local-stats-pixel fb-conv-api

Dzīve spokos, mīnusi un plusi99

1156 23

Raksts papildināts ar bildi un kopsavilkumu.

Šodien laukā atkal dziļa ziema nomainījusi pavasari. Kamēr laukā sniegi lielām pārslām krīt, nekur staigāt nevar, tamdēļ rakstu mazu pļāpu rakstiņu par šo un to Spokos.
Cilvēka daba tā iekārtota, ka tam patīk, ja kāds tevi nedaudz paslavē, vai vismaz ievēro, kaut pats to negribi skaļi atzīt.
Savu žurnālista iespēju (piekļuves) ietvaros pasekoju notikumiem Spokos , kas notiek ar dažādiem rakstiem, arī maniem. Izteikšu tikai savas domas un nepretendēju uz absolūto patiesību. Priecāšos, ja kāds ar mani kulturāli padebatēs un neviens neapvainosies.
Domāju, ka daudziem no mums sen ir nesprotams fakts - kāpēc labākie raksti tiek apveltīti ar mīnusiem, bet vidusmēra un necili bieži vien gūst ļoti lielu plusu skaitu un mīnusa neviena.
Par mīnusotājiem.
Rakstu mīnusotājus var sadalīt divās lielās grupās :
Pirmie - ar mīnusu reizē raksta komentāru ar paskaidrojumu par nepilnībām vai kļūdām, kas rakstā nav izdevies vai neptīk. Es ļoti cienu šos, kuri savu domu prot noformulēt, pamatot un nebaidās uzrakstīt. Tiem vienmēr cenšos pateikties, jo pašam savas kļūdas ieraudzīt grūtāk. Diemžēl, šādu spoku mums vismazāk un ir ārkārtējs retums to sastapt. Cienu tos, kuri spēj pievienot rakstam negatīvu, bet neapvainojošiem vārdiem izteiktu komentāru, mīnusu nepievienojot. Tos uzskatu par zinošiem, izglītotiem un ar visaugstāko intualekta pakāpi.
Otrie - komentāra nav nekāda, bet mīnuss ir. Visbiežāk rakstos , kam pievienoti jau vairāki pozitīvi komentāri. Pasekoju pēdējjā laikā mīnusiem savos rakstos. Visvairāk ir tādu, kas paši vēl nevienu rakstu nav uzrakstījuši, bet klejo pa rakstiem, liek mīnusus un daži pat raksta nesakarīgus komentārus, kas sastāv no dažām zilbēm vai zīmēm. Turklāt viens un tas pats komentārs atkārtots tiek daudzos rakstos. To var ļoti labi redzēt - jāieiet mīnusotāja profilā un jāpalasa viņa rakstītos komentārus. Uzskaatu, šie cilvēki ir, kā tagad pieņemts saukt,- cilvēki ar īpašām vajadzībām un sabiedrībai ar viņu klātbūtni jāsamierinās. Liela daļa no viņiem sirgst ar uzmanības deficita sindromu, paši uzrakstīt rakstu nav spējīgi un cenšas sev pievērst uzmanību ar mīnusu vai dumju komentāru.
Ir vēl mīnusotāji, kas minētajās grupās neiekļaujas. To nav daudz un tie ir atsevišķi gadījumi, kad spoki sastrīdas un tad pēc principa - tu man, es tev.
Varbūt kāds rets skaudības gadījums arī varētu būt. Par šādām strīdu tēmām - mīnusošanu, banošanu raksti jau bijuši, bet tie galvenokārt starp augstāka ranga spokiem.
Par plusotājiem. Tā vien šķiet, ka viss norit saskanīgā gaisotnē. Kurš raksts iepatīkas, to plusojam. Kas notiek it kā neredzamās aizkulisēs?
Šodien pilnīgi nejauši pieslēdzos vienam gandrīz divus gadus vecam spokam ar pavisam zemu krutuma līmeni un paskatījos komentāros - nebeidzamu slavinājumu komentāru virkne tikai vienam, pat teiktu, pazīstamam labu rakstu autoram.
Acīmredzot arī plusi likti, secinu pēc tekstiem. Tātad, vienpusīga mīlestība, fanošana, vai draugu būšana? Negribētu domāt par viltus profiliem. Par tiem arī gana dzirdēts.
Daudz mums ir ļoti jauku spoku un ik dienu kādu jaunu atkal sastopu.
Zinu, ka garus rakstus negrib lasīt, beidzu. .

1156 23 99 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 99

0/2000

Ja raksts patīk, liekam +, ja nepatīk, tad -

Elementāri Vatson emotion  

90 0 atbildēt

Parasti cenšos ierakstīt iemeslu, ja lieku ''-'', bet dažreiz, tie ir vienkārši bezcerīgi gadījumi...  emotion P.s. Šitam rakstam būs daudzi plusi.  emotion

33 1 atbildēt

tā arī neiebraucu raksta morālē,grib,lai liek to mīnusu man pajāt. ja kaut ko tulkoju,tad vairāk sev nekā citiem..un tā īdēšana kaut kā liekās lieka.. lieku mīnusus par visiem mainstream rakstiem,par slavenībām,ja nav slinlkums atvērt,dažreiz ''copy-paste'' ,tāpat tiem,kas liek savus video,bet ar dikciju nav strādāts,sit cauri lauķu dialektu,riebjās,ja grib spīdēt ,bet darbu ieguldīt nevēlās,tāpat ,ja daudz stila un satura,kā arī gramatikas kļūdu,jo tā ir necieņa pret lasītāju,tātad mani.

27 0 atbildēt

Domāsim plašāk :)

Dzīve spokos- mīnusi un plusi?

Uz brīdi ienācu. Jau stunda aizskrējusi!

Ja ir ko palasīt- tie noteikti ir plusi.

Ja nav- tad mīnuss. Pazūdu es klusi...

24 0 atbildēt

Daudzos gadījumos, ja aizrādīsi par elementārām latviešu valodas zināšanām, kas nav izmantotas rakstu veidošanā, saņemsi pretim virkni "uzbraucošu" komentāru un mīnusus..

14 0 atbildēt

Pieaudzis cilvēks, bet uztraucās par kaut kādiem nieka mīnusiem... Labam rakstam tie mīnusi neko neizsaka, jo plusu tāpat vienmēr būs vairāk.=) 

13 0 atbildēt

Kas izlemj neuzklausījis pretējo pusi, rīkojas netaisni, kaut arī lēmums būtu taisnīgs.

 / Seneka. /

9 0 atbildēt

Man par tā sauktajiem mīlestības plusotājiem ir tā- ka abi ar savu otru pusīti esam reģistrēti šajā vietnē, plusus liekam tāpec, jo daudzi mūsu darbi sanāk Team Works. Kāpēc gan ne. emotion Pašai ir sanācis ar mīnusu licējiem tā, ielieku rakstam - , atpakaļ saņemu to pašu, kādēļ? Lieks, ka tā ir atriebība. ! emotion

8 1 atbildēt

Rasik par pēdēju teikumu! Es tev 100000% procentus piekrītu. Man šausssmīigi besī ,kad cilvēki visamm ko tu dari lei mīnusus un šausmīgus komentus ,kaut arī viņam pašam  nav nekā un viņš ir sū#s, spoku pabira ,kas domā ,ka ir karalis... forši būtu ja 1 rakstu vajadzētu ,bet tas nekad nenotiks

6 0 atbildēt

Paldies par viedokli. Esam tik dažādi, un tomēr kopā jāsdzīvo - gluži kā mūsu valstī. Plusu diedelnieku patiešām daudz, šķiet vairāk bērni. Tie , kuri savus rakstus sāk ar diedelēšanu,  eju visiem garām bez ievērības. Es vispār mīnusus nelieku - komentārus rakstu gan, cenšos pieklājīgā formā pateikt ko domāju, bet tikai par tēmām ko kaut cik pārzinu. Reakcija ir ļoti dažāda. Esmu jau atradusi savu autoru pulciņu, kuru rakstus labprāt lasu un tas man atsver pārējās nebūšnas. Man patīk arī no malas pavērot cilvēku uzvedību dažādās situācijās, tai skaitā administrāciju. Patīk pavērot profilos kurš kuram dod medaļas - diezgan interesantas sakarības par tēmu : roka roku mazgā - abas melnas. Gribētos sagaidīt, lai mazāk nevajadzīgu ķildu un naida.

5 0 atbildēt

Saki ko gribi, bet Tavus kulinārijas rakstus es nemainīgi cienu- tie ir patiesi labi, un ar labi saprotamiem paskaidrojumiem, un plusoju vel nelasītus- jo jau iepriekš zinu, ka plusiņš būs beigu beigās pelnīts. 

5 0 atbildēt

ja lieku mīnusu, komentēju tikai tad, ja, manuprāt, autors spēs uztvert kritiku t.i. nav lohs. Ja redzams, ka autors ar galvu nedraudzējas, tad nav jēgas tur neko skaidrot. Reizēm gan pasprūk arī personiski aizvainojumi, bet nu tas arī tad, ja autors pēdējais lohs.

5 0 atbildēt

Es gribu pateikt, ka katrs var darīt kā tīk. Vienkārši par to izsakām savu viedokli un es mazliet apkopoju un  tāpat kā citi, esmu tiesīga paust savējo. Man šķiet nesmuki par labu rakstu likt mīnusu, neko nepaskaidrojot. Katrs, kad uzrakstīs kaut vienu rakstu, tikai tad  sapratīs , ka nav nemaz tik vienkārši uzrakstīt labi un pareizi. Visu kritizēt ir ļoti vienkārši.

5 0 atbildēt

Es mīnusus lieku tikai tad, ja šķiet, ka raksta morāle velk ne uz to pusi. Jo propogandēt un paust kaut ko amorālu, īpaši, ja tas tiek pasniegts labā, intelektuālā stilā, ir tiešām bīstami, jo tieši tādi autori spēj ietekmēt sabiedrību nepareizajā virzienā. Bet vispār aiz cieņas pret to, ka cilvēks ir ieguldījis savu laiku, liekot bildes, virknējot domu, kaut ko pastāstot, manuprāt,  neviens raksts nav pelnījis "-". Nesaprotu, kapēc daudzi tik ļoti tiecas būt labākie top autori. Saprastu, ja balvā tiktu piešķirts ceļojums apkārt pasaulei vai 1 miljons eiro.  Principā jau mūsdienu sabiedrībā vispār ir neiespējami, ka labākie raksti ar vislabāko morāli  un ar visjēdzīgako informāciju tiktu novērtēti vislabāk. Un, ja cilvēks raksta plikas godkāres dēļ, tas padara mazāk vērtīgus arī viņa rakstus. 

4 0 atbildēt

Daudzkas notiek ar te pa blatam. Visu cieņu Aguram, bet ko teiksim ar viņu esmu ievērojis. Lai kāds būtu mans raksts un kāds viņa, viņam sākumā vienmēr tiek krietni vairāk saplusots. Nu ok, diži mani tas nesatrauc, jo vairumā gadījumu lietotāji dienas laikā sabalso un viņu apsteidzu. Bet skaidrs, ka tur ir blats. Pats ar administrācijā agrāk esot biju pateicis, lai iepluso kāds man un es ieplusošu viņam. Vēlāk sapratis esmu, ka nav tas diži korekti. Ja patiks, tad ganjau ieplusos. Vnk interesanti skatīties, ka čalim pie kādiem 10 skatījumiem 50+. Viņam raksts pa taisno pirmajā lapā un tad tik centies konkurēt.. :)

Nu bet ar to visu ir jārēķinās. Kas mācēs labu rakstu uztaisīt, tas savu atzinību dabūs. Ja ieguldīs rakstā darbu un laiku, augļi neizpaliks ;)

4 0 atbildēt

Jocīgi, ka spoki (apmeklētaji) tiek vērtēti pēc tā, vai viņi liek rakstus. Lai ieliktu rakstu, vajag ieguldīt darbu - bildes, tekstu utt. Vienmēr esmu daudz blogojusi, rakstījusi, bet šajā dzīves periodā nav laika un nezinu, vai būs. Tā ka raksta esamība/neesamība maz ko liecina par komentētāja/vērtētaja kompetenci vērtēt rakstu. :)

Drīzāk paliek jocīgi, ja redzu, ka cilvēki tonnām liek rakstus (ja pieņem, ka tas nav viņu pamatdarbs) tikai tāpēc, ka ir atkarīgi no citu + jeb atzinības. Tādam pat būtu kaitīgi likt +.  Un,jā, ir jāiemācās necepties par -. Lielākoties jau labus rakstus tiešām cilvēki vienoti vērtē ar + pārsvaru, taču ir nācies secināt, ka izcili labi raksti tiek novērtēti zemāk par sliktakiem rakstiem. Jo gluži vienkārši vidējā publika ir zemāka par autora līmeni. 

Un vēl no maniem novērojumiem, ir tā, ka populāri autori jau par sevi ir atstājuši iespaidu. Un bieži cilvēki liek + par sev simpātisku tēlu, ne tik daudz par pašu rakstu. Bet iesācēji ar labākiem rakstiem paliek sliktāk novērtēti. 

4 0 atbildēt

Protams ar laiku saproti, kuri ir tie autori, kuru garadarbus gribas lasīt un tie, kuri tā arī paliek neatvērti. Bet-katram sava publika. Par tiem hroniskajiem mīnusotājiem domāju tev ir taisnība-tas ir uzmanības trūkums. 

4 0 atbildēt

Respect, Rasik   emotion  

Piemetināšu: "Katram savs ceļš pa šiem spokainajiem labirintiem"

Un kamēr kkas liek atgriesties - tikmēr viss kārtībā

Lai gan nekārtība ir kārtības māte --- A

3 0 atbildēt

Ja patīk lieku plusu, taču ja nepatīk mīnusu vai nu nelieku neko jo rakstu gaumes atšķirās !

3 0 atbildēt

Kritika parsvara nevienam nepatik, retais spej uztvert kritiku ka veseligu no kuras butu verts ko macities.

3 0 atbildēt
« 1  2  3 »