Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
372

Ne visas šīs 10 pirmās lēdijas ir ar supermodeles ārieni, taču visas viņas ir interesantas personības un ne reti tieši politiķu sievas diktē pasaulei savus noteikumus. Daudzas pazīstamas sievietes aktīvi nodarbojas ar sabiedrisko darbību un labdarību un dažas pat "stūrē" savus vīrus, ietekmējot politisko lēmumu pieņemšanu. Bet ir arī tādas, kuras ir tikai skaists un efektīgs "atribūts", kas nepieciešams politiķim priekšzīmīga ģimenes cilvēka imidža radīšanai.

Melānija Trampa  45 ASV... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
1.

Melānija Trampa - 45. ASV prezidenta sieva ir bijusī modele. Melānijai ir ienesīgs bizness: juvelierizstrādājumu un pulksteņu dizaina izstrādāšana. ASV pirmās lēdijas krāšņā āriene ir kļuvusi par iemeslu dažādiem jokiem, jo diez vai kāds tic, ka šo skaisto sievieti ir piesaistījusi Trampa garīgi bagātā iekšējā pasaule. Melānija gandrīz vai nekad nedod intervijas, kas rada baumas par viņas neizglītotību (lai viņa neapkaunotu Trampu), taču tas ir dīvaini, jo viņa brīvi runā piecās valodās: angļu, vācu, franču, itāļu un serbu.

Mehribana Alijeva  viņa ir... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
2.

Mehribana Alijeva - viņa ir ne tikai Azerbaidžānas pirmā lēdija, bet arī no 2017. gada ir republikas pirmā viceprezidente. Bez politiskās darbības viņa ir arī Azerbaidžānas mākslas vingrošanas federācijas prezidente. Topošā pirmā lēdija ir ieguvusi izglītību Azerbaidžānas medicīnas institūta Ārstnieciski-profilaktiskajā fakultātē un turpinājusi mācības Maskavas pirmajā medicīnas institūtā, kuru viņa beidza ar sarkano diplomu 1988. gadā. Viņa ir arī trīs bērnu māmiņa.

Ranja al Abdulla  Jordānijas... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
3.

Ranja al Abdulla - Jordānijas karaļa Abdullaha II sieva ir dzimusi Kuveitā palestīniešu ģimenē. Ranjai ir laba izglītība: viņa ir mācījusies Kuveitas skolā New Eglish School, pēc tam aizstāvējusi diplomu lietišķaja administrēšanā ASV universitātē Kairā. Nelabvēlīgā politiskā stāvokļa dēļ viņas ģimenei bija jābēg no valsts uz Jordāniju, kur viņa saka strādāt Apple pārstāvniecībā. Tolaik viņa bija 22 gadus veca. Vēlāk viņa nomainīja darba vietu uz Citibank Amanna, kas tolaik piederēja vienam no Jordānijas karaliskās ģimenes locekļiem. Šeit arī viņa sastapa savu nākošo vīru. Visām Jordānijas sievietēm tā bija nozīmīga diena, jo Ranja nākotnē kļuva par aktīvu sieviešu tiesību aizstāvi, kā arī cīnijās pret cietsirdīgu izturēšanos pret bērniem. Viņa ir musulmaniete, taču publikas priekšā viņa parādās nevis parandžā, bet gan mūsdienīgos tērpos, kas patīk ne būt ne visiem ortodoksālajiem jordāniešiem.

Bridžita Makrona ... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
4.

Bridžita Makrona - topošā Francijas pirmā ledija ir dzimusi 1953. gadā turīgā ģimenē. Viņas vecākiem pieder šokolādes ražošanas bizness. Pirmo reizi Bridžita apprecējās ar banķieri 1974. gadā un viņu ģimenē piedzima 3 bērni. 2006. gadā viņi izšķīrās un uz šo brīdi viņai ir jau 7 mazbērni. Ilgus gadus Bridžita nostrādāja par franču un latīņu valodas pasniedzēju jezuītu licejā La Providence, kur 1993. gadā satika Emanuelu Makroni.  Interesanti, ka Emanuels bija Bridžitas meitas klasesbiedrs. Makronu gimene bija šokā par šīm attiecībām un steidzami aizveda dēlu no Amjenas uz Parīzi, taču tas nespēja slāpēt Emanuela jūtas pret Bridžitu un viņa izšķirās no sava vīra, lai 2007. gadā oficiali kļūtu par Makrona kundzi.

Angelika Rivera  pirms viņa... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
5.

Angelika Rivera - pirms viņa kluva par sievu Meksikas prezidentam Enrikem Penja Njeto, Angelika bija ziepju operu zvaigzne, filmējusies seriālā "Vienkārši Marija" Izabellas Penalbertas lomā. Pēc kāzām viņas dzīves prioritātes manījās un viņa atvadījās no seriāliem.

Huliana Avada  Argentīnas... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
6.

Huliana Avada - Argentīnas prezidenta Mauricio Makri sieva ir viena no skaistākajām sievietēm Latīņamerikā, kura ir ieguvusi lielisku izglītību Oksfordā. Argentīnieši burtiski dievina savu pirmo lēdiju un to apliecina viņas lapa Instagramā. 

Žaklīna Kenedija  pirms kļūt... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
7.

Žaklīna Kenedija - pirms kļūt par ASV pirmo lēdiju, viņa bija žurnāla "Vogue" redaktore. Kad 1960. gadā Džons Kenedijs kļuva par ASV prezidentu, Žaklīna ķērās pie Baltā nama pārkārtošanas, lai radītu tur vēsturisku atmosfēru. Šim nolūkam tika radīta smalkās mākslas komiteja. Viņa iegādājās antikvāras mēbeles un traukus, lai likvidētu bezpersoniskumu rezidencē. 1962. gadā Žaklīna sadarbībā ar CBS organizēja pirmo TV ekskursiju pa Balto namu TV skatītājiem, par ko vēlāk saņēma Emmi prēmiju.  

Miscaronela Obama  13... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
8.

Mišela Obama - 13. novembrī bijušā ASV pirmā lēdija laidīs klajā savus memuārus ar nosaukumu "Becoming". Grāmatu plānots tulkot 24 valodās. Mišelas senči ir bijuši vergi-nēģeri. Viņas vecvecvecvecmāmiņa ir bijusi atzīmēta vergtura testamentā 1853. gadā, kā īpašums - "nēgeru meitenīte Melvina" 475 dolāru vērtībā. Mišela savulaik Balta nama pagalmā izveidoja sakņu dārzu, kur audzēja ekoloģiskos dārzeņus. 2010. gadā viņa tika atzīta par pasaules ietekmīgāko sievieti žurnāla "Forbes" versijā.

Sofija Greguāra  Kanādas... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
9.

Sofija Greguāra - Kanādas premjerministra Džastina Trudo sieva, kurai ir bakalaura grāds PR. Kādreiz strādājusi par žurnālisti un jogas pasniedzēju. Kļūstot par Kanādas pirmo lēdiju, viņa aktīvi iesaistās dažādu problēmu risināšanā, it īpaši - pret vardarbību ģimenē.

Dominika Ouattara ... Autors: pyrathe 10 interesantākās valsts prezidentu sievas
10.

Dominika Ouattara - Kotdivuāras prezidenta Alasane Ouattara sieva. Savos 64 gados viņa ir  paraugsieva, māte un sabiedriskā darbiniece. Viņas galvenā nodarbe ir labdarības fonds "Āfrikas bērni". Interesanti, ka arī pēc precībām viņa nemainīja savu reliģiju un palika par kristieti. 

0
372
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [11]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 29.10.18 12:13
8
0

1. Valodu prasme ne obligāti liecina par intelektu. Vienkārši viņai bijuši attiecīgu tautu regulāri piegulētāji.

4. Mak[a]ronam sieva mātes vecumā. Vai tas bija veids, kā zvejot balsis jeb drīzāk kāda novirze vai trauma bērnībā?

7. Itkā cienījama sieviete, tikai pēc vīra nāves aizgāja pie grieķu oligarha. Diez vai naudas trūka...

8. Šī jau ir citas kategorijas "lēdija".

9. Bakalaura grāds šādā postenī jau nebūtu tas, ar ko lepoties.

10. Opā, baltā!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 29.10.18 21:51  
7
0
4.Es Dievinu to Makarona veco sieviņu!Būtu pat gatavs tam Makaronam viņu nocelt nost, ja vien Spokos nebūtu noskatījis sievu!
dzigiiiitsss@speles avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa BakalaursMedaļa Recidīvists
  dzigiiiitsss@speles 31.10.18 16:36
6
0

trampai nav ne vainas, Meksikas čalim ar gaumi viss kārtībā  

coldasice avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  coldasice 29.10.18 21:21
6
0

opā,kārumnieks,interesējās par svešām sievām   

SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa IntelektuālisMedaļa Zeltrocis
  SAMSS 29.10.18 22:38
4
1

  

1laipnais@speles avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ZeltrocisMedaļa Aspazija
  1laipnais@speles 01.11.18 17:20
2
0

  

glockyo avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa SākumskolnieksMedaļa Trumpe
  glockyo 31.10.18 15:29
2
0

  

Ūdensvīrs avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa MaģistrsMedaļa Maģistrants
  Ūdensvīrs 30.10.18 11:43
3
1

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Recidīvists
  197403 30.10.18 07:30
3
1

  

Anonīms
Nif nafs 04.11.18 02:31  
1
0
Putinam laikam ir virs
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 02.11.18 20:14
0
0

Interesanti