1904.gada olimpiskais maratons vīriešiem notika Sentluisā (ASV) 30. augustā 1904. gada vasaras olimpisko spēļu ietvaros. Gaisa temperatūra todien bija 32 grādi pēc Celsija skalas.
Iespējams, lielākā izgāšanās vēsturē - 1904.gada olimpiskais skrējiens vīriešiem7
1904.gada olimpiskais maratons vīriešiem notika Sentluisā (ASV) 30. augustā 1904. gada vasaras olimpisko spēļu ietvaros. Gaisa temperatūra todien bija 32 grādi pēc Celsija skalas.
Ja tev kādreiz šķiet, ka esi riktīgi izgāzies, atceries, ka 1904. Olimpiskā maratona organizētāji:
1. Bija ierīkojuši tieši nevienu dzeramā ūdens izsniegšanas vietu visā 42 kilometru posma garumā.
2. Netīšām izsniedza ziemeļamerikāņu skrējējam Tomam Hiksam kokteili, kura sastāvā bija olu baltumi, brendijs un sasodīta žurku inde.
3. Ļāva sacensībās ar nokavēšanos piedalīties dalībniekam, kuram bija galvā berete un kājās pusgarās ielas bikses. Sacensību viņš ielavījās ābolu dārzā, jo 40 stundu laikā nebija dabūjis nekādu ēdienu. Viņš apēda sapuvušus ābolus, no kuriem apvēma lielu daļu sacensību trases, tad uz pāris stundām aizmiga un ar visu to finišēja ceturtajā vietā, jo lielākā daļa skrējēju sabruka no pārguruma vai ievainojumiem.
4. Sacensības notika pa putekļainu ceļu. Skrējēju dēļ putekļi tik ļoti sacēlās gaisā, ka amerikāņu skrējējs pamanījās ieelpot/ieēst pietiekami daudz, lai pārplēstu kuņģa gļotādu.
5. Netīšām palaida trasē klaiņojošu suņu baru.
6. Visi pārējie skrējēji bija tik ļoti beigti, ka Toms Hikss (džeks, kurš izdzēra žurku indi un visa skrējiena laiku redzēja halucinācijas) finišēja pirmajā vietā.
Skrējienā piedalījās 32 dalībnieki no septiņām valstīm – ASV, Francija, Kuba, Grieķija, Dienvidāfrika, UK un Kanāda. Līdz finišam tika 14 no viņiem.
Vēl viens interesants fakts – sākotnēji šķietamais uzvarētājs Frederiks Lorzs tika diskvalificēts, jo atklājās, ka viņš daļu sacensību bija veicis ar nostopētu auto.
Uzvarētājs finišēja ar laiku 3:28:53. Mūsdienās šādas pašas distances skrējienā vīriešiem rekords ir 2:00:35.