6

 229  2

Vai esi kādreiz domājis, kā izskatītos putna lidojums, ja tas aiz sevis atstātu pēdas? Barselonas fotogrāfs Xavi Bou jau gadiem ilgi ir domājis par šo, taču, protams, ka putni aiz sevis neatstātu nekādas paliekošas pēdas - vismaz ne tādas, kuras redzamas ar neapbruņotu aci. Piecus gadus fotogrāfs ir veltījis, lai iemūžinātu putnu lidojuma kontūras, pēc viņa vārdiem: "padarīt neredzamo redzamu."

Viņš sācis pētīt fotogrāfijas tehnikas, kas viņam atļautu putnu skaistumu parādīt veidā, kādā tas vēl nav bijis parādīts, un galu galā, viņš izvēlējās strādāt ar videokameru, no kuras izvilcis augstas izšķirtspējas fotoattēlus. Kad viņš ir nofilmējis putna lidojumu, Bou izvēlas nelielu video fragmentu un kadru pa kadram tos saliek kopā vienā bildē. Pirms šī projekta, kura nosaukums ir "Ornitografías", viņam bija akadēmiskais grāds gan ģeoloģijā, gan fotogrāfijā - pēc tam viņš strādāja par gaismotāju modes industrijā. Mākslinieks saka, ka šis projekts ir viņa profesijas un aizraušanās apvienojums.

"Tā ir tehniska, izaicinoša, mākslinieciska un dabiska. Tā ir saikne starpfotografēšanu un dabu, ko meklēju. Ornitografias ir līdzsvars starpmākslu un zinātni, naturālistu atklājumu projekts un vienlaikus vizuālās dzejas vingrinājums. Māksla un zinātne iet roku rokā, lai radītu tēlus, kas vairs nav tikai viens realitātes portrets, bet kļūst par lieciniekiem tiem instinktiem, kas kādu brīdi bija pagātne, tagadne un nākotne." saka mākslinieks.

Vai tu kādreiz esi domājis par to, kā lido putns un kā izskatītos aiz tā atstātās pēdas? Izbaudi šīs fantastiskās bildes, kuras radījis cilvēks ar milzīgu vēlmi radīt ko īpašu, savās mākslinieciskajās izpausmēs nevienu neaizskarot. Reizēm šķiet, ka mūsdienu mākslinieki ir aizmirsuši par brīnumiem, kas ir mums apkārt, tādēļ labi, ka ir šādi izņēmumi…

Komentāri 6

0/2000
Superīgi.
 3  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

Super!

 2  0 atbildēt

Lenteņi acī.

 1  0 atbildēt
Īsti mākslas darbi, ko lai saka.. 👍🏻🕊️
 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt