Inde acīs, kazas spalvu lipināšana uz sejas, baloža mēsli matos.
10 traki sieviešu skaistuma ideāli vēstures gaitā6
Mazas pēdas
Sauktas arī par Zelta Lotusu. Šis trends parādījās Ķīnā ap 13.gs. Lai pēda neaugtu lielāka, sasniedzot noteiktu vecumu, meitenēm biija jānēsā apavi, kuri liedza pēdai augt garumā. Tā vietā pēdas kauli tika salauzti, pēda deformēta. Saskaņā ar šo pārliecību iekārojamākā līgava ir tā, kuras pēdas garums ir mazāk nekā 8 cm. Salīdzinājumam – sievietēm, kuras nēsā 38. izmēra apavus, pēdas garums ir ap 24 cm.
Kazas spalvu uzacis
Senajā Grieķijā uzskatīja, ka vienuzacs padara sievieti skaistu. Lai panāktu šādu izskatu, sievietes sev pie sejas ar sveķu palīdzību pielīmēja kazas spalvas. Lai nebūtu manāma krāsu atšķirība, uzacis tika krāsotas.
Lenteņa ēšana svara zaudēšanai
Lentenis ir tārps, kurš var dzīvot cilvēka zarnās. Tas apēd daļu cilvēka uzņemtās barības, tādējādi liekot cilvēkam zaudēt svaru.
Tā kā diētas vienmēr ir bijušas modē, ap 1900.gadu ļaudis ļāvāš lenteņu diētai. Lai iemitinātu sevī lenteni, bija jāapēd tā ‘’ola’’. Kad svars zaudēts, varēja izdzert pretlīdzekli, kas tārpu nonāvē.
Problēma – lenteni tik viegli nekontrolēsi. Atsevišķos gadījumos tas var izaugt pat 9 metrus garš un izraisīt veselības problēmas, piemēram, epilepsiju un demenci.
Tiekšanās pēc tuberkulozes izskata
Viktorijas laikmetā sievietes tiecās izskatīties pēc tuberkulozes slimniecēm. Par skaistu tika uzskatīta bāla āda, sārtas lūpas un slaidi vidukļi. Dažas dāmas gāja pat tik tālu, ka tīšām saslima ar tuberkulozi, mākslīgi sārtināja lūpas un balināja ādu.
Beladonnas acis
Renesanses laikmetā Itālijā sievietes acīs mēdza pilināt beladonnas indi, lai panāktu, ka viņu acis izskatās uzbudinātas. Neaizmirsīsim, ka beladonna ir indīga, tāpēc šāds pasākums var izraisīt miglainu redzi, paaugstinātu sirds ritmu un aklumu.
Acu kosmētika no bīstamām ķimikālijām
Senie ēģiptieši bija slaveni ar savu izteiksmīgo acu kosmētiku. Mūsdienās mēs lietojam šķidro laineri, bet viņi lietoja masu, kas sastāvēja no zaļā vara rūdas, vara sulfīda un uz vara bāzes gatavota šķidruma, kas kopsummā veidoja ļoti pamanāmu kosmētiku acīm. BET visas šīs sastāvdaļas ir indīgas un nebūt nebūtu vēlamas acu tuvumā.
Baložu mēsli pret plikpaurību
Senie grieķi izgudroja pastu, kas sastāvēja no kumīna, baložu mēsliem, mārrutkiem un nātrēm. Vai tā palīdzēja pret plikpaurību? Nē.
Vaigu bedrīšu aparāts
Kam nav dots no dabas, tie mēģina izlīdzēties ar mašīnām. 1936.gadā Izabella Gilberta izgudroja vaigu bedrīšu radīšanas aparātu. Ko tikai nedarīsi skaistuma vārdā...
Bez uzacīm un ar augstu matu līniju
Karalienes Elizabetes I laikā par inteliģences pazīmi tika uzskatīta augsta matu līnija un bezuzacu izskats. Sievietes bieži kļuva radošas, lai panāktu šādu (diezgan ekstrēmu) izskatu.
Melni zobi
Kādreiz Vjetnamā zobu tonēšana tika uzskatīta par skaistuma procedūru, tomēr tam ir arī dziļāka nozīme. Viņi tic, ka melni zobi pasargā tā īpašnieku no sliktas enerģijas. Iegūt melnus zobus nebt nav viegli, tam nepieciešama profesionāļa palīdzība. Process ir ilgs un sarežģīts, un meitenes to parasti uzsāk jau 13 gadu vecumā.