Arī komplimentus ir jāmāk pateikt, jo dažreiz kompliments var izklausīties pēc sarežģīta paņēmiena, kā kādu aizvainot. Tādi piemēri nav tālu jāmeklē. It kā tas ir bijis domāts no tīras sirds un cilvēks grib izteikt atzinību, bet savieno kopā divas lietas, kas ir pilnīgi pretējas. It kā nekas jau tāds nav pateikts, bet kas no tā ir svarīgākais? Ja sakot vienu apgalvojumu, vajag pielikt otru apgalvojumu, kas tomēr tevi nopeļ, vai vispār pirmais apgalvojums ir patiess?
15 frāzes, kas aizvaino, pat tad, ja arī tas nav tā domāts2
Komplimenti ar atrunām
Pilnīgi pietiek, ja tu pasaki "Tu esi skaista/s". Nevajag vēl piebilst, ka nevajag nēsāt šo klietu, vai arī šo frizūru. Tas vairs nemaz neizklausās pēc uzslavas.
Vispirms pateikt kaut ko sliktu, bet tad uzslavēt
Vēl viens veids, kas demonstrē slēptu, bet augstprātīgu attieksmi. Izskatās, ka cilvēks beidzot ir nolaidies līdz jūsu līmenim, lai arī tā nav viņa gaume, tomēr nolēma jūs iepriecināt, bet, lai dzīve nebūtu viens vienīgs rožu dārzs, atgādināja, ka parasti jau tas nepatīk.
"Kā gan ar izskatu, kā tev..."
Dzirdot šo frāzi nāk prātā, ka runātājs vai plīst pušu no skaudības, pat, jo to neizrāda. Turklāt tā vien šķiet, ka galvenais ir tikai izskats. Kā paliek ar cilvēka personību?
"Tā tu izskaties labāk"
Vai tiešām tev ir jāsaka citiem kā ģērbties un kādus aksesuārus nēsāt? Ja vien tev par to nav tieši paprasīts. Kategorija "tā ir labāk" drīzāk būs aizvainojoša, jo vai otrs cilvēks tagad tāpēc vien noņems brilles, ja tev tā patīk labāk?
"Tu, protams, esi malacis"
Atsķirība starp "tu esi malacis" un "tu, protams, esi malacis" brīžiem ir grūti uztverama, bet teiktais norāda uz vai nu nosodījumu, vai arī slēptu skaudību. Dažreiz to pat var dzirdēt pilnīgi nepiemērotās situācijās, turklāt iespraužot "protams" var sabojāt vai jebkuru izteiktu atzinību.
"Mīlu tevi ne jau skaistuma dēļ"
No vienas puses attiecības balstītas uz fizisko pievilcību nav pamats stabilām attiecībām. Tomēr tas izklausīsies rupjāk nekā gribētos, it kā kāds vispār ir palicis apdalīts un tur nav nekāda skaistuma. Labāk to nevajag pieminēt, bet pateikt, kas tev patiešām patīk.
Uzslava ar norādījumu uz trūkumu
"Neesi jau Īkstīte, bet kādas tev acis!" Lai arī cik dīvaini tas neizklausītos, atzīmēt trūkumus, bet pēc tam izteikt atzinību, tā bieži vien rīkojas mammas un vecāsmātes. Sākt komplimentu ar norādi uz trūkumiem ir netaktiski. It kā cilvēks par to nezina un tu esi tik acīgs, ka tu to pamanīji?
Figūras un svara novērtēšanas komplimenti
Tiek uzskatīts, ka kļūt slaidam, ir kaut kāds sasniegums. Varbūt cilvēks ir novājējis slimības vai stresa dēļ. Pat ja tā tiešām ir noticis, tad nav vērts to akcentēt, ja vien tu nezini, ka paziņa patiešām vēlas nomest vai pieņemties svarā.
"Tev jau vajadzēja piedzimt par vīrieti"
To parasti dzird sievietes, kam ir "vīrišķīgi" hobiji vai darbs. Diez vai sievietei būs patīkami to dzirdēt, jo tādā gadījumā viņa vispār netiek vērtēta kā sieviete.
"Tev tas der, vienmēr tā staigā"
Ja meitene parasti staigā džinsos un uz pasākumu atnāk kleitā, tad viņa varētu izdzirdēt šādu apšaubāmu komplimentu. Labāk tā arī pateikt, ka viņa ir skaista, bet pamācošo daļu, ka viņai būtu vienmēr tā jāstaigā, labāk atstāt nepateiktu, jo pozitīvas emocijas tas nevairos.