Vienmēr jauki uzzināt ko jaunu.
19 interesanti fakti redzesloka paplašināšanai7
1. Kukaiņus piesaista noteiktas krāsas. Ja tev patīk nēsāt tumšu apģērbu, tad man tev ir sliktas ziņas. Noskaidrots, ka kukaiņi biežāk uzbrūk tiem, kuri nēsā tumšas krāsas apģērbu. Viena no teorijām ir tāda, ka tos piesaista lielāks siltums, un, kā mēs zinām, tumšs apģērbs to piesaista vairāk.
2. Ēšana pirms miega palielina murgu iespējamību. Īpaši – piena produkti.
3. Telefoni ir netīrāki par tualetēm. Zinātnieki ziņo, ka uz mobilā telefona atrodas 10 reizes vairāk baktēriju nekā uz tualetes poda.
4. Koki zem zemes ir savienoti kopā. To varētu salīdzināt ar cilvēka nervu sistēmu, un tā palīdz kokiem iegūt informāciju par to, kas notiek apkārt.
5. Mūsu organismos mikrobu ir vairāk nekā cilvēka šūnu. Uz katru cilvēka šūnu ir 10 mikrobi, bet tas nekas, jo lielākā daļa no tiem palīdz sagremot pārtiku, uzturēt imūnsistēmu un cīnīties ar sliktajām baktērijām.
6. Cilvēka smadzeņu atmiņa ir 2,5 miljonus gigabaitu liela. Tas ir aptuveni tikpat, cik trīs miljoni stundu ar seriāliem.
7. Zeme satur pietiekami daudz zelta, lai ar to noklātu visu tās virsmu. 99% Zemes zelta krājumu glabājas tās kodolā. Ja mēs tiktu klāt šim zeltam, tad varētu noklāt visu Zemes virsu ar zelta kārtu četru metru biezumā.
8. Uz vienu cilvēku ir 420 koku. Pieņemot, ka amerikāņu zinātnieki nav kļūdījušies, sakot, ka uz Zemes ir aptuveni 3 triljoni koku.
9. 80% okeāna joprojām nav izpētīti. Cerēsim, ka tajos 80% neslēpjas kas šaušalīgs.
10. Gravitācija liek mūsu ausīm un deguniem augt visu laiku. Pavēro, cik proporcionāli mazi tie ir bērniem un cik lieli tie ir vecākiem cilvēkiem.
11. Cilvēki, dzīvnieki un augi ir cēlušies no kopīga senča daudz, daudz, daudz gadus atpakaļ. Tiek lēsts, ka šis sencis dzīvojis pirms 3,8 miljardiem gadu.
12. Acu aizvēršana uzlabo atmiņu.
13. Kosmoss patiesībā ir bēšā krāsā. Krāsu veido gaismas no 200 000 galaktikām. Tonis tiek raksturots kā ‘kosmiska latte’.
14. Mūsu sirdspuksti piemērojas mūzikai, ko klausāmies. Tāpēc nomierinoša mūzika nomierina, bet kārtīgs zāģis satracina.
15. Cilvēka acs spēj atšķirt 10 000 000 krāsu.
16. Rozā veidojums acs kaktiņā ir trešais plakstiņš. Dažiem putniem un zīdītājiem tāds joprojām ir, lai pasargātu acis no putekļiem, bet cilvēkiem evolūcijas gaitā pazudis gandrīz pavisam.
17. Lielākā daļa atomu mūsu ķermenī ir veidoti no miljardiem gadu vecām kosmosa daļām. Aptuveni 97% no mums ir zvaigžņu putekļi.
18. Ne visi apelsīni ir oranži. Smieklīgi, jo angļu valodā vārdi ‘oranžs’ un ‘apelsīns’ ir pilnīgi vienādi. Patiesībā apelsīnos ir diezgan daudz hlorofila (tā pati lieta, kas lapas padara zaļas). Kad apelsīni nonāk vēsumā, hlorofils iznīkst, tāpēc augļi kļūst dzeltenīgi. Siltākajās pasaules valstīs apelsīni bieži vien ir zaļi.
19. Acu mirkšķināšana ļauj smadzenēm atpūsties. 15-20 reizes minūtē nelielai smadzeņu atpūtai lieti noder.