indei jābūt pietiekami spēcīgai, lai putns nepagūtu salu pamest.
Vietējie par salu zina stāstīt divus skumjus stāstus.
Viens ir par zvejnieku, kurš devies uz salu pēc banāniem, bet, protams, ticis sakosts. Viņš paguvis tikt līdz laivai, bet inde iedarbojusies. Kādu laiku vēlāk viņa mirstīgās atliekas atrastas laivā kaut kur okeānā.
Otrs stāsts ir par pēdējo bākas pārvaldnieku, kurš jebkad mitinājies uz šīs salas. Viņš uz salas dzīvojis kopā ar sievu un 3 bērniem, tomēr kādā naktī čūskas iebrukušas viņu mājā un devušās uzbrukumā. Ģimene tikusi līdz laivai, tomēr viņus sakoda čūskas, kuras atradās virs galvas esošajos koku zaros.
Marcello Duarte ir biologs, kurš zinātniskos nolūkos (un speciālā aizsargtērpā!!!) Čūsku salu apmeklējis vairāk nekā 20 reizes. Viņš saka, ka viena līdz piecas čūskas uz kvadrātmetru, iespējams, ir pārspīlējums, bet ne pilnīgas muļķības. Viņaprāt, tā varētu būt viena čūska uz kvadrātmetru, kas tāpat ir daudz, ņemot vērā to indīgumu un faktu, ka, atrodoties uz salas, nāve vienmēr ir dažu centimetru attālumā.