Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
142

Vai šobrīd studē kādā augstākās izglītības iestādē? Ir sajūta, ka nekam nav jēgas, ka viss, ko mācies, nekad dzīvē nenoderēs, ka viss ir slikti? Tā studēt nevajag – vajag kļūt pašam par savas laimes kalēju. Nu, vai vismaz augstākās izglītības.

Neatkarīgi no tā, vai šobrīd studē pirmajā, otrajā vai piektajā kursā, izglītība ir šo gadu ilgo moku vērta! Domā, ka nē? Tad droši ej uz darba tirgu, gan jau kaut kur Tevi paņems.

Bet, ja nu tomēr meklē ceļus, kā sevi organizēt, motivēt, lai kļūtu par uzcītīgu, labu studentu, tad, lūk, pāris padomi:

Sākumā saproti vai tas ko Tu... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
1.

Sākumā saproti, vai tas, ko Tu studē, ir tas, ko vēlies. Ja nē, tad tālāk vari pat nelasīt, jo, ja izvēlētā studiju sfēra ir vecāku, draugu vai sabiedrības uzspiesta, bet Tev neiet pie sirds, tad visticamāk dižus panākumus negūsi.

Apmeklē lekcijas klausies... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
2.

Apmeklē lekcijas, klausies tajās. Ja ej uz lekcijām, bet to laikā sēdi Spokos, vari uz tām neiet. Lai arī cik garlaicīgas Tev šķistu lekcijas, lai arī cik ļoti nepatiktu pasniedzējs/a, mājās, nezinot, kas notiek lekcijās, mācīties būs krietni grūtāk.

Ja tomēr darba vai veselības... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
3.

Ja tomēr darba vai veselības dēļ nesanāk aiziet uz kādu lekciju, noteikti sadraudzējies vai vienkārši uzturi formālu kontaktu ar kādu kursa biedru, kas seko līdzi visam, kas norisinās studiju procesā.

Nekavē lekcijas Gadās ka arī... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
4.

Nekavē lekcijas! Gadās, ka arī pasniedzēji kavē, bet viņi taču “drīkst, jo studenti arī kavē un mēs esam vienlīdzīgi”. Šaubos, ka esi priecīgs, kad nākas Rīgas Satiksmes transportu gaidīt stundu 10 minūšu vietā, ja ārā ir sals… Tu taču maksā par šo pakalpojumu, tad kāpēc izniekot savus vai valsts līdzekļus uz kaut ko, ko Tu regulāri kavē vai pat neapmeklē vispār?

Ir uzdots mājasdarbs... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
5.

Ir uzdots mājasdarbs? Šķiet, ka vielu saproti pilnībā? Lai to pārbaudītu, iesaku tomēr izpildīt vai izlasīt, vai uzrakstīt mājās uzdoto. Protams, ir mācībspēki, kuri neņem vērā to, vai esi darbojies visa semestra laikā, taču ir tādi, kas tomēr pamana, kas ir gatavojies lekcijai un kas ne.

Parasti pildi mājasdarbus... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
6.

Parasti pildi mājasdarbus, bet vakar bija ceturtdiena un “You can retake a test, but you can’t relive a party” ņēma virsroku? Ja ir kāds uzticams kursa biedrs, tad, iespējams, ir laba doma palūgt, vai vari apskatīt/pārlasīt viņa mājasdarbu pirms lekcijas, lai vismaz virspusīgi būtu informēts par to, kas notiek.

Sasodīts aizmirsi ka rīt... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
7.

Sasodīts, aizmirsi, ka rīt kontroldarbs dizaina vēsturē? Internetā taču visu var atrast… Stop, nē! Ievērosim akadēmisko godīgumu, lai paši pēc tam nesūdzētos par Latvijas augstākās izglītības kvalitātes krišanos. Cik godīgs būsi Tu pats, tik godīgi būs arī citi.

Tuvojas eksāmeni Laika taču... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
8.

Tuvojas eksāmeni? Laika taču vēl daudz… un tā Tu nodzīvoji līdz vakaram, kad nākamajā dienā ir eksāmens augstākajā matemātikā vai franču valodā, kur visu semestri esi labākajā gadījumā pāris reizes aizgājis uz lekcijām. Tā darīt nav ieteicams – labāk pa drusciņai apgūt vielu, nekā sesijas laikā raudāt par to, cik slinks un nevīžīgs esi bijis pret savu augstāko izglītību.

Lai izdzīvotu sesiju iesaku... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
9.

Lai izdzīvotu sesiju, iesaku neuzkrāt parādus. Slinkums ir Tavs lielākais ienaidnieks, tādēļ ar to ir jācīnās. Tikai vēl vienu sēriju… un tad gan es sākšu rakstīt referātu, kas jāiesniedz pēc 8 stundām – laika vēl daudz.

Ne skolai bet dzīvei... Autors: Albiine Ko nozīmē būt labam studentam, kā par tādu kļūt?
10.

Ne skolai, bet dzīvei mācāmies, tādēļ, ja vēlies gūt panākumus, saņem sevi grožos un sāc darīt kaut ko augstākās izglītības iegūšanas labā!

0
142
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [12]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
psihopate18 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Dienas doma
  psihopate18 22.01.17 16:29
7
0

Es šādi uzsāku katru semestri, bet nobeidzu ar kaudzi darbiem sesijā. Labi, ka tā jau galā.   

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 22.01.17 17:09
5
0

7. nesapratu.    Kā skatīšanās internetā ietekmē augstskolas kvalitāti? Pilnīgi vienmēr apskatu informāciju vēl paralēli internetā, lai būtu pa visam skaidrs, ja viela vispār ir pieejam internetā. Bet augstskolas kvalitāte vēl nav nokritusies.

Albiine avatars
Medaļa SpoksMedaļa TrumpeMedaļa Students
  Albiine 22.01.17 16:31
5
0

atbildot uz psihopate18 komentāru " Es šādi uzsāku katru semestri, bet nobe... " Varbūt ir vērts apdomāt savas laika plānošanas spējas un pārstāt prokrastinēt, lai sesijā nebūtu jākārto parādi? Nē? Nu labi...

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 22.01.17 18:03
3
0

Kaut kad viens pasniedzējs mums teica :"tas, ko mēs te jums mācām- no tā jums būs vajadzīgi 15%. Galvenais, kas jums ir jāiemācās- domāt un meklēt informāciju." Nu jau pagājis labs laiciņš pēc beigšanas, un varu pateikt - 100% taisnība

Lightman avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Lightman 22.01.17 17:25
2
0

atbildot uz Albiine komentāru "Es šādi uzsāku katru semestri, bet nobeidzu ar ... " Prokrastinēt ir diezgan grūti pārtraukt.Tas nav tik vienkārši izdarāms, bet tad kad stundu paliek arvien mazāk un mazāk, kad var izpildīt uzdoto, tad viss izdarās produktīvi

Albiine avatars
Medaļa SpoksMedaļa TrumpeMedaļa Students
  Albiine 22.01.17 17:23
2
0

atbildot uz Stulbi genials komentāru " 7. nesapratu.    Kā skat... " Tas ir domāts par telefona izmantošanu kontroldarba/eksāmena laikā, nevis mācību procesā.

psihopate18 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Dienas doma
  psihopate18 22.01.17 17:09
2
0

atbildot uz Albiine komentāru " Varbūt ir vērts apdomāt savas laika plānošana... " Ar iekavētajiem 2 darbiem un sesijas eksāmeniem, tiku galā pat labāk nekā dažs apzinīgais, tā kā nesūdzos.

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa Admins iesakaMedaļa Barojos ar hotdogu
  Charged 29.03.18 17:34
1
0

Labs raksts ! 

Albiine avatars
Medaļa SpoksMedaļa TrumpeMedaļa Students
  Albiine 22.01.17 20:27
1
0

atbildot uz Stulbi genials komentāru "Tas, ka viņus izlaiž cauri atspoguļo kvalitāti ... " Tā ir, bet tie nesakārtotās sistēmas uzturētāji tie paši izbijušie studenti vien ir... 

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 22.01.17 20:18
1
0

atbildot uz Albiine komentāru " Ja students nemācās, špiko, noraksta, plaģiē,... "

Tas, ka viņus izlaiž cauri atspoguļo kvalitāti t.i. iedod diplomu. Tas gan nav par Universitāti, bet kad gāju prof. skolā visus laida cauri. Še, ņem diplomu un tinies, ne par velti izglītības līmenis bija novērtēts kā izcili zems. Tagad eju vienā no top 100. universitātē eiropā (kura novērtētas ar augstu izglītības līmeni) un neviens nav ticis cauri ar kādu kursu, kas nav bijis jāpārliek, ļoti daudzi 4 gadu vietā sēž 6-8 gadus. Tā, ka fū nevis studentiem, bet atbildīgajiem par nesakārtotu sitēmu.  

Albiine avatars
Medaļa SpoksMedaļa TrumpeMedaļa Students
  Albiine 22.01.17 20:05
1
0

atbildot uz Stulbi genials komentāru " Nu labi, bet austskolas kvalitātes ietekmēšan... " Ja students nemācās, špiko, noraksta, plaģiē, tad kā tā var nebūt izglītības kvalitātes mazināšanās? Tas, ka kaut kas tāds tiek darīts un pieļauts jau ir augstskolas kvalitātes ietekmēšana. Katrs indivīds atspoguļo augstākās izglītības iestādes kvalitāti.

Stulbi genials avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Moderatora favorīts
  Stulbi genials 22.01.17 19:13
0
0

atbildot uz Albiine komentāru " Tas ir domāts par telefona izmantošanu kontro... " Nu labi, bet austskolas kvalitātes ietekmēšana kur tur?