Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
167

Studenta ikdiena nav no tām vieglajām. Papildus kārtējam matemātikas mājasdarbam, tev ir jāizrēķina arī tas, cik un ko tu vari atļauties. Ja esi slinks, kā vairums studentu, tad ļauj man tavā vietā izdarīt rēķināšanu!

P.S. Mācos LJA Jūrskolā (profenē)

Pats pirmais ir saprast kurā... Autors: dandagrons Pamācība, kā noēst 100 eiro (LJA)
1.

Pats pirmais ir saprast, kurā naudas tērēšanas kategorijā tu esi. Pamatā ir 3 kategorijas:

1) Tuklie

2) Vidējie

3) Kārnie

Ja tu zini, kurā kategorijā ietilpsti, tad tikai patin rakstu līdz sev interesējošai informācijai.

1 TuklienbspcontentVecāki... Autors: dandagrons Pamācība, kā noēst 100 eiro (LJA)
2.

1. Tuklie 

Vecāki tev apmaksā kopmītnes (vai dzīvokli), arī internets, elektrība un viss pārējais tev ir. Katras brīvdienas tu dodies mājās, tāpēc kojās pavadi 5 dienas nedēļā. Ēdiens ir vajadzīgs tikai 4 dienām, jo piektajā tu jau brauksi mājās. Tātad 4x4,5=18. Tev ar 100 eiro ir jāpaēd 18dienas. Pietam no mājām tev līdzi ir ēdiens, ar kuru  var iztikt vismaz 6 dienas, ja ne vairāk. Tad rupji rēķinot, tev ir jāpērk ēdiens  12 dienām, kas sanāk 8,3 eiro dienā.

Ko ēst?

Ej uz veikalu, pērc visu to, kas tev garšo. Nav vērts taupīt, ja kas uzzvani vecākiem un viņi tev uz kontu pārskaitīs vēl simtiņu. Arī ballītes un viss pārējais tev sanāks bez bēdām.

2 VidējiepokerfaceSituācija... Autors: dandagrons Pamācība, kā noēst 100 eiro (LJA)
3.

2. Vidējie

Situācija ir nedaudz bēdīgāka, nekā ar tuklajiem, taču nav tik traki. Pieņemsim, ka par kojām, internetu un visu pārējo tu samaksā ar savu stipendiju, varbūt vēl 10 no saviem 100 eiro. Tu  braukā uz mājām aptuveni vienu reizi nedēļā, vai divās. Piemēram kojās tu pavadi 22 dienas mēnesī. Nauda vienai dienai tev iznāk 90/22=4,1 eiro dienā. Nav tik traki ņemot vērā to, ka no mājām arī šis tas ir līdzi.

Ko ēst?

Ejot uz veikalu skaties vienmēr nocenotās preces. Parasti tās ir par trešdaļu lētākas un tikpat labas kvalitātes. Vari ņemt biezpienu, jogurtu, olas, makaronus, rīsus un citas izdevīgas preces. Vienmēr atceries, ka pašam gatavojot dažādus ēdienus (kartupeļus, dārzeņus u.c) sanāks daudz lētķa, nekā pirkt jau gatavus frī, vai gatavas sviestmaizes. Tādus produktus, kā kečupu un eļļu tev nav vienmēr jāpērk, tos var arī aizņemties no kaimiņa.

3 KārniewhyScaronajā... Autors: dandagrons Pamācība, kā noēst 100 eiro (LJA)
4.

3. Kārnie

Šajā kategorijā izskatās visbēdīgāk. Esi atbraucis uz visu mēnēsi kojās, stipendijas nav, bet ēst un smēķēt gribas. Daudz no mājām visam mēnesim nepaņemsi, tāpēc pieņemsim, ka jāiztiek 28 dienas ar 100 eirikiem. Par kojām, kautkā būsi samaksājis, transportā pārvietosies par zaķi, bet internetu zagsi kaimiņiem. Smēķus aizņemsies, kādu varbūt arī nopirksi pats. Pēc tā visa tev vajadzētu būt kādiem 70 eirikiem. Rēķinot sanāk 70/28=2,5 eiro dienā. Diezgan pašvaki, taču izdzīvot var.

Ko ēst?

Ej tikai uz tirgu un maximu. Skaties tās preces, kuras ir nocenotas. Sapērcies 10 kg kartupeļu=1 eiro, 5 pakas rīsu=3,5 eiro un 5pakas makaronu=2,50. Tas būs tavs pamatēdiens. Klātī ņem lētos dārzeņus, augļus, nocenotās gaļiņas, olas, biezpienu un visu pārējo. Ja ēdīsi taupīgi (dažas ēdienreizes nedēļā var izlaist), tad vēl ietaupīsi kādus 10-20 eiro. Tos tad arī vari notriekt saldumos, vai grādīgajos dzērienos.

Citas izmaksas bez kurām... Autors: dandagrons Pamācība, kā noēst 100 eiro (LJA)
5.

Citas izmaksas, bez kurām neiztikt:

1) Sports - parasti kopmītnēs, vai skolā ir bezmaksas svaru zāle, tā varbūt nav pati labākā, taču vismaz ir par brīvu. Ja sporta zāle tev nav pieejama, tad droši vari nodarboties ar sportu arī ārā (skriešana, ielu vingrošana u.c.) Staigā vairāk kājām, mazāk izmanto sabiedrisko transportu.

2) Autobusa/vilciena biļete līdz mājām - no tās neizvairīties. Vienīgais, ja brauc ar vilcienu, ieslēdzies toletē visu ceļu un izvairies no kontrolieriem. 

3)Tādus ikdienas sīkumus, kā jaunu pildspalvu, vai lineālu bieži var dabūt par brīvu. Kad visi iziet no klases, pārmeklē grīdu, vismaz vienai pildspalvai kaut kur jāmētājas. 

 

Katram sava izdzīvošanas tehnika ir jānoslīpē un jāattīsta, šie ieteikumi tev palīdzēs to izdarīt. Ja esi izsalcis ieliec + 

0
167
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [4]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa nolaifers
  Sasha Aleksandrs 20.03.15 02:29
3
0

Studējot es biju kārns ( esmu vēl joprojām ), man tas bija pluss, dienā ar cāļa ēdiena devu pietika 

dandagrons avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Students
  dandagrons 20.03.15 17:30
3
0

atbildot uz Sasha Aleksandrs komentāru " Studējot es biju kārns ( esmu vēl ... " Paveicies , es jau arī esmu kārns, taču ēdu daudz un tad to visu izlaišu ārā . Lieka paikas tērēšana.

Before avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Burvju klana biedrs
  Before 20.03.15 19:16
2
0

atbildot uz dandagrons komentāru " Paveicies , es jau arī esmu kārns, taču ...  

Man ir divi varianti: Ātra vielmaiņa vai liela iekšējā pārtikas pārstrādes rūpnīca (runājot cilvēku valodā - liels kuņģis) 

dandagrons avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Students
  dandagrons 22.03.15 11:56
1
0

atbildot uz zora  komentāru " Kads varetj man pastastit ka man dzi... "

Grūta situācija, jāmeklē labāks darbs, vai arī haltūras. Kad bērns sāks iet dārziņā, tad viņš tur paēdīs, vajadzēs mazāk tērēt paikai, bet tava sieva varēs sākt strādāt.