Iedomāsimies, ka tu esi aprīkots ar īpaši attīstītu kosmosa tērpu no zinātniskās fantastikas filmas un taisies ielēkt varenā ledus giganta - Neptūna iekšienē. Par to, ko tu redzētu un, ko izjustu šajā ceļojumā , lasi šajā rakstā!
Ceļojums uz Neptūna kodolu7

Kas ir Neptūns?
Neptūns ir astotā un vistālākā planēta Saules sistēmā. Tā ir tumša, briesmīga, maz izpētīta un vientuļa pasaule no taviem ļaunākajiem murgiem. Neptūna milzīgā attāluma no Saules dēļ, tas no tuvas distances ir ticis pētīts tikai vienreiz - 1989.gada 24.augustā, kad tam garām palidoja Voyager-2 kosmiskais aparāts. Patlaban tas ir vienīgais kosmiskais aparāts, kas pētījis Neptūnu, un pateicoties tam zinātnieki var iztēloties kāds būtu ceļojums cauri tā daudzajiem slāņiem līdz pašam kodolam, kas iespējams, ir ciets. Planētas atmosfēra ir lielākoties veidota no ūdeņraža un hēlija, kas iekrāsojas skaistā zilganzaļas krāsas tonī, ko tai piešķir metānu un citu elementu saturošie mākoņi. Neptūns galvenokārt ir pētīts no Zemes teleskopiem, kas nozīmē, ka daudzi jautājumi par tā ledaino iekšieni, paliek neatbildēti. Taču apbrīnojamā Voyager 2 kosmiskā aparāta un no Zemes savākto datu dēļ, zinātnieki ir spējuši izpētīt daudzus Neptūna struktūras un sastāva aspektus, sniedzot viņiem lielāku izpratni par to, kas rr varenā ledus giganta iekšienē. Tāpēc ielēksim zinātniskās fantastikas tērpā un ienirsim šajā dīvainajā pasaulē, lai redzētu, kas slēpjas dziļi zem Neptūna noslēpumainajiem mākoņiem.

Pieņemsim, ka esat apgādāts ar īpaši attīstītu un tieši šim ceļojumam piemērotu zinātniskās fantastikas tērpu, kas aizvedīs tevi līdz pat planētas kodolam un pasargās no iznīcinošās Neptūna vides draudiem, piemēram, no nāvējošās radiācijas, skābekļa trūkuma un milzīgā atmosfēras spiediena. Krītot pretī Neptūnam, jūsu acīm pavērsies neticams skats uz milzīgajām Neptūna vētrām, kas izceļas kā tumši plankumi uz tā zilā fona. Tu kristu ar tādu pašu ātrumu kā tad, ja kristu pretī Zemei, jo Neptūna gravitācija ir tikai par 40 procentiem spēcīgāka par Zemes. Tā iemesla dēļ, ka esi ļoti tālu no Saules, tu redzētu ļoti maz gaismas, jo tā knapi sasniedz šo tālo Saules sistēmas daļu. Tā gaisma ko tu redzētu atgādinātu blāvu mijkrēsli uz Zemes. Tu vispirms izkritīsi cauri augstajiem, baltajiem spalvmākoņiem, kas sastāv no metāna ledus kristāliem. Šeit jūs izjutīsiet 0,5 atmosfēru spiedienu, kas ir puse no atmosfēras spiediena jūras līmenī uz Zemes. Šajā augstumā ir neticami auksts - temperatūra noslīd zem mīnuss 200 grādiem pēc Celsija.





Tagad tu esi jau 7000 kilometrus dziļi Neptūnā un tevi ieskauj noslēpumainā Neptūna mantija. Šeit tavam tērpam būtu jāiztur spiediens, kas lielāks par 10000 atmosfērām un arvien pieaugošo temperatūru, kas nu jau pārsniegtu 4000 grādus pēc Celsija. Šīs dīvainais pārkarsušais slānis sastāv no ūdens, metāna un amonjaka un ir karsta, blīva masa zem milzu spiediena. Šī nenormālā spiediena dēļ oglekļa atomi var arī kristalizēties un veidot dimantus. Tev krītot arvien tuvāk un tuvāk Neptūna kodolam, iespējams, ap tevi visapkārt lītu skaists mirdzošu dimantu lietus.

Tiekot cauri blīvajai mantijai, temperatūrai un spiedienam turpinot drastiski pieaugt, tavs ceļojums beidzot būtu galā. Tūkstošiem kilometru dziļi Neptūnā tu stāvētu uz tā kodola - virsmas, kuru veido akmeņi, dzelzs un eksotiski ledus gabali. Tu nespētu doties tālāk un nevarētu aizbēgt, jo tavam tērpam būtu beigušās baterijas. Tev būtu lemts pavadīt visu atlikušo dzīvi ietērptam zinātniskās fantastikas tērpā, vidē, kurā temperatūra pārsniedz 5000 grādus pēc Celsija un spiediens ir virs 7 miljons atmosfērām. Tāds, nu lūk, būtu tavs ceļojums uz Neptūna kodolu. Nākamajā rakstā par to, ko tu redzētu un, ko sajustu iekrītot Jupiterā!
Tev patiks šie raksti
