Šo 11 vārdu pareizrakstība bieži mulsina latviešus. Vai zini, kā tie jāraksta?
Latviešu valoda ir viena no sarežģītākajām valodām, tas nav nekāds pārsteigums. Pat pašiem latviešiem dažreiz ir grūti izdomāt, kā tad pareizi rakstās konkrēts vārds.
Latviešu valoda ir viena no sarežģītākajām valodām, tas nav nekāds pārsteigums. Pat pašiem latviešiem dažreiz ir grūti izdomāt, kā tad pareizi rakstās konkrēts vārds.
Hmm, manuprāt, rasols un rosols ir jābūt abiem pareizi, jo tie ir svešvārdi. Par rasolu sauc sulu no marinēto gurķu burkas un par rosolu - salātus.
Varbūt ir pienācis laiks aizmirst par sarunvalodu un nedaudz piekopt savu vārdu krājumu? 8/11 Bullshits
Vārds tūkstots latviešu valodā nepastāv. Gadskaitļos izmantojams tūkstoš, bet visur citur tūkstotis.
Vispār jau daudzi šī "testa" vārdi ir ņemti no sarunvalodas. Arī vārds "kartiņa" arī ir pareizi, tāpat kā "rosols". Viss atkarīgs, no kura miesta nācis konkrētos vārdus lietojošais indivīds.
paviršības kļūdas, bet doma neslikta uztaisi vēl vienu testu tikai ar latviešu vārdiem bez svešvārdiem. :like:
Domāju, ka perfekti pārvaldu latviešu valodu, bet Tu "iebāzi mani maisā" 5/11, nezinu, kur mācīties.
Skatītāji applaudē, veltot aktieriem aplausus. Rasols ir burtiski tulkots no krievu valodas sālījuma šķidrums, nevis marināde, kā te kāds izteicās; Latviski pareizi vienmēr ir bijis "rosols". Ēdienu nosaukumiem bieži nav nekāda sakara ar to cilmes vārdiem; piemēram, bifšteks (beef steak) nebūt neapzīmē klapētu vēršgaļu Intraverts ir latīņu, nevis angļu valodas izcelsmes vārds; ja būtu angļu, pareizi būtu "intro", bet, tā kā nav vis, tad pareizi ir "intra". Un vienam no vārdiem atzīmētā "nepareizā" forma bija vienkārši pagātnes forma, tātad arī pilnīgi pareiza.