4

 88  0

Tagad to varam noskaidrot, jo kāds fiziķis ir izgudrojis kalkulatoru, lai aprēķinātu šo absurdo jautājumu. Fiziķis no Polijas, Dominik Czernia, ķēries klāt šim projektam, jo esot izlasījis rakstu, kurā zinātnieki esot apskatījuši matemātiskos modeļus, kuros saistīti vampīri un cilvēki literatūrā. "Tas bija ļoti laikietilpīgs darbs. No sākuma es izlasīju šo rakstu, kurā autori bija paskaidrojuši, kādi būtu vampīri, balstoties uz īstās dzīves datiem. Tas aizgrāba manu uzmanību un es izdomāju izmēģināt aprakstītās teorijas un ķēros tam klāt, izmantojot "predatory-prey" modeli, kas balstīts uz "game theory."

Ei, tu! Neapmulsti… "Predatory-prey" modelis ir bioekosistēmu un ekosistēmu pamatbloki, kuri kā biomasa tiek audzēti no to resursu masām. Sugas konkurē, attīstās un izklīst vienkārši ar mērķi meklēt resursus, lai uzturētu savu cīņu par savu eksistenci. Un "game theory" attiecas uz pavisam vienkāršu spēles teoriju, kurā ir teorētisks pamats sociālo situāciju veidošanai konkurējošo dalībnieku vidū. Nu, vienkāršojot šo visu - kā cilvēki un vampīri spētu konkurēt, ņemot vērā evolūcijas iespējamību un reālos, bioloģiskos parametrus!

Šis mēnesi garais darbs un zinātniskais izaicinājums pārvērtās par vienkāršu un jautru online kalkulatoru. https://www.omnicalculator.com/other/humans-vs-vampires Ja ir brīvāks brīdis, dodies un papēti saitā sniegto informāciju. Tajā vienkāršā valodā tiek paskaidrots, kā tas viss tiek aprēķināts un, protams, vari arī iemēģināt roku pašā kalkulatorā.

Komentāri 4

0/2000

Nu ja cilvēces iespēja idzīvot ir niecīga, tad vampīri pēclaika nomirs badā...

 11  0 atbildēt
Es domāju tikai ka te jau būs pateikts tas aptuvenais ilgums, un tā, a nē beigās pašam jāiet uz kādu tur lapu 😅
 0  0 atbildēt

Jums smadzeņu vietā šķidri mēsli, ja tādas mulļkības galvā!

 2  3 atbildēt