Šis ir turpinājums iepriekšējām, biogrāfiskā stāsta par amerikāņu progresīvā metāla grupu ''Dream Theater'' (rakstā DT), 5 daļām.
Lai saprast, par ko šeit ies runa, ieteicams izlasīt iepriekšējās daļas. Ja slinkums, droši var to nedarīt..
Stāsts par grupu, kas apvienoja lielāko tiesu mūzikas žanru vienā: 6. daļa2
Laika gaitā no 2003. līdz 2009. gadiem, DT izmantojot savu leiblu ''Ytse Jams'', laida tirāžā ģeniālu biznesa plānu - bootlegus. Tie ir oficiāli neoficiāli albumi, kur satur visu iespējamo grupas demo-materiālu, kaveralbumus, dažādus koncertus, utt...
Darbojās šī shēma gan audio, gan video formātā, kas ļoti labi bija atspoguļojies DT popularitātes uzaugsmē.
Re kur, piemēram, viens no populārākajiem bootlegiem.
Tas ir 2006. gada ieraksts, kur DT dzīvajā nospēlē Pink Floyd ''Dark Side of the Moon'', kopā ar pāris oriģinālajiem māksliniekiem.
Šis ieraksts drīz vien nonāca praktiski pusei Pink Floyd fanu rokās, un rezultātā, tika atzīts pat labāk izpildīts, nekā pašiem Floydiem.
Kad 2006. gada septembrī DT sāk veidot nākamo albumu ( pēc ''Octavarium''), tīklā pēkšņi uzpeld šī bilde.
Cilvēki bija šokā.
Paši Liquid Tension Experiment laikam arī, jo Petrucci pazuda.
Nu kā, pazuda.. pateica ka LTE rakstīs jauno albumu bez viņa, jo viņš aizņemts.
Bet, neskatoties uz to, nākamgad cilvēkus sagaidīja šis albums.
Godīgi sakot, tas ir ļoti pareizi, ka viņi bez Džona ne interpretēja kā 'Liquid TENSION Experiment', jo tas nemaz neatbilstu tam, kas rezultātā sanāca.
Sanāca kārtējais eksperiments, tik šoreiz pārāk intensīvi... palaists garām ausīm.
Lai gan arī tūre kārtējo reizi sākās kādu laiku pirms, bet 2007. gada vasarā iznāk jauns DT albums ''Systematic Chaos''.
Pēc skanējuma, DT visticamāk vēlējās turpināt eksperimentēt, modernizējot savu mūziku.
Papildinātajā versijā, pirmoreiz var dabūt 5.1 mix formātu.
Systematic Chaos uzrādās jau 19. vietā, Billboard200 čartos, kas pataisīja albumu par populārāko, ASV uz to brīdi.
Tūres laikā, DT apceļoja 35 valstis. 7 no viņām, koncerti tika profesionāli filmēti.
Interesants fakts: dziesmā ''Repentance'', kas ir Maika Portnoja suītas turpinājums, Maiks mēģina ieviest ''AA'' atmosfēru, sasaucot cilvēkus, ar kuriem tur ārstējās, ierakstīt dialogus. Starp viņiem bija : Cory Taylor ; Mikael Akerfeldt ; Joe Satriani ; Steve Vai ; David Ellefson ; Neal Morse, utt...
2008. gadā, iznāk pirmais dziesmu kopojums, kas bija izveidots tāds, lai arī DT fani klausītos.
Koncepcija vienkārša: ir divas daļas - tumšā (smagākas, nopietnākas dziesmas) ; gaišā (vairāk melodiskas, liriskas, visbiežāk, balādes).
Tostarp, instrumentālie remiksi, dziesmām no Images And Words albuma, radio versijas, singlu/alternatīvās versijas, utt...
Otrs 2008. gada relīzs ir koncertalbums. Viņš pats, kā jauns eksperiments - nav viens koncerts visā garumā, bet gan dažādu koncertu ieraksti, atšķaidīti ar dokumentālo filmu.
Savā pieredzē, DT vairāk šādu formātu nepielietoja.
Pēc DT tūres, trīs grupas dalībnieki (Petrucci, Portnojs un Rudess), dodas 10 gades tūrē, kā Liquid Tension Experiment. Kā Liquid Trio Experiment viņi nospēlēja un ierakstīja vienu koncertu, kur Jordanam nojūdzās sintezators.
Divi koncertalbumi iznāca 2009. gadā. Jauns albums tā arī neiznāca.
''Black Clouds & Silver Linings'' iznāca 2009. gada vasarā, un pārsteidza auditoriju ar savu drūmumu un smagnējumu (līdzīgi, kā ''Train of Thought'', 2003. gadā).
Tikai BCSL ir īsāks - šeit pirmoreiz ir tikai 6 dziesmas, kas savukārt, nav īsākas par 5 minūtēm.
Šeit jūs dabūsiet divus, garus (16 un 19 minūšu) epikus, divus singlus, Portnoja suītas noslēguma popūriju, un dziesma, veltīta Portnoja tēva Hovarda došanās mūžībā... tas ir tas cilvēks, kas izdomāja Dream Theater nosaukumu.
Albums iekļuva visaugstākajā, priekš DT, čartu pozīcijā - 6. vieta Billboard200.
Albums saņēma Metal Storm Awards balvu, kā labākais progresīvā metāla albums.
Bonusa diskā bija atkal 5.1 mix, un vairāki studijas kaveri, grupām : Rainbow ; Queen ; Dixie Dregs ; Zebra ; King Crimson ; Iron Maiden.
Personīgi, Queen kaveris ļoti iepatikās oriģinālajam ģitāristam Brianam May, kuram disku uzdāvināja Portnojs.
Ar Maiku pēdējos gados sāka notikt interesantas lietas. Viņam, kā vienmēr, bija kaudze dažādu citu projektu, sesijas grupu, kurās un kuros viņš spēlēja.
Bet tā sanāca, ka 2009. gadā, grupai Avenged Sevenfold aiziet mūžībā bundzenieks, kurš, savukārt, bija Portnoja fans, tādēļ Maiku uzaicināja paspēlēt uz laiku ar viņiem. Maiks piekrita.
Rezultātā, ar Avenged Sevenfold, Portnojs ieraksta veselu albumu ''Nightmare'', un dodas jau oficiālajā tūrē.
Maiks saprata, ka nevar spēlēt vienlaikus divās patstāvīgajās grupās, un vēl pāris simtu dažādos citos projektos. Tad viņš sapinās grafikos.
Portnojs piedāvāja DT apstāties uz kādiem 5 gadiem, argumentējot, ka ''daudzi tā dara'', bet DT šāda ideja nelikās par labu.
Rezultātā, Maiks pieņem galējo lēmumu - aiziet no DT. Lai arī cik stulbi tas tagad neskanētu. Katrā ziņā, DT zināja, ka viņš nāks atpakaļ, tomēr ļāva Maikam pajoņot pa citām grupām un projektiem, tā teikt, atvilkt elpu.
DT, savukārt, paziņoja visiem to tā, it kā Portnojs aiziet pavisam.
Bet grupai bija jau pilnīgi jaunas idejas, plāni turpmākajai karjerai - nebija laiks apstāties.
Šī bija 6. daļa, paldies par uzmanību! Tiekamies nākamajā daļā.