Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
448

Gandrīz katrs no mums ir ēdis ātrajās ēstuvēs, tajā skaitā «McDonald’s» jeb tautā sauktajā «Maķītī». Kā arī visi zina to, ka no veselīgā uztura viedokļa, ilgtermiņā tas nenāk par labu.

Vai tu esi kādreiz aizdomājies par to, kā patiesībā viss tur darbojas un notiek? Vietnes soyummy.com redaktori «izrakāja» internetu un atrada dažādās vietnēs «McDonald's» esošo un bijušo darbinieku 16 atzīšanās par uzņēmuma noslēpumiem. Tos ir vērts izlasīt jebkuram, kurš grib tur uzēst, jo īpaši tiem, kuri to dara regulāri.

Tiesa, atgādinu, ka «Maķītis» ir franšīzes ēstuve, līdz ar to nav garantija, ka noslēpumi, ko pastāstījuši amerikāņi, ķīnieši vai angļi attieksies arī uz «Maķīti» pie mums, taču viela pārdomām tik un tā laba. Tāpat arī jārēķinās ar to, ka jebkas, ko kāds uzraksta forumos, var būt gan patiesība, gan anti-reklāma vai aizvainota bijuša darbinieka žults – ticēt vai neticēt, tā ir jūsu izvēle.

nbsp1 Sīpoli burgeros nav... Autors: Latvian Revenger 16 «Maķīša» noslēpumi, ar kuriem der iepazīties
Attēls no: unsplash.com
1.

 

1. Sīpoli burgeros nav sīpoli

Ja tev patīk sīpoli tavā Maķīša ēdienā, derzināt, ka tie nav pilnīgi īsti sīpoli. Kāda sieviete, kas sevi pasniedz kā ražošanas menedžeri Quora rakstā par «McDonald's», norāda, ka mazie sīpoliņi burgeros nav 100% sīpoli. Patiesībā tie ir atūdeņoti sīpoli. Tie ienāk somās un pēc tam tos iegāž lielos spaiņos, kuriem uzlej ūdeni, un tad ar lielu karoti kāds tos laiku pa laikam pamaisa. Kad maisīšana beidzas, tos ievieto saldētavā, tad no tiem noņem visu lieko un ieliek normālos konteinerīšos, kas tiek novietoti pie ledusskapja no kura ņem produktus sagataves pasniegšanai.

 

2.  Ja vēlies īstu olu, pasūti apaļu olu

Ja tu to nezināji – liela daļa ātro ēstuvju nelieto īstas olas viņu brokastu piedāvājumos. Patiesībā viņi gatavo olas no mākslīgām sastāvdaļām (kur olas varbūt ir klāt, bet tā nav pamatsastāvdaļa). Ja tu tomēr gribi tik pie īstas olas Maķītī, ja var ticēt, kādai bijušajai Maķīša darbiniecei – pasūti apaļo olu uz savas maizītes, tā ir labākā ola, kāda mums ir un noteikti īsta.

 

3.  Ir noteikti laiki, kad lielāka iespēja tikt pie svaiga ēdiena.

Neatkarīgi no tā vai runājam par mājās gatavotu ēdienu vai ātro ēdienu no ēstuvēm, svaigs ēdiens no svaigiem produktiem ir garšīgāks. Ja var ticēt kādam vīrietim, kurš Quora rakstā, sevi pasniedz kā bijušo «McDonald's» darbinieku, tad Maķītī ir noteikti laiki, kad vislabāk pasūtīt ēdienu, jo tas ir svaigāks un sakrīt ar laikiem, kad varētu ierasties «slepenie pircēji».

Šie laiki ir brokastu laiks 7. – 9. no rīta, 11. -14. dienā un 16. – 18. Arī laikraksts «Independent» raksta līdzīgi, norādot, ka no 12. – 14. un 17. – 19. ir tie laiki, kad visreālāk tikt pie svaigākā un garšīgākā Maķīša ēdiena, jo tas ir laiks, kad poteciali var nākt tā saucamie «slepenie pircēji», un kafejnīcu īpašnieki dara visu iespējamo, lai uz to laiku viss būtu maksimāli labā kārtībā.

nbsp4 Ne vienmēr tiek... Autors: Latvian Revenger 16 «Maķīša» noslēpumi, ar kuriem der iepazīties
Attēls no: unsplash.com
2.

 

4. Ne vienmēr tiek izmests vecais ēdiens

Ēdi Maķītī un šķita, ka ēdiens ir aizstāvējies no 2001. gada? Kāds bijušais darbinieks norāda, ka «Kad ēdienu pagatavo, to ieliek sildīšanās traukā. Katram traukam ir taimeris. Kad taimeris beidzas, tev būtu jāizmet šis ēdiens. Parasti šos taimerus lietoja tikai tad, ja ieradās veselības inspekcija vai «lielais boss». Parasti taimeri tika ignorēti un ēdiens palika sildīšanas traukā tik ilgi, līdz tika pārdots.»

 

5. Ja gribi svaigus frī, pasūti tos bez sāls

Kāds darbinieks norāda, ka, ja gribi svaigus frī, pasūti tos bez sāls, jo «Tas garantē to, ka ir jāvāra jauna paka tieši priekš tevis», tikai rēķinies ar to, ka tas liks darbiniekam ilgāk gatavot tavu porciju un, visticamāk, viņi par to nepriecāsies, līdz ar to tev nāksies ilgāk gaidīt.

 

6. Piebrauktuvē gandrīz vienmēr ātrāk tiksi pie ēdiena nekā ejot iekšā

Piebraucot ar mašīnu vai vienkārši pieejot pie lodziņa, tu gandrīz vienmēr dabūsi ātrāk ēdienu nekā pasūtot restorānā. Kāds darbinieks to skaidro šādi: «Piebrauktuve ir prioritāte. Ja tu esi restorānā, pastāv iespēja, ka tu neaiziesi. Tāpat arī piebrauktuvē apkalpošanai (vismaz tur, kur es strādāju) laiks tiek fiksēts, līdz ar to piespiež darbiniekus koncentrēties uz to, lai klienti tiktu ātrak apkalpoti.»

nbsp7nbsp laquoSlepenās... Autors: Latvian Revenger 16 «Maķīša» noslēpumi, ar kuriem der iepazīties
Attēls no: unsplash.com
3.

 

7.  «Slepenās ēdienkartes» ir mīts

Reddit lietotājs Eskelsar, kurš sevi pasniedz kā «McDonald's» darbinieku, skaidro, ka nav «Slepeno ēdienkaršu» un viņu tracina, kad redz, ka par tādām raksta. Maķīša darbinieki vienkārši var uztaisīt jebkādu kombināciju ēdieniem no tiem produktiem kādi viņiem ir, un nevienam nav noslēpums, ka viņi izmantos viņu piedevas un gaļas tādā veidā, kādā vien prasīs klients.

 

8. Saldējuma mašīnas ne vienmēr ir tīras

Par to, cik tās ir tīras, droši vien vislabāk apskaidro Reddit lietotāja plaid-pancake vārdi: «Manam draugam bija darba pienākums tīrīt saldējuma mašīnas. Priecājies, kad viņi tev saka, ka tās ir salūzušas.» Citos rakstos par šo tēmu tiek skaidrots, kāpēc tās netiek tīrītas tik daudz, cik vajadzētu – tās ir neērti un kaitinoši tīrīt.

 

9. Ir slepens veids, kā tikt pie lētāka Big Mac burgera

Kāds Maķīša darbinieks norāda, ka, ja vēlies lētak tikt pie Big Mac burgera, paprasi McDouble burgeri, atstājot kečupu un sinepes, pievienojot salātlapu un Mac mērci. Tu ietaupīsi pāris eiro un tiksi pie burgera, kas garšo ļoti līdzīgi Big Mac.

nbsp10 Pastāv slepens... Autors: Latvian Revenger 16 «Maķīša» noslēpumi, ar kuriem der iepazīties
Attēls no: unsplash.com
4.

 

10. Pastāv slepens burgeris, kura nav ēdienkartē

Maķītī nav slepenas ēdienkartes, bet ir kāds slepens burgeris, kas nav ēdienkartē. Iemesls tam ir tā briesmīgais nosaukums. Reddit lietotājs BoxMacleod norāda, ka šo burgeri šobrīd zina daudzi, un to parasti sauc par MacGangBang. Būtībā tas ir paņemts McChicken un Mcdouble un abi saspiesti kopā.

 

11. Ja tu gribi svaigu ēdienu, tu vari to vienkārši paprasīt

Ja tu tiešām gribi, lai tavs ēdiens ir svaigs, vienkārši paprasi to. Kā Qoura rakstā norāda bijušais darbinieks: «Vienkārši paprasi, lai burgeris ir svaigs un tev tādu uztaisīs.» Tevi var brīdināt par to, ka nāksies gaidīt ekstra 5-7 minūtes, bet  darbinieki tā dēļ nedusmosies, jo savā ziņā tiks vaļā no steigas ar citiem klientiem, kamēr sagatavos tavu ēdienu. Tikai nesūdzies, ja steidzīgā dienā tavs svaigais burgeris vai frī liks tev gaidīt liekas 10 – 15 minūtes.

 

12. Tev nevajag ņemt ledu

Gribi vairāk limonādes par savu naudu? Reddit lietotājs goken04 norāda, ka vienkāršākais veids ir iztikt bez ledus. Limonādi tā vai tā parasti glabā aukstu un, kad tev ieliek ledu, tu dabū krietni mazāk limonādes. Ja nav ledus, tad ar vienu krūzi limonādes pietiks praktiski visiem piedāvājumā esošajiem ēdieniem.

nbsp13 Tu dabū mazāk... Autors: Latvian Revenger 16 «Maķīša» noslēpumi, ar kuriem der iepazīties
Attēls no: unsplash.com
5.

 

13. Tu dabū mazāk saldējumu

Reddit lietotājs Estelwen394 atklāj, ka pildot saldējumu Mcflurry, viņi sapilda saldējumu gar sāniem, atstājot vidu cauru. Kad viss tiek samaisīts, tad ir krietni mazāk saldējuma, kā varētu domāt.

 

14. Ne visi darbinieki var darīt visu

Ja kādreiz tevi tracina, ka kāds darbinieks stāv un neapkalpo tevi, lai arī ir brīvs, atceries vārdus no šī bijušā Maķīša darbinieka: «Nekļūsti nikns, ja redzi kasieri vienkārši stāvam, kamēr gatavo tavu ēdienu. Lielāko daļu darbinieku apmāca vai nu gatavot, vai apkalpot. Ja vien tu neesi vadītājs, lielākā daļa prot tikai 1. Es šeit strādaju jau gadu un joprojām neprotu gatavot.»

nbsp15nbsp Happy Meal ir... Autors: Latvian Revenger 16 «Maķīša» noslēpumi, ar kuriem der iepazīties
Attēls no: unsplash.com
6.

 

15.  Happy Meal ir viskaitinošākais pasūtījums

Esi kādreiz domājis, kurš pasūtījums visvairāk kaitina darbiniekus? Reddit lietotājs GameMisconduct63 norāda, «Lielākās sāpes pakaļā ir Happy Meal». Tas ir tāpēc, ka, lai izpildītu šo pasūtījumu, ir jāveic ļoti daudz etapu.

 

16. Tu droši vien negribi pasūtīt grillētu vistu

Ja tu gribi izvēlēties veselīgāko, ko var piedāvāt Maķītis, tad neizvēlies grillētu vistu. GameMisconduct63 norāda, ka vista var būt paveca. Tvaicētājs grillētajai vistai uzstādīts uz augstu temperatūru, taču tā netirgojās labi un var palikt tur uz ilgu laiku. Vidējais notirgošanas laiks mēdz būt pat 2 stundas.

0
448
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [19]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 28.03.19 07:51
21
0

un nākamo rakstu par to, kā desu cehā taisa desas.   

nevar sākt domāt, kas viss ar to desu, salātiem, skābētiem kāpostiem ir noticis ražošanas procesā. citādi nāksies ēst tikai uz palodzes kastītē izaudzētu rukolu

spoku dienas doma

Anonīms
McdarbinieksLatvija 28.03.19 08:48  
12
0
1. Sipolus merce udeni bet 0.5l traucina uz 30minun neizmanto saldetavu karoti utt. 2.olas nak no ķekavas un ir tieši tadas pašas ka veikala. 3.jup. jo lielakas rindas jo svaigaks ediens. 4.taisniba 5.taisniba ( bet darbiniekiem besi ka ta dara un ja gribesi atseviski pacibu ar sali var gadities ka pasaka ka ir beidzies ) 6.taisniba 7.nav slepenas edienkartes 8.saldejuma masina ir tira 9.reali negarsos pec big mac un Latvija tas izmaksatu dargak neka vnk nopirkt big mac 10.nav tads burgers Latvija 11.taisniba 12.pilnigas mulkiba. Glazes ir speciali lielakas lai ledum butu vietas. Un aparats no kura nak ara kola ir nokalibrets lai iztecetu precizi 0.5l piemeram ja iebers parak daudz ledu glaze tad vis teces pari malam un neviens darbinieks negribes lieki visu tirit un slaucit. 13.ta dara bet lai varetu iebert uzberumu un samaist ertak. Reali ja traucins ir pilns tad vins ir pilns. 14.daleji taisniba. Bet ja kasiere skraidis uz virtuvi un pie kases tad reali nekas atrak nenotiks. 15.taisniba 16.taisniba ( bet Latvija vairs nav pardosana grileta vista ?
coldasice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Recidīvists
  coldasice 28.03.19 06:49
11
0

'' normalos konteinerīšos '' ,var ielikt arī nenormālos konteinerīšos?

anice avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Testu veidotājsMedaļa Patīk komentārs
  anice 28.03.19 22:32
10
0

Aizvakar biju ekskursijā uz konfekšu rūpnīcu. Konfektes vēl ilgi neēdīšu. Vakar biju ekskursijā uz desu cehu. Desas nekad mūžā vairs neēdīšu. Rīt plānota ekskursija uz šņabja rūpnīcu. Nafig es tur nebraukšu!!!

rasiks avatars
Medaļa Patīk rakstsMedaļa Dienas domaMedaļa Krustvardu recidivists
  rasiks 28.03.19 15:38
9
0

Šādi stāsti klīst gandrīz par visiem pārtikas ražošanas uzņēmumiem un daļa patiesības tur ir. Arī mājās gatavojot pa kļūmei gadās, bet par to parasti skaļi nerunā un nav tik daudz liecinieku.  

marsinsh@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Patīk komentārsMedaļa Veiksmes lāde
  marsinsh@speles 28.03.19 11:45
7
0

Hessh*tus un Mcsh*tus silti iesaku apiet ar līkumu... Vai arī jau laicīgi pierakstīties rindā pie gastroentrologa.

ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 28.03.19 14:02
5
0

atbildot uz marsinsh@speles komentāru " Hessh*tus un Mcsh*tus silti iesaku apie... "

nu nevajag jau ikdienā ēst. reizi mēnesī vai divos ir ok

MisteriousNine avatars
Medaļa SpoksMedaļa BērndārznieksMedaļa Visskaistākajai sievietei
  MisteriousNine 28.03.19 17:18
4
0

McDonaldā neēdu, bet paldies par rakstu, interesanti.   

Sreka avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Lai dzīvo sievietes!
  Sreka 30.03.19 23:10
2
0

atbildot uz Spy komentāru " LOHS ESI PAR TO BURGERU? MACGANGBANG? ... "

Pirmkārt, nākamreiz, pirms sagribēsi izgāzt uz kādu savu žulti, ieej kaut vai gūglē pirms apvaino kādu melos.

Otrkārt, silti iesaku apdomāt kādā veidā tu komunicē internetā. Varbūt tev pašam liekas, ka esi baigais nazis, bet no malas tavs lecīgais u rupjais komunikācijas veids kliedz a gabalu, ka esi nožēlojams cilvēks...

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 28.03.19 16:17  
2
0
atbildot uz rasiks komentāru " Šādi stāsti klīst gandrīz par visiem pā... "Ar to mājās gatavošanu starpība tāda, ka ja nolaid ko greizi cietīs maz cilvēku un tas, visticamāk būs nejauši. A ja kaut ko nolaiž greizi kafejnīca vai restorāns, ātrā ēstuve cietēju būs daudz vairāk un arī lielāka iespēja, ka kļūda nebija nejauša
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 11.04.19 22:05
1
0

atbildot uz Ciema Sensejs komentāru " "7. «Slepenās ēdienkartes» ir mīts" 10... "

Ēdienkartes, kā tādas ir mīts, taču atsevišķi slepeni burgeri/ēdieni pastāv

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 28.03.19 23:05  
1
0
atbildot uz anice komentāru " Aizvakar biju ekskursijā uz konfekšu rū... "
PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 28.03.19 21:24
1
0

Labs raksts ,Nakamo par baru ,ka panemt tris reiz pa simts ,var viena glaze...

Will  Smith avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa InfluencerisMedaļa Latvijas politika
  Will Smith 11.04.19 22:06  
0
0
atbildot uz Latvian Revenger komentāru " Ēdienkartes, kā tādas ir mīts, taču atsevišķi... "Aa, savādāk tu man nojauci galvu
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 31.03.19 12:16
0
0

Interesanti    

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 31.03.19 00:24
0
0

atbildot uz Spy komentāru " LOHS ESI PAR TO BURGERU? MACGANGBANG? ... "

Noskaties šo video

Will  Smith avatars
Medaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa InfluencerisMedaļa Latvijas politika
  Will Smith 11.04.19 20:55  
1
2
"7. «Slepenās ēdienkartes» ir mīts" 10. "Pastāv slepens burgeris, kura nav ēdienkartē" kā tad īsti ir?
Anonīms
Spy 29.03.19 15:44  
0
2
LOHS ESI PAR TO BURGERU? MACGANGBANG? Tads bleg neeksiste tu pajol. No sakuma parliecinies vai ta ir taisniba un tad tik liec rakstus jefins blin!
Brenciss avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  Brenciss 28.03.19 07:04
2
7