Tetovēšana ir Eirāziešu māksla kas tiek piekopta jau no neolīta laikmeta. Ötzi Leduscilvēks, datēts ar 4-5mlj. gadu p.m.ē,
tika atrast Ötz ielejā Alpu kalnos un tam bija aptuveni 57 sīku punktiņu un svītru ar ko bija pārklāta viņa mugura,
aiz kreisā ceļa un ai labās potītes. Ir arī atrastas citās mūmijas ar ķermeņa apgleznošanu kas ir datēts ar 2.mlj.gadu p.m.ē,
tādu kā Amuneta Mūmiju, Ēģiptē un arī mūmijas Pazyryk'a kas atradās Ukoka plato.
Pirms-Kristiešu Ģermāņu, Ķeltu un arī citas Centrāleirpoas, Ziemeļeiropas cilšu tika diezgan pamatīgi tetovētas,ņemot vēra saglabājušos dokumentu.
The Picts were famously tattooed (or scarified) with elaborate dark blue woad (or possibly copper for the blue tone) designs.
Jūlijs Cēzars aprakstīja tetovējumus savā grāmatā: Gallu karš V (54g.p.m.ē).
Tetovēšanās Japānā(vien no senākā tetovēšanās kultūrām) jau no paleolīta laikmeta nodarbojās ar šādu mākslu, aptuveni dažu desmitus tūkstošu gaud atpakaļ.
Diezgan daudzas citas valstu tradīcijās ir iesakņojusies tetovēšana , veidojos retojumus un dziļās rētas piepildot ar pelniem,
ar roku palīdzību caurdurot ādu un to piepildot ar krāsu.
Tetovēšanas kūltūra Rietumos ir nākusies no Polinēzijas,šo mākslas novirzi atklāja 18.gs. ceļotāji.
Polinēziešu tetovēšanas kūltūŗa palika populāra Eiropas ceļotāju un kuģotāju starpā,pirms tā izplatījās Rietumu kūltūras starpā. Tetovējumi lielākoties sākot jau no pirmsākumiem bija kā garu atbaidīšanas vai cilšu iezīmēšanas līdzekļi. Kā garu atbaidītāji tie tika lietoti izzīmējot uz cilvēka āras visādu tradicionālos amuletus un dievību simbolus vai pašas dievības. Cilšu iezīmēšanu visvairāk iezīmē Acteku, Maiju, Inku , Peruāņu un Polinēziešu cilšu pārstāvji.(šajās ciltīs īpaši arī izpaudās pīrsinga kūltūra, kas ir arī nonākusi līdz Eiropai, pameklējiet interetā vēsturi par pīrsingiem, tuneļu tipa pīrsingi nāk tieši no Actekiem un Āfrikas.) Viszīmīgākās ir šīs ciltis, kuras savus kareivju, šamaņus un cilšū vadoņus iezīmējā īpaši.
Visbeidzot viduslaikos ar tetovējumu palīdzību tikai iezīmēti ar mēri slimie, ieslodzītie un vienkārši jūrnieki.
Nonākot līdz 1981 gadam, radās pirmās profesionālās tetovēšanas mašīnītes ar divām spolēm. Jebkurā gadījumā tas ir vēljorpojām ikdienā izmantojamās divspoļu mašīnītes kuras darbina strāva. Adata pa cilvēka ādu raustas aptuveni 80-150reizes sekundē.
Mūsdienās šī kultūra es ceru atkal atdzims un turpinās dzīvot tālāk, jo mēs dzivojam vienos lielos džungļos un nekur nepazūda tepat vien esam tapēc ja kādu interesē ir Jelgava,Latvia ļoti labs tetovēšanas salons Hameleon Tattoo, kurā darbojas Kaspars Redmers(dr.lv var atrast) pie kura pats esmu griezies un šīs cilvēks tiešām zin ko viņs dara un ir savā vietā, un pareizā laikā.
Noteikt iesaku visma vienreiz dzīvē izmēģināt ko šādu , jo tomēr tas paliek uz visu mūžū bet toties kāds tas ir skaistums....ceru ka novērtēsies mazo ieskatu Tattoo kultūrā.